Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    ez a 100 dolláros laptop projekt szerintem halva született ötlet.
    egyrészt a valóban fejletlen országokban élőknek talán inkább utakra, ívóvízre, élelemre lenne szükségük számítógép helyett.
    másrészt ez a gép szerintem csúfot űz a rászorulókból. játék-dizájn, funkcionalitás terén súlyos hiányosságok. inkább adnának 200$-ért normális, teljes funkcionalitással bíró számítógépet, mint ezt a vackot.

  • cucka

    addikt

    válasz Yaye #8 üzenetére

    valójában jó ötletnek tartom, hogy ilyen téren is segítsék felzárkózni a szegény országokat. az viszont egyértelmű, hogy ma 100$-ból ezt nem lehet megvalósítani. a gép egyszerűen korszerűtlen, és amikor az első gyerek megkapja a gépet (mondjuk 2008-ban) még korszerűtlenebb lesz. később még ennél is korszerűtlenebb lesz. ami szerintem nem elég, az az 500 megás flash disk és az 500MHz-es processzor, illetve esetleg az optikai egység hiánya. pár év múlva ez olyan kategória lesz, mint most a 486-os gépek. alapvetően működnek, mégsem lenne célszerű ilyeneket osztogatni felzárkóztatás címszó alatt. ez van, túl nagy iramú a fejlődés, gyakorlatilag mire a célszemélyek megkapják a gépet, nem lesz jó semmire, a gépre írt szoftver futtatásán kívül.
    másik kérdés, hogy nem világos számomra, milyen korosztálynak szeretnék osztogatni.
    amit szintén nem értek, hogy pontosan mi a célja ennek a projektnek? ha a felzárkóztatás, akkor nem világos, hogy egy elmaradott ország lakóit miért pont elavult játéklaptopok zárkóztatnák föl. ha a cél az információs társadalom kiépítése, akkor oda korszerűbb technológia kell. ha pedig egyszerűen örömet szeretnének szerezni a kicsiknek, akkor vihetnének nekik mondjuk focilabdát.

  • cucka

    addikt

    válasz Yaye #10 üzenetére

    valamennyire igazad van a teljesítménnyel kapcsolatban, ugyanakkor továbbra is úgy gondolom, hogy ez egy majdnem jó gép, ami ráadásul 140$-ba kerül, később nyilván lejjebb mehet az ára. jobb lett volna egy picit drágább gép, teljes funkcionalitással. az optikai meghajtó pedig valóban nem létszükséglet. kétlem, hogy a közeljövőben (2-3) akkorát esne a hardverek ára, hogy érezhetően jobb gépet tudnának építeni 100$-ból. ( oké, hogy a csúcsprocik árai zuhannak, de az abszolut low-endnél egyszerűen nem éri meg x összeg alatt adni a terméket, a gyártási és az anyagköltség miatt.)

    az első szállítmányok azután landolnak, hogy megkezdik a tömeggyártást. ez pedig akkor fog történni, amikor -legalábbis a cikk szerint- kifizetik az 5-10 millió darabos széria árát a megrendelő országok. eddig 1 milliónál tartanak.

    számítástechnikát tanítani jó dolog ezekben az országokban, azt viszont ne feledd, hogy nálunk a legnagyobb gond az ivóvízellátás, sok helyen nincs rendes iskola, nincsenek tankönyvek, stb. szerintem az információs társadalomra való felkészítés sokadrangú probléma ilyen helyeken.

  • cucka

    addikt

    válasz rdi #17 üzenetére

    Ja 200 usd -ért már kitűnő laptopokat lehet kapni.... - hát a cikkben szereplő laptop előállítási költsége 140$. plusz 60$-ért mondjuk beleférne egy (kissebb) winyó, a fél gigás flash memória helyett. vagy beleférne mondjuk 2 gigás flash disk és egy erősebb processzor, stb.

    Jégkokó - nekünk egy élmény volt, amikor a mi iskolánk megvette a zsírúj cel300-as gépeket, mert addig főleg 286-os gépeken programoztunk, kifolyik-a-szemed márkájú hercules monitorokkal.

    bandus - románia pont nem az a hely, ahol kézzel tekerős gagyilaptop-al kéne felzárkóztatni. sokkal inkább teljes értékű számítógépes laborok jönnének jól ott. a multik kizsákmányolásáról meg annyit, hogy ha meg szeretnék szűntetni, akkor azok a cégek kivonulnának ezekből az országokból.

    egyébként meg lehet, nektek lesz igazatok ezzel a laptoppal kapcsolatban, és én vagyok túl pesszimista. eszembe jutott azonban még egy súlyos probléma ezzel a projekttel kapcsolatban. addig oké, hogy adunk mindenkinek számítógépet, de ki fog érteni hozzá? ki fogja megtanítani a gyerekeket a használatára, honnan fognak (valamennyire) szakképzett tanárokat találni? azt tudjuk, hogy itt, civilizált országokban is nagy gond az, hogy az iskolai tanárok egyszerűen nem értenek a számítástechnikához. milyen lehet a helyzet ezeken az elmaradott részeken, ahol az is probléma, hogy nincs elég iskola, nincs elég tankönyv, stb. ha odaadod a rászorulónak a hardvert, az szép dolog, de csak akkor ér igazán valamit, ha meg is tanítod a használatára.

  • cucka

    addikt

    válasz corlagon #39 üzenetére

    mindenesetre találó ''idézet''. egy jólétben élő amerikai szerintem nem tudja elképzelni, milyen az, ha nincs mit enni és 10 kilométert kell gyalogolni vízért.

Új hozzászólás Aktív témák