Keresés

Aktív témák

  • addikt

    válasz Fade_Away #30 üzenetére

    Jó elismerem elég összecsapott lett csak gyorsan leírtam, ami épp eszembe jutott, mintha csak élőbeszédben mondanám, meg amúgy sem akartam én ezzel megváltani a világot, nekem nem célom bárkinek is megváltoztatni a vélemyénét akármiről is, én is pl teljesen másképp gondoltolkoztam két évvel ezelőtt és lehet, hogy másképp is fogok két év múlva, csak épp leírtam most mi a véleményem.
    Szóval éppen ezért a demagóg masszát nem tudom mire vélni, én sem minősítem a te hozzászólásodat, pusztán leírom az enyémet is, elvégre erre való a forum...

    ''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

  • MaUser

    addikt

    válasz Fade_Away #30 üzenetére

    WTO=World Trade Organization. Nem erről van szó. Én az amerikai szabadkereskedelmi zónáról beszélek. Hasonló az EU-hoz, de itt nem lenne kormányok által nyújtandó kiegyenlítő mechanizmus. A lényege az amerikai kontinensen belüli vámhatárok lebontása. Ha figyelemmel kíséred a dél- és közép-amerikai választásokat, a legtöbb erről szól. Az Usa nagyon szeretné ezt, mert végre szabadabban áramolhatnának termékei a kontinensen, de ennek hatásaként a helyi üzemek csődbemennének. Remélem így már érted miről van szó. Hogy jön ez a háborúhoz és az iparhoz? Nos amit az Usa csinál nagyüzemben Irakban, azt csinálja szépen csendben a saját kontinensén, csak szolidabb eszközökkel.

    A demagógiáról kár is beszélni nem szeretem/nem utálom az Usa-t. Csak nem szeretem ha valamit fekete-fehérben akarnak láttatni...

    Hogy jön Közép-amerika ide? Te írtad, hogy Európa nem tett semmit a Balkánért. Nos Közép-amerika hasonlóan közel van az Usa-hoz...

    Mod.: Igen jó, hogy az Usa sok helyen segít, de látnod kell, hogy nem emberbaráti szeretetből teszi. Elsősorban egy ''rendrakó háború'' mindíg jól néz ki a belpolitikában, amíg nincsenek nagy veszteségek. Az, hogy nekik ez anyagilag hogyan alakul az állam számára a kormányt nem annyira érdekli. Miért? A népszerűségét növelheti a kormány, a lobbiknak újabb megrendelések érkeznek. Az hogy most a költségvetés hiánya nagyobb lesz nem elsődleges, mert a közzösségi érdekek mozgatják őket hanem az egyéni érdekek.

    [Szerkesztve]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Aktív témák