Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz Jaeger #36 üzenetére

    ''Nos...Lehet köpködni az nvidiára (én sem rajongok értük) de itt egyértelműen a creativ a ludas: az ő felelősségük, hogy egy újonnan bevezetett hardverük a meglévőkkel kompatibilis legyen.''

    Nem. Az a felelosseguk, hogy a meglevo specifikaciokkal kompatibilis legyen. Es az is.

    '' Lehet, hogy az nforce4 eltér a szabványtól, de ezt a creativnak figyelembe kellett volna vennie.''

    Nem. Egy szabvany arra van hogy ahoz tartsak magukat a gyartok. Ha nem tartjak, akkor az esetleges problemak az o vallukat terhelik.

    ''Ha olyan jól tudják mi okozza a hibát, javítsák a drivert!!''

    Elolvastad mi a gond? Hogy akarod ezt meghajtoban megfeleloen javitani? Foleg ugy, hogy nemcsak chipset, hanem alaplap es konfiguracio fuggo. Ha be lenne tartva a szabvany, nem kene ilyenekkel foglalkozni. Peldaul.

    ''A creativ szoftvereseire jellemző egyébként, hogy a mai napig nem készült az audigi1-hez (nem tudom, a többihez készült-e) olyan driver csomag, amit a szűz rendszerre lehetne telepíteni és tartalmazza azokat a segédprogramokat, ami a kártya képességeinek kihasználásához szükségesek.''

    Ajanlom figyelmedbe: [link] Ott a meghajtok es az Audio Console amivel mindent beallithatsz es ki/be kapcsolhatsz amit a kartya tud.

    ''Ezen segédprogramok frissítései ugyan elérhetők egyenként, de csak régebbi verziókra telepíthetők, szóval ha nincs meg a telepítő cd-d (amivel egyébként elszáll az xp) lemondhatsz a segédprogramokról.''

    Azok csak az alkalmazasok (mint pl. a Playcenter zenelejatszo vagy a CD Recorder), ezek plusz szoftver es a kartya kihasznalasahoz semmi kozuk. Azon kivul hogy mar regiek, letezik rengeteg jobb program ugyanezen feladatokra, raadasul ingyenes.

    ''Summa-summárum a creatív mindig is tojt a terméktámogatásra,...

    Ja persze. Azert vannak az 1998-ban megjelent SB Live! kartyahoz Windows 64bit-es meghajtok [link] . Vagy a 2001-ben megjelent SB Audigy-hoz Vista beta meghajtok [link] .....

    ''Nem értem, hogy engedhetik ezt meg maguknak...''

    Ugy, hogy nem ok azok akik nem tartjak be a szabvanyt.

    ''Másrész azzal hogy azt állítják, hogy az nv a hibás azt is nyilvánvalóvá teszik, hogy nem az ő dolguk orvosolni a hibát!!!''

    Mondjuk ez eleg vilagos. Miert az o dolguk lenne?

    ''Biztosan úgy gondolják, hogy az nv módosítsa a csipkészletet, az összes alaplapgyártó hívja vissza az eladott több millió nf4-es alaplapját, stb...''

    Hogy az NV hogyan oldana meg az az NV dolga. Egyebkent egy chipset problemat talan egyszerubb az alaplapi BIOS felol megprobalni megoldani mint egy kulso periferia vagy annak szoftvere felol.

    ''Ez aztán a cinizmus...''

    Minden ceg azt szeretne ha a termekei eladhatoak es problemamentesek lennek. Gondolod hogy ha meg lehetne oldani a kartya vagy annak meghajtoi felol akkor nem tette volna meg a Creative? Nekik is az lett volna a legegyszerubb megoldas, de ugy nez ki kivulrol egyszeruen nem lehet mit kezdeni a problemaval.

    [Szerkesztve]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz Loha #48 üzenetére

    ''Egyáltalán nem biztos, hogy nem szabványos NF4 PCI busza.
    Ha nem lenne szabványos mással is lenne gond bőven.''


    [link] Csak hogy a hangkartyaknal maradjunk..pedig vannak mas gondok is - itt is mar emplitettek parat.

    ''Könnyen lehet, hogy NF4 egyéb sajátosságaival van gond bizonyos esetekben.
    ''


    A vegen az egesz ugyis abban mutatkozik meg, hogy a PCI bus le van fogalva eleg hosszu idore ahoz, hogy a kartya ne kapjon eleg adatot es ez pattogast eredmenyez.

    ''Ha nem lenne szabványos, az NF4 PCI busza, akkor SZVSZ egy X-Fi sem működne rendesen NF4-ben.''

    A problema alaplap fuggo is, mivel mindegyik mas gyartotol van (mas design) es mas a konfiguracio (beepitett/aktivalt funkciok). Ezert lehet hogy egyik esetben mukodik, masikban nem. Szabalyos implementacio eseten nem kene azon morfondirozni hogy most egy bizonyos konfigban mukodni fog e vagy nem.

    ''Nagyon sokáig volt SB Live! -om és hiába jöttek ki hozzá driverek soha sem volt problémamentes.''

    Azert a soha egy kicsit tulzas nem? Nekem siman mukodott amig le nem csereltem A2-re. Egy gondom amire emlekszem hogy udate kellet amikor SSE-s procit vettem meg a W98SE-s idokben. Update utan mukodott rendesen. Az utolso most letoltheto 2003-as XP meghajtok pedig tenyleg problemamentesek.

    ''Mi értelme lenne az egész projektnek, ha a gyári driverrel nem lenne gond?''

    A kxProject meghajtok a zeneszeknek es zeneszerkesztoknek keszultek. Nem azert mert gond volt a gyari meghajtokkal. Ezt elolvashatod a project weboldalan is. Peldaul ezert (is) nincs meg mindig EAX tamogatas bennuk.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz Jaeger #52 üzenetére

    ''Örömmel vettem...bla bla bla bla...hanem pl.azt, ami nélkül nem tudok hangkészletet feltölteni a kártya memóriájába.''

    [link]

    Ha nem menne fel magatol, csomagold szet winzip-el vagy winrar-al vagy amit hasznalsz es az SFBM konyvtarbol inditsd es a setup.exe-t.

    ''Az ilyeneket pedig a 2006 januári kiadású csodadriver továbbra sem tartalmazza - házzátenném előtte 2004 ben jelent meg driver a kártyához. Jó, jó tudom, azért nem volt szükség gyakoribb frissítésre, mert úgy volt tökéletes, ahogy volt...''

    Nem jol tudod, jelent meg hozza parszor 2005-ben is, az A2ZS ota unified driverek vannak az osszes 10K2 kartyahoz.

    A tobbihez hozza se szolok, mert nem erdekel. Mondjuk ezeknek utananezhettel volna magad is, ha mashogy nem talan egy mail-el a support-nak.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz venember83 #80 üzenetére

    Mert a ket kartya ugyanaz csak mas branding-el. Raadasul szoftveresek az ''igazi'' Audigy-hez kepest, ezert prociigenyesek.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák