Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zLegolas

    őstag

    válasz Allien #21 üzenetére

    Már ha tudják, mit keressenek, melyik is a géped. Nem.
    Itt arról van szó, hogy adatokat gyűlytenek. Lehetőségeket teremtenek. Ha pl. autóba ülsz, követhető az összes tankolásod, hol, mikor, mennyit, kamerák nézik a rendszámodat, figyelik a bankkártya mozgásokat, a mobil cellamozgásokat. Az autópályákon kamerák ellenőrzik a rendszámodat. Pár év múlva minden város ki-bejáratát ellenőrizhetik. Ha lejárt a forgalmid, valahol megszólal egy csengő. A számítógéped sutyiba adatokat nyom kifelé rólad. Feltérképezhetőek a szokásaid, a mozgásod. Nyomokat hagysz.
    A CD-ket meg filmeket csak 10-szer játszhatod le, a DVD-d nem hajlandó másolt anyag lejátszására, a kedvenc TV sorozatodat nem rögzítheted, mert a készülék megtagadja, nem telepíthetsz programokat a számítógépedre csak ha egy megfelelő szervezet engedélyezi... És ez egyik sem a fantázia szüleménye.


    ÁÁááááá, tudom, nem is így van, meg ha mégis, akkor nem is azért, meg csak statisztikai célból, meg csak hogy az igényeidnek jobban megfelelő ajánlattal kedveskedhessenek, meg féljen az, akinek félnivalója van, meg nálunk még nem is...

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

  • Yaye

    őstag

    válasz Allien #21 üzenetére

    Épp a minap lehetett olvasni hogy egy iskolás sráchoz kiszállt a titkosszolgálat, mert a Wal Mart fölnyomta a rendőrségen mikor valami Bush-ellenes posztert vagy mit akart lemásoltatni náluk, amit valami iskolai feladatnak készített. Bementek a suliba és elkobozták az összes példányát. És ezek szerint ugyanez akkor is megeshetett volna ha történetesen otthon nyomtatja őket.
    Vagy írsz egy levelet, felhívást vagy szórólapot egy tüntetésre, egy plakátot ami nem tetszik a hatalomnak, vagy akármi... és máris fölkerül a neved valahová, esetleg repülsz az állásodból, stb. Ezermillió módon fel lehet használni ezt a dolgot.

Új hozzászólás Aktív témák