Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    válasz dabadab #23 üzenetére

    némiképp lássuk a különbséget a ''reszek, amik teljesen alkalmatlanok szabvanynak'' és a ''Pusztuljon az ooxml'', amire te is ráironizáltál.

    az első o12 tesztváltozat környékén néztem bele ezekbe a formátumokba és az a helyzet, h az ODF egyszerűen alkalmatlan rá, h o2007 alap formátuma legyen.

    ms foghatta volna a ODF és faraghatott volna belőle egy saját verziót, de akkor most ezen menne a rinya.

    #24:

    a) lásd fent
    b) addon képében van ODF támogatás az új ofiszban (asszem az egyel korábbihoz is van addon) thx 2 Novell.

    egyfajta új hullánként elvárás lett, h vmi ISO legyen még akkor is, ha fogalmuk sincs mi az az ISO.

    #25:

    azér a megvesz kilóra, meg lobbitevékenység között van némi legalitási különbség. országos választásoknál és azon múlik a győzelem, h ki tudja jobban mozgósítani a saját táborát és nem azon, h kinek van igaza.

    ''Mindenki akinek régi ....''
    régi == ms doc
    mint írtam már, az ODF az új.
    jelen esetben, ha ms fogta volna magát és saját formátuma helyett az ODF-re áll, akkor szívott volna mindenki a kompatibilitással. az ms ''új'' formátuma nyomán marad a villanykörte jobbramenetes. remélem már érthető.

    #27. nincs itt agymosás senki részéről. önkéntes pártfogás van, ideologizálva vagy anélkül.
    nem vagyok alap az ms oldalán. max ''egy rugóra jár az agyunk''. értds: nem szoktam minden ms baromsággal egyet érteni és vitás ügyben voltam már a másik oldalon is (pl ms vs. google-ben).

    #29:

    ''Talált fel bármit az ms, ami jó? Csinált eddig bármi olyat, ami előtt le kellene borulni? A bankszámla egyenlegen kívül?''

    nem is olvastam tovább. és még én vagyok elfogult. az ennyire ne legyen már elborulva az agyad. ez már beteges.
    kár érte, pedig volt, h veled értettem egyet. kérlek a jövőben kerüljük az egymással folytatott vitákat.
    nem kell visszaütni a labdást és még a dark100-al folytatott normális vitára is marad energia.

    #30:
    még le is írtad. legyen ODF az ms doc helyett, mert előbbi nyílt.
    kezdetben csak ez volt. aztán jött az ooxml, szal kellett vmi új. az ODF szabványos! ooxml is az lett. ODF már ISO is! ooxml is ...?
    te pont az vagy, aki elvárná, h o2007-ben az ODF legyen a default. csak kérdés, milyen alapon?

Új hozzászólás Aktív témák