Keresés

Aktív témák

  • HSNet

    aktív tag

    válasz Szeke #12 üzenetére

    AMD-s notebook-ban is ugyanez műxik régóta (nekem pl a Mobile XP 2000+-os notim laza 600 MHz-re áll le amikor nem kell a craft, de ha jól figyeltem meg akkor valahol 1-1,2G körül is van 1 állapota). Ebben a hírben a nagy kunszt az, hogy totál asztali procival csináltatják meg ugyanezt (mint azt mások korábban leírták).
    Egyébbként a kétkedők meggyőzésére: Noti full fordulaton kb 2,5-3 órát bír, és megy a ventilátor ezerrel. Amikor új volt, és merítettem az aksit, hogy mennyit bír, DVD nézés közben (ugye akkor nem csak a proci, de a DVD-is fogyaszt szépen, meg a TFT is megy folyamatosan) 4,5 órát sikerült kimérni. Itt meguntam és húztam aludni, ekkor saját állítása szerint még 23 percet ment volna. Arra is volt példa, hogy dll-eket fordított éppen (kb 6 órás feladat az asztali gépnek), amikor is 2 óra elteltével elfogyott a 220. Befejezte sikeresen, és még lazán 11%-on volt az aksi:) (mondjuk akkor ugye a tft elment aludni, én meg imádkoztam sűrűn...). Úgyhogy jó kis dolog ez, és ha ilyen szinteket hoz az asztali AMD-knél is, akkor még 1 érv a szerverek lecserélésére:D

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • HSNet

    aktív tag

    válasz HiperG #40 üzenetére

    Ja, bika aksi, úgy kb a gép súlyának 1/3-a, de lehet, hogy több:)
    Egyébbként Centrino-val (meg bármilyen mobil procis géppel) is sikerült már bőven a névleges fölött mérnem, mivel általában full prochoz, némi hdd használatta adják meg az értékeket, nálam meg a két végletet sikerül általában kihajtani. Vagy full scale a procin, hdd-n, + lemezműveletek cd-ől, miközben megy a hálózat is, vagy éppen nem dolgozok, proci lustul 600Mhz-en (ennél lassabban nem tud menni), és rajta kívül max a dvd pörög néha (net, filmnézés szigorúan fülessel, stb...). Meg aztán nálam a TFT háttérvilágítás is tartalékon jellemző (zavar az éles fény munka közben), az is megtakarít 1 keveset:DDD

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Aktív témák