Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    háát,
    1: 111111: rém gusztustalan volt, hánytam is tőle mikor elolvastam a részleteket...
    2: javított, igenis MEG KELL MONDJÁK, javított vagy nem. és legyen jogom eldönteni ennek teljes tudatával, hogy kell-e ezek után.

    és meg kell az ilyet valahol fogni, mert már az rém gusztustalan, hogy nettó árat írnak, írjon a METRO nyugodtan nettót, mert az a bolt nem magánszemélyek részére árusít.

    De számtech boltban (mert máshol mindenhol bruttó ár van) mindíg megfordul az ideg bennem, és mikor én megkérdezem egy boltban, ''mennyibe kerül'' és benyögnek egy ''... + áfa'' árat, akkor én rém kultúráltan azzal szoktam válaszolni:
    ''Neked a sarki vegyesben a kenyeret úgy adják hogy 150+áfa?''
    ''nem, persze''
    ''Akkor ki a f...at érdekli mennyi + mennyi x akármennyi? he??? az ÁRAT kérdeztem kiskö..ög''

    hozzá kell tegyem, ezek után mindíg én vagyok a büdös paraszt, de nem érdekel...

    mert mondjatok már mégegy olyan terméket, ahol nettó ár van kiírva, és kiskereskedelmi értékesítésről van szó.
    NINCS más.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #32 üzenetére

    a renew az jogilag felújított, az újjal egyenértékű, és nem pedig új

    a refurbished az ami jogilag új, mert az csak csomagolás cserélt.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz #64791808 #50 üzenetére

    az üzletkötőtöknek
    a: foga
    b: sikeres üzlete
    nem lenne, ha benyögne egy ilyet nekem, mikor besétálok egy BOLTBA, nem nagykerbe, raktárházba, depoba, hanem egy kb....tt boltba.

    Tudom, hogy ma mindenki azzal poénkodik, hogy kisguci bt nevére vásárol, majd elszámoltat, de amig az egy BOLT, ahova bemegyek, nem nagyker, addig kérem, kezeljenek VEVŐKÉNT.

    Majd a metroban, vagy máshol nem aggályoskodok.

    érdekes, én meg tudom különböztetni azt, mikor kell nettó és mikor bruttó árat kiadnom, akkor ez mástól is elvárható lenne.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    egyelőre a törvény ez:
    Az ár feltüntetése

    14. § (1) Az áru fogyasztói forgalombahozatalakor a forgalmazó köteles - külön jogszabályban meghatározottak szerint - a fogyasztót írásban tájékoztatni az eladási árról és az egységárról, illetve a szolgáltatás díjáról.

    (2) Az eladási árat, az egységárat és a szolgáltatás díját a Magyar Köztársaság területén érvényes fizetőeszköz szerint meghatározva, egyértelműen, könnyen azonosíthatóan és tisztán olvashatóan kell feltüntetni.

    (3) A Magyar Köztársaság területén fogyasztói forgalomba hozott áru és szolgáltatás áraként a fogyasztói forgalomban fizetendő árat kell feltüntetni.

    (4) Több eladási ár vagy szolgáltatási díj egyidejű feltüntetése esetén az áru eladási árán, vagy a szolgáltatás díján a feltüntetett legalacsonyabb eladási árat vagy szolgáltatási díjat kell érteni.

    (5) Az árcímke nem takarhatja el az egyedi csomagoláson jogszabály kötelező előírása szerint elhelyezett fogyasztói tájékoztatót.

    ---

    ha nagyon szőrözünk, akkor a nagykerekben is bruttó árat kéne feltüntetni, mert a forgalomban fizetett ár az +áfa, mert a kasszánál +áfával fizetsz, majd később csinálsz vele amit akarsz

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz #64791808 #55 üzenetére

    jól, van, igazad van.
    át is áraztatom holnap a raktárkészletet, hogy minden ár úgy szerepeljen:
    ár+körny.véd.járulék+elektr.újrahasznosítási díj+kiszállítás+áfa
    elvégre mindenki tud számolni, és mindenki aki fóliát vesz, tudja, mi hány százalék.


    1: magánember, bemegy a boltba, eleve a bruttót várja, akár írásban, akár szóban, és nem fogok ''bocs''-al kezdeni semmi mondatot, ha nem én hibázok. alapvető elvárás, hogy amit kérdeznek, arra válaszoljanak.

    2: ha ezek után beszólnak, akkor nehogy meghunyászkodjak már, kérlek. mire föl?

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz #64791808 #61 üzenetére

    abc-ben veszsük a repi ásványvizet pl, és képes vagyok egy 6-os fólia vízről számlát íratni.
    most leszúrsz?

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák