Új hozzászólás Aktív témák

  • raszputyin

    senior tag

    válasz FTeR #32 üzenetére

    Ad magára = mosakszik, nem szakadt.
    Ettől még nem kell egyenruhát viselni. Az egyenruha önmagában olyan dolgok szimbóluma, mint erőszak, személytelenség, embertelenség, szolgalelkűség, szürkeség, a személyes kritikai érzék hiánya.
    Én akkor veszek öltönyt vagy más egyenruhát, ha képviselek valami fontosat, ami megérdemli, hogy átmenetileg megszűnjek, mint szuverén egyén. Például, ha szigorlatozom, és a tiszteletemet fejezem ki a hivatásom és mestereim iránt, vagy ha Magyarországot képviselem külföldiek előtt.
    Igen kritikus vagyok azokkal szemben, akiknek öltöny mindennapi viselet. Szerintem ez egyfajta igénytelenség, és nem számíthat tőlem sokkal kedvezőbb reakcióra, mint egy csöves kollekciója.
    Ami az üzletembereket illeti, az, hogy emberileg megterhelő a munkájuk, nem jelenti azt, hogy meg is érdemlik, amijük van, és nagy arcuk lehet. Sőt, merem állítani, hogy abszolút mércén semmilyen értékes tudása, képessége vagy eredménye nincs egy ilyen tipikus ''businessman''-nek, ellentétben akár egy kőkemény munkással, vagy egy általános iskolai tanítóval. Örüljenek hát, hogy jól fizet a munkájuk, és maradjanak nyugton.

    szerk.: hja, a szakáll :))
    én itt Grigorij Jefimovics vagyok ám, így muszáj szakállas avatárt választanom :P

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák