Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    Hé, álljon meg a menet.

    Ha valaki öltönyben van, az nem azt jelenti, hogy 3000 dolláros öltönye van és 1000 dolláros cipő van rajta feltétlenül...

    De itt ugyebár pénzekről van szó, méghozzá nagy pénzekről. Felveszek egy vasalt nadrágot, zakót, inget nyakkendőt, és egy fekete, legalább műbőr cipőt. Ugyanis ez a világon mindenhol így van, ha tárgyalni megyek, akkor felöltözök hozzá.

    A linuxosok úgy érzik, hogy ők annyit tudnak és akkora guruk, hogy ők kivételek ezalól. Nem, nincs kivétel. Ugyanis leülök tárgyalni egy sráccal egy elegáns irodában, ahol én öltönyben ülök, ő meg bejön egy farmerben és egy teleizzadt pólóban. Nem a ruha a lényeg, hanem az IGÉNYTELENSÉG.

    Ha el tudja hitetni, hogy ő igényes, akkor nyert ügye van. Ha nem, akkor veszített, és aki azt hiszi, hogy a ruházat közömbös, az téved. Nagyon tudom sajnálni, ennyi erővel krumplis zsákba is lehet öltözni, elvégre azis elfedi az ember pöcsét.

    Összességében? Szánalmas.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz raszputyin #28 üzenetére

    Látszik, hogy mennyire otthon vagy az üzleti világban, a kereskedelemben, stb :)

    Vannak bizonyos protokoláris és etikai elvárások. Tudod ha 150M HUF-ról beszélünk, akkor nem egy farmer meg egy szakadt póló a viselet... Színházban voltál már? Mennyi köcsögláda, hogy kiöltöznek, nemigaz.... a színházi életnek alkalmazkodia kellene a valódihoz, nem fordítva!

    De mikor azt írod: ''szinte 0 tudásért jól élnek'', azzal mindent elárulsz magadról. Javaslom keress utána Tonk Emil úrnak a neten, és kicsit mélyedj el benne.

    Tudod, először információszerzés, utána kinyitom a pofámat...

  • #64791808

    törölt tag

    válasz dabadab #33 üzenetére

    Hát igen, igazad van, elég pontatlan lett. Ez az ''érsd úgy, ahogy gondolom'' kategória :)

    A nagyobb linuxos cégek alkalmazottai, főleg a nem-fejlesztő alkalmazottak biztos vagyok benne, hogy öltöny-nyakkendőben vannak naponta.

    Én itt azokra a feltörekedni próbáló sufni-linuxosokra, rejtett gurukra és kis fejlesztőcsapatokra gondolok, akik tudnak, sokat tudnak, ebből pénzt szeretnének csinálni, bele akarnak kerülni az üzleti életbe egy picit, de elvárják azt, hogy a saját maguk által szabott szabályok alapján.

    A pénzvilág és a kereskedelem alsó hangon egy ilyen világ, fel kell öltözni. Ne legyen piszkos a cipőd, ne legyen gyűrött a nyakkendőd, és a többi, és a többi. Ha valaki bele akar kerülni, akkor meg kell ütni a minimális szintet.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz tildy #52 üzenetére

    Adott esetben mért ne? Nincs manager, vagy hasonló helyzet...

    De akkor mondok neked 20 milkát. Ismétlem nem cégről, hanem kis csapatkákról beszélünk. Ha meg cégről van szó, akkor bocs, nem állok szóba olyan céggel, akik eltűrik, hogy egy tárgyalásra az alkalmazott pólóban menjen.

    De tudjátok mit? Van egy ötletem!

    Ti éljetek abban a hitben, hogy mocsok üzletemberek, meg bjuzi aki felöltözik, meg mekkora lúzerség! Én meg azt hiszem, délelőtt elviszem lemosatni az Audimat, mert már kezd mocskos lenni.

    [aki ebből csak az ''Audi'' szót és a lesajnálást érzi, azt borzasztóan tudom sajnálni, a mondat lényege az irónia]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz raszputyin #34 üzenetére

    Nomost akkor sorban.

    1., Az egyenruha barátom a cég iránti elkötelezettségnek, az összetartásnak, a csapatszellemnek, és hasonlóknak a jelentése. Ha dolgozol, akkor csináld rendesen, utána levetheted. Azon kívül az ügyfél számára esztétikus érzés, ha pl egy autószalonban mindenki egyeningben van. Tudod ha neked az egyéniséged ily komolyan csorbul azáltal, hogy nem vehetsz fel adott esetben olyan ruhát, amilyet akarsz, akkor neked valami lelki bajod van.

    2., Először is öltöny és öltöny közt is van különbség. Egy szürke kockás zakóban kék inggel már el lehet menni tárgyalni adott esetben. Vagy te olyan ember vagy, aki a Gundelbe is melegítőben megy be?

    3., Megismétlem: valaki olyan helyen dolgozik, hogy ez a napi viselet. Sőt, gondolom ez neked vadiúj dolog, de meg lehet szokni, és szeretni is lehet, hogy elegánsan nézel ki! Biza! Továbbá változatosság nem csak abban van, hogy ma a piros nike pólót veszem fel kockás inggel holnap a szürke pólót vörös inggel, hanem hogy melyik öltönyömet veszem fel melyik inggel és melyik cipővel, melyik nyakkendőtűvel, melyik mandzsettagombbal, stb. Nem mondom azt, hogy mindenkinek legyen ezekből 8 darab, mert felesleges, azt modnom, hogy óriási begyöpösödött bumfordiságra utal az, ha valaki lenézni a cégnél az öltönyösöket.

    4., Neked mi a foglalkozásod? Én sok esetben többmillás gépeket adok el (nem IT), import-export tevékenységet folytatok, vámoltatok, EUR1-et irogatok. Naprakésznek kell lennem a vámjogszabályok terén. Használt gépekből ment ki konténerünk Kínába, másnak is, nem nagy cucc. Itthon szerződést kötök valakivel, hogy 3 hét múlva ott lesz a gépe, erre a gyártó csehországban bejelenti, hogy nem tudja leszállítani, le kell rendezni. Hitelügyintézés, lízing dolgok, nyílt végű, zárt végű lízing, tartós bérleti dolgok, pályázatkészítés. Ekkor még nem beszéltem a műszaki dolgokról, amihez érteni kell.

    Értem én, abszolút mércén nincs semmilyen értékes tudásom, és képességem. 2005-ös évben 670M forintot forgalmaztunk, valóban nincs. Ezt biztos tudja egy általános iskolai tanító, akinek semmi felelőssége, júl-aug-ban vakarja a tökeit, ha akar, üvölt az osztállyal, ha nem akar, nem.

    Keress meg privátban, megbeszéljük a részleteket: egy hétre ugorj be helyettem, nosza! Persze minden felelősség a tiéd, pofázni bárki tud. Na lássuk!

  • #64791808

    törölt tag

    válasz dabadab #57 üzenetére

    személy szerint elég sokkal állok heti kapcsolatban :)

  • #64791808

    törölt tag

    válasz tildy #56 üzenetére

    a farmer + inget korrigáljuk arra egy kicsit, hogy fekete farmer, és belül hordott ing, és az ellen már semmi kifogás nincs kisebb dolgok esetén.

    mondjuk ha egy középvállalkozás vezetőjével megyek tárgyalni egy cégi vállalatirányítási rendszerének kiépítése ügyében, akkor juj de kevés lesz ;]

    ---------------------------

    ha többet kellene kikenve kosztümben lenni, akkor megszoknád, és megszeretnéd azt, amit meg lehet benne szeretni. Ettől függetlenül este, mikor hazaérsz, ugyanúgy kifújnád magad és lecibálnád a cuccokat magadról ;]

    Meg lehet szokni, sőt, szeretni is lehet, de számomra sincs jobb érzés, mint mikor hazaérek, levetem az öltönyt és felveszem a melegítőmet. Ezért sem értem, hogy mért kell fikázni az öltönyösöket (nem neked szól), talán azért, mert ők meg tudnak felelni egy társadalmi elvárásnak, aki fikázza, az meg nem? Egy kicsit kontraszelekcióba hajlik a dolog ;]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz moonman #51 üzenetére

    Uhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh


    Nnnnajó. Neki most az egyszer elnézzük, hogy nincs kosztümben ;]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz tildy #64 üzenetére

    Szerintem ez marhaság. (elnézést).

    Ha valakit stresszel a szép ruha, az két okból lehetséges. Az első az, amikor maga a ruha fizikailag kényelmetlen. Ezt kényelmes ruha vásárlásával lehet orvosolni, és kész. Tovább hadd adjam tovább, amit jóatyám mond néha nekem: fiam kicsit tűűűűrjél, mielőtt sírni kezd a szád...

    A második ok az, hogy pszychésen stresszel, idegesíti maga a tudat, hogy olyan ruhában van, és hasonlók. Ez viszont tisztán lelki probléma, és a világon semmi köze a ruhához.

    Nos, aminek végképp semmi köze nincs a dologhoz, az az, hogy talpas paraszt vagy-e, vagy sem :) Én is mindig üzleti light viseletben vagyok, ha nincs aznapra semmi. Ha bármi tárgyalás, meeting, stb van, akkor felöltözöm rendesebben. Nyílván ez a te esetedben más, hiszen ahogy a szavaidból kiveszem, te gépeket szerelsz, azt meg még üzleti light verzsönben sem lehet, nem vitás ;]

    A céges ruháknak meg nézd a jó oldalát. Azért arra a cégre, amelyik emblémás munkaruhát ad mondjuk, már egy kicsit büszkének lehet lenni. Arról nem beszélve, hogy neked továbbra is feküdni kell gépszerelésnél, csak éppen nem a saját ruhádat mocskolod be ezzel esetleg, hanem a cégét. Ugyanúgy ki kell mosnod, de akkor sem a saját ruhádat nyövöd el, térdeled ki. Elég kellemetlen érzés, mikor felveszed a kedvec pólódat adott esetben melózni, és az első sorjázatlan fémdarabba beleakadsz, és kiszakítja...

    Szerk: amúgy jolvanna, PH! Félistennel nem vitatkozom... Akinek közel 23 ezer hsz-e van, az számomra már orvosi eset :) (Vedd respectnek)

    [Szerkesztve]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz WN31RD #72 üzenetére

    Először is válaszolnék egy előbbi hsz-re: az ''öltönyösök'' mért korlátoltak? Nem látom a logikai összefüggést. És mért lennék felsőbbrendű? Azért, mert én az üzletkötéshez értek, és nem a kőműveskanál fogásához, és hajlandó vagyok megfelelni a szegmens elvárásainak?

    Hogy a pénzt tisztelem-e? Hát persze. Sztem ha neked azt mondják, hogy ma kereshetsz hatszázezer forintot tisztán, de öltönyt kell venni, akkor mit teszel? Bizonyára lemondassz a pénzről, mert az öltöny derogál. Marhaság. Nem tisztelem jobban a pénzt, mint bárki más, hiszen új kocsit, számítógépet, ruhát, stb nem a jó emberi tulajdonságaimért adnak, hanem a pénzemért. A lényeg, hogy gondold egy fokkal tovább, nem a pénzt tisztelem, hanem azt az embert tisztelem meg, aki hajlandó lenne pénzkupacokat belém fektetni. Nagyon nem mindegy!

    A tanítós dologra pedig: jó lenne, ha észrevennéd, hogy nagyrészt egyről beszélünk ám. Egy tanítónak óriási felelőssége van. A jó tanító ezt átérzi és a felelősségtudata miatt végzi a munkáját, jól. Van ilyen, sok, de én valahogy sokkal többször hallok arról, hogy az alacsony fizetésre hivatkozva nem érdekli az egész, vagy emberileg alkalmatlan, vagy globálisan szarik a farmra. Az iskola dolga az, hogy neveljen, oktasson, tanítson, és ami a legfontosabb, fontosabb, mint a matektudás átadása: értékrendet közvetítsen! Egy fokkal feljebb lépek: voltam én is gimnazista, és mikor jöttek a gyakorló tanárok a fősüliról, arra a brutális kevés. Négy év alatt két olyan gyakornok volt, akire azt tudnám mondani, hogy igen, ő jó tanár lesz. A többi szakadtan öltözött, beszédhibás, alkoholista, idegbajos, lila hajú, feltűnően tág pupillájú és zavart emberke volt. Ha neked ez is megfelel, mint gyermeked/leendő gyermeked tanítója, akkor rendicsek, elnézést, ha nekem ez a szint derogál. Felvetésedre végül válaszolva: ha egy tanító hibázik, hülyeséget tanít, rossz osztályfőnök vagy rossz értékrendet képvisel és ad át, akkor az vagy kiderül, vagy nem, ha ki is derül, akkor is hosszú évek, akár évtizedek múlva. Olyat ugyanis sűrűn hallok, hogy tanár és diák összecsap, és ezek között nem ritka az, hogy a diáknak van igaza, mégis a diák húzza a rövidebbet. Olyat szinte soha nem hallok, hogy a tanárt elzavarják a picsába, mert megin piásan ment be órára. Ezzel szemben egy üzletkötőnél NINCS hibalehetőség. Ha elszúrok valamit, akkor azonnal érezhető a dolog, merthogy azonnal nincs prémium arra a hónapra, rosszabb esetben azonnal kirúgnak. Tehát mi, korlátolt öltönyösök, nem hibázhatunk. Konkrétan? A kőművest hozták fel példának, így én is ezzel élek: elég ritkán látok olyan sarkot, ahol a derékszög az derékszög. Annál sűrűbben látok görbe falakat, penészedő sarkokat, mindig párás ablakokat. Hosszadalmas perek útján az építtető fizet kártérítést. Valamennyit. És lenyeli a békát. A kőműves, aki elszúrta, nincs is a képben. Vagy más: ott volt a story, mikor a hatodikos srácot a társai rendszeresen rugdosták és még le is filmezték. Hogy mivan? Mondd meg nekem, milyen tanító/tanár az, aki ezt a gyerek viselkedésén, kinézetén, kommunikációján nem veszi észre? Mi a fészkes fenének tanul pszichológiát? Észre KELLETT VOLNA vennie, hogy az a gyerek zárkózott, zavart a tekintete, darabosan beszél, stb, és azonnal a végére kellett volna járni. Most rendőrségi ügy van, perbe lesznek fogva a verőgyerekek szülei, nagy balhé várható. A tanár felelősségéről viszont én egy büdös betűt nem hallottam. Namost akkor hogyvan ez? Ő mindent jól csinált, ugye? Hápersze. Namost én, korlátolt öltönyös, roszul töltök ki egy EUR1 vagy egy Attakarne import papírt. Egy elírás, vagy egy rossz helyre került X. Alsó hangon nem engedik be az országba a kamionomat, csak ha újraküldöm. Rossz esetben visszafordítják a kamiont, ami plussz egy hét várakozás a vevőnek, amiért engem megnyúznak, és még vámvizsgálatot is kaphat a cég emiatt. Félre értés ne essék, a vámvizsgálat nem azért baj, mert sumákoltunk valamit (még mielőtt előkerülne a ''vállalkozók mindig lopnak'' rendíkvül bölcs és tapasztalati meglátás), hanem azért, mert egy héten át leköt két embert, míg azok nem tudnak termelni.

    Egy szó mint száz, az elmélet nagyon szép dolog. De ebben az országban a legnagyobb felelőssége gyakorlatban két embernek van. A parasztnak (én minden földműves és paraszt előtt fejet hajtok, és elismerem, amit csinál), mert ha a paraszt nem termel, a tanár nem eszik, meg persze a menedzser sem, meg senki. Ide sorolom a péket, a hentest, stb. Továbbá a felelősség azokon a mocsok öltönyösökön van. Ugyanis az ország gazdasági vérkeringését ők biztosítják. Nem az adóellenőrök, nem a közalkalmazottak, nem. A vállalkozók, öltönyösök. Ha én elszúrok valamit, akkor abban a hónapban az alkalmazottam hogy kap fizetést? A családja miből fog élni? Mert én majd megoldom. Na de ő?

    Na így gondold végig ezt a felelősségválalásos dolgot.

    Részemről peace mindenkivel, de a demagóg marhaságokra hadd ne bólogassak már :)

  • #64791808

    törölt tag

    válasz bambano #73 üzenetére

    És tulajdonképpen ott a lényeg nálad.

    A programozó nem értékesít, és a kernel szakértő felőlem olyan ruhában teszi a dolgát, amilyenben jól esik neki. Én sem frakkban nyírom a sövényt ;]

    Aki viszont elad, vagy szakmai konferencián vesz részt, az öltözzön alkalomhoz illően. Mint az egyik kolléga képén a vörös latexbe öltözött cica ;]


    Mmmmmm ;]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Steelheart #68 üzenetére

    Elnézést: jól értem, hogy te azért nem mész el a ballagásodra és a szalagavatódra (mindkettő egyszer van egy ember életében) mert öltönyben kellene megjelenni?

    Mélyen egyetértek veled. Ne is menj, úgyis csak zavarnád a többieket.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz moma #80 üzenetére

    Szerintem te egyél kézzel egy étteremben. Sokkal egyszerűbb és célravezetőbb módszer egy steaket harapni, mint késsel-villával enni. Ez is csak egy szokás.

    Az öltönyösdi valóban egy szokás, de ugyebár vannak jó szokások, meg rossz szokások. Ha valaki nem fogékony a ruha által közvetített üzenetre, az még nem baj, de az, hogy elítéli azt, aki viszont fogékony, az baj. Úgy gondolom, a dohányzás rosszabb és károsabb szokás, mint az, hogy valaki felveszi az öltönyét. Mégis, ha én abban a stílusban írnék a dohányzásról, mint szokásról egy dohányos topicban, mint te az öltönyviselésről nekem, akkor 5 perc alatt kilencen ígérnének be nyílvános akasztást.

    Képzeld, volt az egyetemen felezőbálom. Öltönyben volt mindenki a fiúk közül, kivétel nélkül. Ezt fel lehet fogni úgy is, hogy majomkodtunk, valóban, de azért az, hogy megtiszteltük az alkalmat, megünnepeltük, hogy a felén túl vagyunk, és eleganciát akartunk sugallni, az azért egy fokkal közelebb áll a valósághoz ;] Vagy te bálba, színházba is pólóban mész? Vagy ezért nem mész? Igazad is van, marhaság a színház. Mondjuk kitartó marhaság, mert többezer éve csinálják, de majd te változtatsz rajta ;]

    Fura szokás? Mióta a világ világ, azóta van elegáns, ünnepi, stb öltözet. A XXI. században a világ elamerikanizálódik, minden mindegy, jól érezzem magam, legyen kaja, pia, meg nők, a többi nem lényeg! De hál'istennek mindig lesznek olyanok, akik adnak magukra.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz loszerafin #86 üzenetére

    Ennyi volt, úgy néz ki, hogy van mit tanulnom tőled velős fogalmazás tárgyból ;]

    Köszönöm, erről van szó.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz #53246592 #85 üzenetére

    Meggyőztél? Miről? :)

    Továbbá: mit vitatkozzak veled? Egy kolléga összehasonlít egy tanárral, hogy ő mennyivel jobb. Utána ugyanezt teszem én is. Erre megkapom, hogy rossz hasonlat. Amikor ő tette, jó hasonlat volt, amikor én, akkor rossz.

    Jahát ha másnak szabad, nekem meg nem, mert te azt mondtad, hát akkor vitatkozzon veled a Kövér László, meg rajzoljon körbe a Doszpod Péter :)

    Én max jót mosolygok rajtad ;]

    A finom utalásodra, hogy ''itt csak ''az'' etnikum vesz öltönyt'' (vmelyik hsz-ed 30-on belül) vissza se szólok, megtartom magamnak a mérhetetlen örömöt, hogy szükségesen messze lakunk egymástól.


    Amúgy jó a link!

Új hozzászólás Aktív témák