Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #6 üzenetére

    Miért baj az, hogy a világ MS-nak nem bepucsító része nem akar szabványosítani egy olyan dokumentumformátumot, amiért később majd fizethetnek, ha a MS-nak úgy tartja kedve?

    https://www.coreinfinity.tech

  • dabadab

    titán

    válasz FTeR #6 üzenetére

    ''ezen két kirívó példán kívül van más is?''

    Ezekbol a DoStuffLikeX attributumokbol van egy csokorra valo, meg biztos van mas is (ezek utan nem lenne tul meglepo), de ezek mar onmagukban elegsegesek arra, hogy az OOXML-t igy, ebben a formaban ne fogadjak el.


    DRM is theft

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #6 üzenetére

    Egyelőre a dolog arról szól, hogy van egy stanicli, ami nem üti meg a szabványok szokásos szintjét és ezt az ms erővel és pénzzel át akarja paszírozni egy szervezeten, jelenlegi ismertek szerint sikerrel.

    Egyelőre nincsenek olyan ismereteink, hogy bárki megvette volna kilóra az iso-t, hogy a saját hulladékából szabványt csináljon.

    Ha elolvasod a cikket és a benne levő linkeken a doksikat, sok száz oldalnyi hibalistát találsz az ooxml-ről.

    Az ms nem megváltani akarja a világot, hanem eltaposni. A világnak van egy szabványa, akar helyette másikat, ami az övé. Ezt legjobb esetben sem nevezném megváltásnak. Azt a célt, hogy az ms pokolra jutása után is olvasni tudja-e az archivált doksijait, úgy tűnik, nem fogja megvalósítnai az ooxml.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #11 üzenetére

    A tagosdi a következőképpen működik:
    - összehívnak egy egyeztetést a magyar iso szervezetben, szabálytalanul, ahol az ms rádöbben, hogy minden eddigi praktikája ellenére sem fog átmenni a kacatja
    - a szabványosítási szervezet magyar tagozatába való belépés nem eget-földet rengető költség (25 és 50 ezer forint közötti összegek röpködnek a neten, a belépő vállalat, szervezet mérete szerint), ezért hirtelen sok kkv jelentkezik és fizeti meg az éves tagdíjat
    - hogyhogy nem, ezek a kkv-k mind ms kiemelt/certified/ilyenolyan gold meg egyéb partnerek.

    Annyira kilóg a lóláb, hogy az ms, a buktát sejtve, felbiztatott egy csomó vállalatot, hogy lépjenek be és legyenek strómanok, hogy ezen nem lehet simán átlépni.

    Akkor se tetszene a dolog, ha nem ms csinálta volna, és valljuk be, az eddigi hsz-eimben nem azon volt a hangsúly, hogy a formátum gagyi (mert gagyi), hanem azon, hogy ezzel a módszerrel sóhivatalt csinált az ms egy nagyon fontos szervezetből és ezt senki nem tudja megakadályozni.

    Például http szabvány egy van, például elektromos áramot is csak egyfélét találsz a téged körülvevő világban, és még sorolhatnám.

    A kérdés nem az, hogy egy vagy több szabvány létezhet, hanem az, hogy egy vagy több szabvány léte viszi-e jobban előre a fejlődést. Létezik többféle elektromos áram szabvány. Ez előbbre vitte a fejlődést? Jobb neked, hogyha Amerikában akarod használni az elektromos eszközödet, akkor trafót kell venned? Jobb neked, hogy az angol dugaljokhoz való kiegészítőt kell venned, ha Angliában kell áram?

    Szabványok között valóban vannak jobb és kevésbé jó, kihalt szabványok. Szerencsére az ms által a tcp/ip helyére kitalált szabvány megbukott. Nem lenne rossz, ha a doksijaink csereszabatosak lennének.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dark100

    aktív tag

    válasz FTeR #16 üzenetére

    Szamodra a nepszeruseg es a szakmai komolysag teljesen osszekeveredik. Nem az elterjettseg tesz egy szabvanyt ISO szabvannya. Az mindossze egy, szamomra ugy tunik, hogy altalad minden masnal tobbre becsult szempont. Csak ISO szemszogbol nezve a legkevesbe sem szamit.

    Wikipedia ISO standard lista:
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ISO_standards

    Pl szted hanyan implementaljak mondjuk az iso 843-as szabvanyt (Conversion of Greek characters into Roman characters) Es megis ISO standard.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #16 üzenetére

    Gondolom ismered a vonatkozó graffitit a legyek vacsorájáról.
    Azt se ártana leszögezni, hogyha az ms szerint 2+2=5, ennyitől még nem lesz szabvány valami.

    Én tisztában vagyok vele, hogy az ms miért erőlteti az iso-t. fél, hogy a közbeszerzéseken másnak is lesz lehetősége indulni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #18 üzenetére

    A sok milliárdos büdzsé meg a nagy, erőszakos sales gépezet árnyékában szeirntem is van okod nyugodtan vakargatni a feneked :)

    tartok tőle, nem érted, miért nem tetszik sokaknak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • dabadab

    titán

    válasz FTeR #22 üzenetére

    ''ha az ooxml a világtörténelem legjobb ajánlása lenne, akkor is itt fikáznának''

    Nem feltetlenul. Xboxom is van (ketto is), a Forzat is birom, szoval nem alapreakcio nalam a MS fikazasa. :)

    Ez az ugy viszont nagyon csunya, szerintem azt azert sikerult bemutatni, hogy ebben az OOXML specben vannak olyan reszek, amik teljesen alkalmatlanok szabvanynak, ha ezt a MS megis atnyomja, az tenyleg gaz. Nem azert, mert az MS csinalja, hanem azert, mert gaz a spec.

    [Szerkesztve]

    DRM is theft

  • dark100

    aktív tag

    válasz FTeR #22 üzenetére

    Amiben nem vagyok hajlando hinni, hogy az M$-nek nem volt mas valasztasa. Szerintem siman korbeugralhattak volna a problemat ugy, hogy akkor minden formatumot tamogatnak: M$ ajanlasokkal felvertezett ODF ahol elvarjak (hisz ingye tamogathatjak), OOXML ahol az ipari partner olyat akar (es itt lenyegtelen hogy ISO vagy nem), es a korabbi docok meg akarmik (hogy a kompatibilitas miatt se anyazhassanak)

    Egyebkent a Svedek is ujra fogjak csinalni a szavazasukat:
    http://www.os2world.com/content/view/14874/2/

    Koszonom ha nem tertasz elfogoltnak, ez jolesett. De be kell vallanom, hogy a jozan eszem fele vagyok elfogult. Dontes elott megnezem a felek velemenyet, viszont ha dontottem, akkor nem valtok poziciot minden uj velemeny elolvasasa utan (ami rossz dontes eseten hibak halmozasahoz vezet).

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • jerry311

    nagyúr

    válasz FTeR #22 üzenetére

    Nem az OOXML-lel van baj, illetve nem ez a lényeg.
    Hanem az, hogy egy cég megteheti, hogy 'megvesz' egy bizottságot, ami alapvetően befolyásol egy iparágat. Nyilván nem megvette, hanem 1-2 Vista licensz áráért beléptette partnereit a bizottságba, hogy mellette szavazzanak.

    Gondolj bele, jön egy cég és partnerei. Kifizetik a tagsági díjat és megszavazzák, hogy innentől kezdve a szabványos villanykörte balmenetes. Mindenki akinek régi villanykörtéje és foglalata van beszopta. Ez a baj azzal a módszerrel, ahogy az MS erőlteti a saját háziszabványának ISO-vá minősítését.

    A OOXML-nek lehet, hogy vannak hibái, lehet, hogy nincsenek. Leginkább az a baja, hogy egyoldalú. Mégpedig úgy, hogy az a Microsoftnak jó legyen. Sok olyan eljárásra hivatkozik, ami MS háziszabvány és nem publikus. Tehát még ha akar sem tud a másik cég 'szabványos' szövegszerkesztőt készíteni OOXML-hez.

  • Petya88

    tag

    válasz FTeR #22 üzenetére

    FTeR: Azt már tudjuk, hogy a Te agyadat melyik cég mosta ki, de úgy őszintén, ki vagy te, hogy azzal vádolj embereket, hogy az övéket is kimosta valaki???
    Én nem vádollak, csak megállapítottam, az eddigi picipuha védlmi vonaladból, hogy melyik oldalon is állsz. Gondolom, a picipuha nagyranyitja neked is a pénztárcát és vehetsz magadnak sok csokit ha éppen arra fáj a fogad, de ezért minden este bele kell foglalni az imádba, hogy: Bill ne engedd az Istennek, hogy tovább fejlődjön a LINUX!

    [Szerkesztve]

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #22 üzenetére

    Talált fel bármit az ms, ami jó? Csinált eddig bármi olyat, ami előtt le kellene borulni? A bankszámla egyenlegen kívül?

    Egyébként, ha figyelnél, látnád, hogy a termékeit szoktam legkevésbé leszólni, miután az esetek igen jelentős százalékában nem vagyok rákényszerülve, hogy használjam őket. A kutyát nem érdekli, hogy a word a világ legótvarosabb szövegszerkesztője, van helyette jobb, nem szólok ellene. Az ms arroganciáját szoktam leggyakrabban leszólni, mert abból nekem is sok bajom van.

    Hiába no, a józan ész ritka dolog...

    Az isoság nem kényszerpálya, ha az ms majdnem minden office verzióban képes átgányolni a formátumokat, mibe tartott volna neki felvenni az odf-et is a formátumjai közé? Nem tetszik neki az, hogy egy kérdésben nem ő diktálja a piacot? Ez az arrogancia, ezen kellene elgondolkodni. Miért nem lehetett ezt bevállalni? Mondhatta volna Bill, hogy jó, kifizetünk pár millió dollárt fejlesztésre, és benne lesz, ahelyett, hogy azt teszik, hogy kifizetnek ugyanennyit szabványosítási szervezetek megvásárlására. Pedig az ms-nek annyi pénze van, ha 100 dollárosokban beraknák az épületbe, leszakadna a menyezet. Nyíiltan szembeköpték az egész világot.

    Tényleg eljutunk lassan odáig, hogy az msnek eszébe sem jut, hogy valamit normálisan is csinálhat, mindent alapértelmezetten erőből és vesztegetéssel akar majd elintézni. Ebből előbb-utóbb nagy katasztrófa lesz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #22 üzenetére

    Az ODF azért jött létre, hogy legyen egy olyan formátum, ami nyílt, ezáltal lényegesen könnyebb olyan szoftvert fejleszteni, ami tökéletesen képes azt kezelni. Mivel a MS saját formátumai eddig zártak voltak, képtelenség volt 100%-ban kompatibilis programot készíteni azok kezelésére. Hogy ez miért az ofisz ''kijátszására'' jött létre, azt elmondhatnád...

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #31 üzenetére

    Szerinted az normális, hogy törvényességi felügyeletet kell gyakorolni egy szabványügyi szervezet fölött, amelyik láthatóan egyik oldalra húz?

    Ja, vita helyett azt mondani, hogy ne szóljak hozzád, kényelmes álláspont. Belátom, túloztam, amikor azt feltételeztem, hogy semmi jót nem csinált eddig az ms, hiszen vannak ms billentyűzetek, amik jók.

    Nem muszáj egyetérteni velem, csak ne akarja senki rámkényszeríteni az akaratát. Ennyi a történet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz FTeR #31 üzenetére

    ms foghatta volna a ODF és faraghatott volna belőle egy saját verziót, de akkor most ezen menne a rinya.

    ezt már ismerjük. fog egy szabványt, vagy inkább formátumot, kicsit megigazítja... aztán onnantól kezdve csak az ő termékei kezelik normálisan. volt lehetősége, hogy beleszóljon az odf-be. de nem, ő szépen kifejleszti inkább a külön sajátbejáratú szabványát, és azt erőlteti keresztül az ISO-n. épp azon a szervezeten, aminek a lényege az ilyenek elkerülése lenne. hogy semmi bizonyíték arra, hogy ezt csinálná az odf-fel, vagy az ooxml-lel? sajnos épp elégszer láttuk már, legalább 3-féle ntfs van, a word néha a saját formátumát nem bírja megnyitni, mert más nyelvű, vagy más, korábbi verzióval készült a megnyitandó file, és egyéb nyalánkságok. az ms nagyon sokszor nem következetes, hogy még többet tudjon eladni. mert neki csak ez számít. inkább beletesz egy progiba még 15 sose használt feature-t, minthogy kijavítson egy régi ismert hibát.

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #31 üzenetére

    Azt már csak csendben jegyzem meg, hogyha egy év normálisan nem szökőév, akkor nem feltétlenül a naptárreform oldja meg a nézeteltérést.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #31 üzenetére

    Tényleg nem vágod a lényeget, pedig leírtam, miért alkották meg az ODF-et. Nem az volt a cél, hogy keresztbe tegyenek a MS-nak, hanem az, hogy lehessen olyan programokat készíteni, amik tökéletesen kezelik e formátumot, szemben a MS-éval, amit egészen eddig nem lehetett. Az, hogy az ODF szabvánnyá tudott válni csak azt jelzi, hogy egyre erősödik a MS saját - egymással is inkompatibilis - formátumaival szembeni nyomás. Ha ez nehezen érthető, sajnálni tudlak.

    Az meg nem a MS érdeme, hogy van addon az ODF támogatásához, ergo ezt érvként felhozni a MS mellett, nem kicsit elfogultság.

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #39 üzenetére

    ''btw, egy ilyen gyorsan fejlődő ágazatban egy ekkora piaci részesedéssel rendelkező cég egyszerűen nem teheti meg, h másokra és soha el nem készülő ajánlásokra vár.''

    Tehát az ms nem teheti meg, hogy a sok hónappal korábban szabványosított odf-re várjon, inkább eltölt még egy csomó időt a saját szabvány kidolgozásával és keresztülverésével? Szerintem ebben a témakörben ezen a véleményen van még csiszolni való.

    Mit ismerjek el az msnek?
    - csinált grafikus felületet? Nem, lopta az apple-val közösen a Xerox Parc-ból
    - csinált msdost? nem, megvették valakitől
    - csináltak hálózati szoftvert? igen, de a világ nem fogadta el
    - csináltak hálózati szoftvert? nem, megvették a hp-től a tcp/ip stackjüket
    - csináltak rendes szövegszerkesztőt? Eddig még nem, ami van, másonnan van
    - csináltak rendes táblázatkezelőt? Nem, mivel az az idióta Dan Bricklin nem szabadalmaztatta a visicalcot, szépen elvették tőle (hozzáteszem, fenti okok miatt ez legális lépés volt)
    - csináltak rendes programozási nyelvet? Nem, a Basicet egy magyar találta ki az egyik egyetemen, a C#-t meg a javaból nyúlták
    - azt nem tudom, a levelező rendszerüket honnan vették, de a stabilitási problémák alapján az akár saját ms fejlesztés is lehet.
    - csináltak rendes grafikus interfészt? nekik nem felelt meg az opengl, hát faragtak maguknak saját, zárt rendszert
    - csináltak rendes user managementet? Nem, nekik le kellett nyúlni a kerberost és az x.500-at is, hogy csináljanak egy kiherélt active directoryt.
    - csináltak stabil oprendszert? nem, mindenki megszokta, hogy az, hogy időnként a számítógép újraindul és vírusos, az normális dolog.
    - nem tudom, internet explorert egyáltalán fel kell sorolni?

    stb. stb.

    Nagyjából minden tettük úgy indult, hogy begereblyézték a piacról a legjobb cuccokat, átalakították, tönkretették a kompatibilitást és benyomták a piaci erőfölényükre támaszkodva, hogy más ne maradjon életben.

    Az ms okozta a legtöbb kárt a számítástechnikának.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Lortech

    addikt

    válasz FTeR #50 üzenetére

    Nem olyan goto van benne, hanem a switchben goto case. Szóval milyen és mivel való kompatibilitást említesz?

    Thank you to god for making me an atheist

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #49 üzenetére

    Nem akarok flamelni, de azért egy-két dologra reagálnék:
    - nem hiszem, hogy az ms bármelyik cselekedetét motiválta vagy akadályozta, hogy a pályafutásod alatt mikor melyik nyelv volt a kedvenced. Ez a miheztartás, ami végett.
    - ha az egész hsz-t próbálod értelmezni, abból kiderül, hogy a lopás a kisebbik baj, a fejlesztések vissza nem adása a nagyobb.

    [link]
    a tavaly nyitottak-e meg valamit kérdésben szerintem kevered a java-t és a solarist. de az is lehet, hogy nem.

    Arra rá kellene mutatnod, hol vagyok ellentmondásban önmagammal.

    A többit hagyjuk, inkább falra hányom a borsót.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #52 üzenetére

    Én meg azt emelném ki, hogy a MS nem csak itt jáccotta el ezt a gusztustalan trükköt, hanem más államokban is, lásd Svédország - és ez a lényeg, nem az, hogy az IBM megvétóztatta a szavazást; kellene látni a fától az erdőt. Ez az egész semmi másra nem ment ki, mint arra, hogy a MS tovább terjessze a monopóliumát.

    https://www.coreinfinity.tech

  • dark100

    aktív tag

    válasz FTeR #52 üzenetére

    En is eszrevettem hogy a mediaban az egesz cirkusz ugy csapodik le, hogy van a jo MS es a gonosz IBM meg a Linusosok akik jol be akarnak tenni a szegeny draga MS-nek akinek mar annyi szep lefagyast koszonhettunk.

    Ha pl az ellenerveket meg is melititk, akkor igy kezdik hogy: a Linuxosok azzal ervelnek, blah blah. Vagy ilyenkor arra celoznak hogy egyedul a Linuxosoknak van jozan eszuk? Ajaj...

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #65 üzenetére

    Érdemes lenne tán elolvasni már portálok cikkeit is erről, mert kiderült, hogy néhány igen nagy piac magasról tesz az ooxml-re.
    A magyar viszonyokról meg annyit, hogy tökéletesen mindegy, hány %-os lett a szavazás, attól még a titkárnak nem volt joga a 2/3-ot 1/2-re módosítani. Ezenkívül lehet, hogy az IBM megállapodott az időpont előrehozásáról, de a meghívót akkor ennek megfelelően előbb kellett volna kiküldeni - a Kóka által tett nyilatkozatban szerepel, hogy a meghívás és a szavazás között legalább 2 hétnek kell eltelnie. Mivel ez nem történt meg, bárki panaszt emelhetett volna ellene. A második szavazás esetén ugyanez volt: aug. 30-án meghirdették 31-ére a szavazást...

    https://www.coreinfinity.tech

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #68 üzenetére

    Téged észérvekkel sem lehet meggyőzni arról, hogy a MS-nak esetleg nincs igaza és esetleg gusztustalan, amit csinál... Azért remélem, egyszer majd felnyílik a szemed, amikor szembesülsz imádott monopóliumod esetleges versenysértő helyzetével.

    Egyébként a reagálásod az előző hozzászólásomra tökéletesen ugyanaz, ahogyan a MS veszi semmibe a törvényeket, rendeleteket, szabályokat - akár egy ISO-szavazás kapcsán. Ha meg a szabályokat a szavazáskor változtatják - annak ellenére, hogy annak miniszteri rendelet formájában adtak egy jogi keretet - akkor hogyan lehetne előtte tiltakozni az arány változtatása ellen?! :W Egyébként meg: ''Kit érdekel, hogy nem volt szabályos a szavazás, ha úgyis megvan a 70%...?!'' :W
    A többi piacról meg annyit, hogy ilyen elhanyagolható területekről van szó, mint Kína, Brazília, India... na mindegy, úgysem fogod megérteni soha, mert még a szikrája sincs meg az önálló gondolkodásnak, ha a MS-ról van szó...


    Ja, egyébként tudom: cúnya, gonosz, rossz ájbíem és hófehérke májkroszoft...

    [Szerkesztve]

    https://www.coreinfinity.tech

  • shev7

    veterán

    válasz FTeR #65 üzenetére

    ''külön viccesnek találom, h újabban az IBM megtért a sötét oldalról, a hívek szemében...''

    Csak feketeben es feherben tudsz gondolkodni?

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • Gregorius

    őstag

    válasz FTeR #75 üzenetére

    Hogy az ingyenes alternatíva helyett warezolnak-e, azon lehet vitatkozni, de hogy az állam nemigazán tesz a warezolás ellen, az biztos.

  • nyaralasptt

    csendes tag

    válasz FTeR #50 üzenetére

    mert mi a baj a gotoval? :F

    En mas vezerlesi szerkezetet nem is hasznalok ;] .

    Viccet felreteve telleg erdekelne, hogy miert tartottak meg pl. a java-ban/foglalt szo/. A c#-ban elvileg szoba johetne a kompatibilitas, de nem hiszem, hogy ez lenne a valodi oka.

    Mondjuk amennyire tudom C#-ban is eleg korlatozott mertekben mukodik csak. Pedig milyen allat lenne atugrani egy masik object masik szalbol eppen futtatott metodusaba. :)

    GITS

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #88 üzenetére

    ''sok esetben egy C#-os app alig teljesít gyengébben, mint egy natív C++. ettől a Java nagyon messze van.'': [link]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #87 üzenetére

    Úgy nézem, inkább Te vagy az, aki nem fogta a lényeget... amin már nem is lepődöm meg :) A különböző linuxos ablakkezelőkbe csak azután kerültek bele mindenféle csillivilli effektek, hogy ezeket előbb megvalósították más rendszerekben, pl. Windows-on... de ez ne zavarjon. Van olyan ablakkezelő is linuxra, ami egyszerű, mint a faék és teljesen testre szabható és mondjuk nincs fix helyhez kötve egy menü megjelenítése, hanem ott jelenik meg, ahol kattansz az egérrel a háttéren... Mellesleg a linux szemére vetni a csillivillit enyhén szólva is furcsa az XP és a Vista default kinézete után.
    Ha meg sokan idéznek Tőled, az lehet, azért van, mert bírsz olyan aranyköpásekkel, amik érdemesek megőrzésre az utókornak...


    [Szerkesztve]

    https://www.coreinfinity.tech

  • nyaralasptt

    csendes tag

    válasz FTeR #88 üzenetére

    Ok. Lehet nekem van baj a vilagnezetemmel, de szerintem a tipikus java az a JEE. Persze sokan szeretik es hasznaljak az SE-t is /marmint, hogy csak azt/, de ha csak abbol indulok ki, hogy hany olyan allashirdetes van, ahol EE-t es hany olyan ahol SE/Swing; Desktop/ vagy ME ismeretet kernek, akkor lehet nem mondok hulyeseget.
    Namost EE kornyezetben nem szokas ujrainditani a szervereket /legalabbis nem tul gyakori; elvben.../.

    Egyebkent a Swinges cuccoknal tenyleg ez van, vagyis:

    1. Letolti a runtime-ot/ha nincs/ ill. frissiti ~12Mb /mar dolgoznak valami modularis futtatokornyezeten, hogy gyorsitsak a folyamatot./
    2. Betolti a byte kodot
    3. Elkezdi vegrehajtani /interpretalva/
    4. Ha ugy gondolja a runtime, hogy erdemes, akkor elkezdi a JIT kozvetlenul futtathato kodda alakitani

    Amugy van olyan fordito /gcc/, ami java-bol exe-t fordit, szoval vannak megoldasok, de a dolog meg messze nem az igazi.

    A Java es a c++ teljesitmeny dolgot szerintem gondold at, mert amit osztassz az kb. a tiz evvel ezelotti alapotot tukrozi:

    http://www.idiom.com/~zilla/Computer/javaCbenchmark.html
    EZ 2004-es, azota volt kb. +10-20% gyorsulas a 6-os javaban

    http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_Java_and_C++

    ''Several studies of mostly numerical benchmarks argue that Java should be faster than C++ for a number of reasons:[4][5]

    * pointers make optimization difficult since they may point to arbitrary data or code
    * newly allocated memory is close together because garbage collection compacts memory and allocations are thus sequential in memory; and hence more likely to be 'in the cache'
    * run-time compilation can do a better job because it knows what processor it is running on and what code is running - the hot spots''
    ...
    ''One comprehensive study of microbenchmarks shows quite a large variation in results but indicates that, in general, Java outperforms C++ in operations such as memory allocation and file I/O while C++ outperforms Java in arithmetic and trigonometric operations.''

    GITS

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #92 üzenetére

    Nem, ámbátor nem is érdekel. Nem én kezdtem el hülyeségeket beszélni a csicsáról és egy rendszer fejlettségét sem azon mérem le, hogy néz ki.

    https://www.coreinfinity.tech

  • nyaralasptt

    csendes tag

    válasz FTeR #93 üzenetére

    ''akkor elvész az egyik legnagyobb (sokat hangoztatott) előnye...''

    Ezert is irtam, hogy messze nem az igazi megoldas a startup ido csokkentesere.

    Amugy a kompatibilitas, meg hordozhatosag sajnos sok esetben amugy is csak papiron letezik meg Standard Java eseteben /JSE/ is. A JEE helyzet, meg egyenesen rohejes a sok gyarto spec. extension, meg container stb. miatt. Szerintem praktikusan lehetetlen olyan alkalmazast irni, ami 1-nel tobb nagyobb gyarto alkalmazasszerverere feldeployolhato es meg ugyan azt is fogja csinalni.

    Ha ehhez hozzaveszem, hogy van egesz hasznalhato .net futtatokornyezet linux-ra, akkor a Java nem all sokkal jobban a C#/.net-hez kepest.

    GITS

  • nyaralasptt

    csendes tag

    válasz FTeR #95 üzenetére

    Szerinted ha win-re irok egy c++-os alkalmazast, akkor az gyorsabb lesz/erezhetobben: 10-30%/, mintha linuxra irnam meg? Vagy gondolod, hogy a linuxos java runtime lenyegesen gyorsabb, mint a linux-os? Vagy a MS-nak van valami eszmeletlen hatekony c++ compilere?

    Vagy most mire gondolsz?

    GITS

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz FTeR #96 üzenetére

    Nem fogadom el, amit írsz, mert hülyeség egyrészt, másrészt hadd legyen már saját véleményem, harmadrészt az elfogultságod a MS mellett már csakazértis arra indítja az embert, hogy vizsgálja, amit írsz. Szerintem életedben nem ültél egy linuxos gép előtt, pláne nem próbáltad a saját ízlésedre szabni a kezelőfelületét. Továbbra is állítom, hogy egy marhaság az, amit írtál - és ami momentán az aláírásomban szerepel. Linuxot lehet csicsa nélküli, ámde grafikus felülettel ellátott desktopként használni - mindezt ráadásul sokkal kisebb erőforrás-felhasználással, mint bármelyik Windows-os felületet.

    Egyébként meg ha képzavar van nálam (ami egyébként nincs, anno én is buzeráltam mindenféle felületet Windows alá, csak egy idő után feladtam, mert vagy nagyon macerás volt visszaállítani reinstall után, vagy egyszerűen megbolondult tőle az oprencer), akkor Nálad mi van? Egyik mondatoddal agyonütöd a másikat. Idézek:

    ''...WPF != GUI nagyon nem. winen GUI = explorer...
    ...WPF egy platfrom. a kerneltől kedve a drivereken át, egészen a megjelenő felületig...''


    Ha a WPF != GUI, akkor hogyan lehet felelős a megjelenő felületért? A WPF bizonyos esetekben lehet több ennél (amiről egyébként külön nem vagyok meggyőződve, hogy olyan lesz, amilyennek elképzelték - de ez egy külön vitafórum tárgya lehetne), de igenis van köze a megjeleníteni kívánt csicsához, meg egyáltalán bármihez, amit meg akarsz jeleníteni a monitoron. Mi egyebet tud még a WPF ezen kívül (meg azon kívül, amit fentebb zárójelben említettem)? Itt inkább Nálad akad némi képzavar, ugyanis szvsz GUI != explorer.exe, utóbbi ugyanis az egész shell megjelenési formája, azaz ha vmilyen fagyi miatt kénytelen vagy lelőni e processt, akkor egészen az újraindításáig nem tudsz mit kezdeni a rendszereddel. Linux alatt ha lelövöd a GUI-t, nem történik semmi extra, átváltasz egy konzolra - amiből szintén akad egy pár - és onnan újra elindíthatod (ha éppen nem amiatt döglött be, mert elkonfigoltál vmit).

    https://www.coreinfinity.tech

  • nyaralasptt

    csendes tag

    válasz FTeR #99 üzenetére

    Az angolom nem tul eros de en ugy fordianam, hogy a JIT/javas/ az 1.2-es verzioban debutalt. Futtatokornyezetet meg az ms, a syma meg a Sun csinalt hozza.

    Azt erdemes tudni, hogy a sun Runtime ''csak'' a referencia implementacio, vagyis egy csomo gyartonak van sajat JSE futtatokornyezete /IBM-nek van vagy tiz is/. A sun csak a szabvanyt, specifikaciokat csinalja, meg valami mukodokepes implementaciot. A gyartok igy tudnak versenyezni, hogy ki tud hatekonyabb implementaciot irni. Ha pl. a runtime bizonyos reszeit nem javaban implementaljak /asm, c, akarmi, ami adott feladatra hatekonyabb lehet/, akkor jobb teljesitmeny erheto el. Persze a runtimenak kevesebb resze lesz ujrafelhasznalhato, ha mas platformra is ki akarjak adni.

    A teljesitmenykerdes kapcsan talaltam valami sun-os merest a kulonfele runtime-okrol es 1.5-os verziok teljesitmenye nem nagyon tert el win es solaris alatt /max 5% a solaris javara/. Bennem az a kerdes vetodott fel, hogy a teljesitmeny hogyan alakul, hogyha tobbmagos geped van, vagy valami komolyabb servered. De nem hiszem, hogy sokan raknanak win-es server-re javas alkalmazast.

    GITS

  • Batman

    őstag

    válasz FTeR #96 üzenetére

    ''..ez a rizsa már lassan kezd fájdalmas lenni...''

    Már nekem is kezd fájdalmas lenni,nem megy itt más csak FLAME!
    Akinek nincs értelmes gondolata a cikkel kapcsolatban az maradjon csöndben, vagy menjetek chat.hu-ra boxolni de ne itt tegyétek meg.

    Ez mind a két félnek szól!

    A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

  • Gregorius

    őstag

    válasz FTeR #88 üzenetére

    Nem, az olyan elhanyagolható területekre gondolok, ahol a Föld lakosságának több, mint 1/3-a él - ha ez nem potenciális célpont a piacon, akkor semmi nem az.
    Szerintem ha összeszámolod, hogy abból a kétmilliárdból hány van olyan anyagi helyzetben hogy egyáltalán meg tudják venni a szoftvert (nem beszélve arról, hogy saját pécéjük is van), ellentétben például az EU hasonló számaival a félmilliárdos lakosságra vetítve, akkor elég jól látszik, hogy nincs olyan durva különbség a Távol-Kelet javára.

    végül javával ellentétben folyamatosan üríti a memóriát.
    Ööö itt is vannak kisebb problémák. Ha egy appdomain-be bekerült egy assembly, akkor az az alkalmazás élettartama alatt végig ott marad. Vagyis dynamic unload nincs. Majd valamelyik későbbi CLR-ben.

    sok esetben egy C#-os app alig teljesít gyengébben, mint egy natív C++. ettől a Java nagyon messze van.
    Bizonyos helyeken messze, bizonyos helyeken meg nincs. Van, ahol a C++ és a Java halad fej-fej mellett és a .NET kullog hátul.

    ugyanis szvsz GUI != explorer.exe, utóbbi ugyanis az egész shell megjelenési formája, azaz ha vmilyen fagyi miatt kénytelen vagy lelőni e processt, akkor egészen az újraindításáig nem tudsz mit kezdeni a rendszereddel
    Kipróbáltad egyáltalán? Task manager -> lődd ki az explorer.exe-t (end process) -> új feladat (new task) -> explorer.exe. És lám, tálcástól, mindenestől visszajött az egész, mintha misem történt volna. Méghogy nem tudsz mit kezdeni a rendszerrel :(((

Új hozzászólás Aktív témák