Keresés

Aktív témák

  • Don Vittorio

    őstag

    Talán meg lehetne 4 különböző kategóriát különböztetni:
    a) Nagyjából azonos teljesítményen (most abba senki ne kössön bele, hogy ki méri és mivel) melyik processzor az olcsóbb.
    b) Azonos MHz-en melyik processzor a nagyobb teljesítményű (most abba senki ne kössön bele, hogy ki méri és mivel)
    c) Kinek van aktuálisan a legnagyobb teljesítményű procija (most abba senki ne kössön bele, hogy ki méri és mivel)
    d) Ki ad el több procit.

    Az első kettőt elméletileg az AMD nyeri, a második kettőt meg az Intel. Döntetlen. Peace van meg ilyenek... :)

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz Parci #170 üzenetére

    Az egyik architektúra előnye az, hogy a mindkét architektúránál megtalálható órajeleken erősebb, mint a másik, a másik architektúra előnye viszont az, hogy pusztán a nyers MHz-eket addig lehet belőle kisajtolni, amíg le nem nyomja az első architektúrát.

    Némi kiegészítés kis sarkítással. :-)
    Kétféle processzor van:
    a) kapható,
    b) megvehető.

    Nem szabad összekeverni a kettőt. Ha valakinek nem számít a pénz (és az ilyeneket _NEM_ szabad útálni - a TV2-t sem útálod azért/nem azért útálod, mert Siliconokkal dolgozik), nyugodtan fizesse ki a _kapható_ legnagyobb teljesítményű procit. Ha valakinek kevesebb pénze van, vegye meg a rendelkezésére álló keretből _megvehető_ legnagyobb teljesítményű procit. A kettő nem ugyanaz, de nem is kell, hogy ugyanaz legyen. Felesleges vallásháború.

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz ManOwaR #179 üzenetére

    Te Manóháború! :)

    Hát nem a jelölés adja meg a teljesítményét? Há' hogy lehetne valaminek a teljesítménye kisebb, mint amennyi a teljesítménye?

    Ilyen alapon az autók is átvernek téged, hiszen a KW meg a lóerő viszonya egy arányszám, osztán minél több a KW, annál nagyobb lesz számszakilag a különbség a LE meg a KW mennyisége között.

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz Parci #193 üzenetére

    ''Csak annyi a kiegészítés, hogy a tuninggal az a) pont módosulhat...''
    Ez tény, és ebben mostanában az Intel volt jobb, néha extrém mértékű javulással. Viszont - vagy inkább ''ejj, de kíváncsi lennék arra'' - vajh hány százaléka lesz tuningolva a megvásárolt Intel prociknak? :) Gondolom max. 2-3%. Tán annyi se.

    ''melyik árszegmensben van még a két cégnek megoldása...''
    Most egy területről volt szó, a home-userekről, de egyébként persze...

    Btw nem lehetne lockolni? :)

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz Den #195 üzenetére

    A kérdés jogos - érik a lock. :)

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

  • Don Vittorio

    őstag

    válasz Parci #203 üzenetére

    Na. Csak összejön az a lock... :)

    40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

Aktív témák