Aktív témák

  • simi

    csendes tag

    no, akkor mindeez feketen feheren:
    ezentul kapok ingyen windozt meg devstudio-t vagy nem?

    "Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

  • Rozoga

    csendes tag

    Hali

    Ha jól láttam a Magyar Nemzetbe, akkor azt jelenti. A publikált képen az Office XP-t mutogatták. Szóltam egyből a banyának, hogy legyen résen softwerügyileg a fősulin. Állítólag addig vagy jogosult a használatára, ameddig sulis vagy. /Vagy ameddig akarod :DDD /

  • Adi

    senior tag

    Ingyen nem kapsz, mintha máshol azt olvastam volna, hogy 3000 Ft lesz. Az eddigi áraikhoz képest ez rendkívül olcsó.

    Azonban én nem azért adózom, hogy m$ szarra költsék a pénzemet. :D

    ldm start-reconf primary

  • Elég érdekes amit mondasz Adi...
    Kicsit olyan srác vagy akinek semmi sem jó... ha (szinte) ingyen kapsz valamit akkor az nem jó és tuti hogy korrupt mindenki...
    Ami eleve ingyen van azt nem adhatják ingyen, na meg nincs is kivel megállapodni, vagy te melyik disztrit választanád desktop oprendszernek??? Ahol pont a Microsoftnak van a legnagyobb részesedése és szinte már de facto szabvány a doc, xls, ppt...

  • simi

    csendes tag

    Adi:

    a linux bsd es egyebek eleve ingyenesek, de nincs mogottuk gazdasagi erdekeltseg olyan szinten mint a softnal. ha ugy tetszik senkinek sem jo (a useren kivul) ha linuxot hasznal.

    a soft viszont igy most szeretne kicsit benyalni, de igazabol csak egy jozan politika ez, hiszen ugyis mindenki hasznalt minden letezo M$ termeket eddig is, csak most majd a BSA elmehet legelni mert nem lesz jogtalan a windoz meg a word meg ezek a koleszos gepeken.

    szoval rendes toluk hogy igy kibekkelnek egy csale jogi helyzetbol ahol vagy lesitteltetnek 10-bol 9 usert, es ezzel csomoan atszoknak linuxra, vagy ez egy jo taktika.

    azt nem hinnem hogy az allam egy fillert is fizet a softnak ezert, eleg csunya vicc lenne hogy egy cegnek tejelne egy csoro orszag hogy na add ma' olcsoe' a progikat a sracaimnak

    szal ez egy rendes dolog a softtol imho, felteve hogy allambacsi nem bukik a dolgon

    "Any PC built after 1985 has the storage capacity to house an evil spirit." - Jim Peasboro atya, Savannah, GA, USA

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz simi #5 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a m$ pusztán csak atyai jóindulatból szórna széjjel ennyi programot. Amit pedig az államról írtál, ott van: ennyit és ennyit fizet a redmondinak. Mindezt központi költségvetésből, tehát az én adómból. Olyan emberek részére, akik megegngedhetik maguknak azt a luxust, hogy felsőoktatási intázményben tanuljanak... Nem, nem sajnálom tőlük a tudást, senki ne értsen félre! Csak most megint azok vannak támogatva, akiknek van mit aprítani a tejbe. Én nem tehettem meg, anno, hogy felsőfokúba járjak, mert nem tudtuk kifizetni... Most meg - mivel nincs már családi pótlék részemre - legfeljebb estire vagy levelezőre mehetek, ami megint sok pénz... :(

    https://www.coreinfinity.tech

  • Adi

    senior tag

    válasz gergoke #4 üzenetére

    De, vannak olyan dolgok, amik jók nekem, de a m$ dolgai nem tartoznak közéjük. :) Mert én Windowst igen, egyik munkahelyemen (HORROR! :D) azzal kellett dolgoznom. És nem tetszett, nagyon nem. Pl. a MacOS se tetszik, mert nekem az a grafikus felület nehézkes a parancsoros-ablakos X Windowhoz képest. De messze jobbnak tartom, mint a Windowst (bár az XP-ben igyekeztek a designt felhozni hozzá már).

    Szóval nem zsigerből ellenkezem, hanem szeretem, ha szabadon választhatok és ismerem a lehetőségeket.

    Persze megértem a te álláspontodat is, mert egy Win2000 server alá 6x akkora Compaq vasat tudsz eladni, mint Linuxhoz. :D :D

    ldm start-reconf primary

  • válasz Adi #7 üzenetére

    Adi!

    Írnám a dolgokat amikkel nem értek egyet:
    "Itthon nekem a szórakozáshoz és a munkámhoz a Linux tökéletesen megfelel, mert mindent meg tudok vele csinálni. És ennyi erővel másnak is megfelelne, ha egyáltalán tudnának arról, hogy van választási lehetőségük."
    Azért ne hasonlítsad már magadhoz azokat az embereket akik pl. csak egy házi dolgozatot adnának be wordben. Szerintem nem igazán álltok egy szinten tudásban, na arról meg nagyon hallgatsz hogy mennyi idődbe is telt ezt a tudást összeszedned... nehogy azt mondd hogy 2 hónap... :) ) úgy használnom mintha még mindig a 60-as években lennénk? Nekem nem szimpatikus a Linux és kész, mint ahogy neked a Windows nem az.

    Egyébként csak azok szerint horror a windows akik nem veszik a fáradtságot hogy megtanulják kicsit profibban kezelni. Az a baj szerintem a Windowsal, hogy ugyan olyan a felhasználói felület egy Advanced Serveren is mintha egy asztali oprendszer elött ülnél. A kedves egyszeri felhasználó meg azt hiszi hogy a tudása is elég már ahhoz hogy ezzel a másik, komolyabb termékkel is boldoguljon, pont úgy mint otthon a Win95-el... ez tény hogy nem jó így, de sajnos ez van... :)

  • Barton

    senior tag

    Üdv Mindenkinek még neked is "papa Strumpf" !

    Szerintem az igazságos az lett volna ha minden Op.
    rendszert támogatnak és nem nyalják ki a m$ seggét !

    A Linuxot Kínában jobban támogatják !!!
    A Fidesz meg elmehet a ..., mert annyit se ér, mint a Kinai Kommunisták ebből a példából kiindúlva.

    Mindent mindenkinek !!!
    A m$ cuccai meg csak azért mert mindenhol ez van !!!
    Rá kellene szoktatni az embereket, hogy ne hülyüljenek el, mert ha m$ programjait használják akkor elfelejtenek gondolkodni. A nagy varázslók ugyis mindent és mindenkit elvarázsolnak.

    Intellel ugyanez van !

    ezért : AMD forever !!!

  • McJames

    senior tag

    Hogy mik nem vannak!
    Én nem szidnám sem az MS-t, sem a Linuxot. Békésen megférnek azok egymás mellett is. És egyiket sem könnyű, sem nem rövid ideig tart megtanulni.
    Ez a mostani akció mindenkinek jó, mert végre olcsón, legálisan hozzá lehet jutni (de nem muszáj!!) a programokhoz. És tessék észben tartani, hogy senkit sem kényszerítenek...

    Ja, és mintha a nyár elején lett volna arról szó, hogy x millió Ft-tal segítik v.melyik Linux disztribúció magyarítását, stb.

    Úgyhogy kb. 1:1, mi pedig, csóró felhasználók, azt hiszem, ha nem is teljesen felhőtlenül - a számítástechnikai cikkekre beígért vámmentesség ugye... :(( -, de azért visszafogottan örülhetünk.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • guest

    veterán

    válasz gergoke #8 üzenetére

    Gergoke!

    " ...na arról meg nagyon hallgatsz hogy mennyi idődbe is telt ezt a tudást összeszedned... nehogy azt mondd hogy 2 hónap..."

    A két hónapról annyit, hogy nemrég kezdtem el foglalkozni a Linux-szal (Red Hat). Elsőre minden különösebb előképzettség nélkül sikerült feltelepítenem és működött is rendesen szóval a házidolgozatot már pl meg tudtam volna írni...

    Azóta érdekelt a dolog kicsit utána néztem és most már mindent meg tudok csinálni Linux alatt amit Windows alatt és nem igazán telt el több idő mint 2 hónap...

    bocs hogy kicsit offtopic, de ...

    ennyi

    üdv.

    prohardver vendég

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz gergoke #8 üzenetére

    A Win2K AS azért olyan király, mert kicsórta az MS a BSD-ből a hálózati kódot, stb. Nem is értette senki, hogy hogy a francba lehet ilyen gyors a Win2K, aztán kiderült :).

    A Windowsról, mint szerver platformról pedig az a véleményem, hogy egy olyan oprendszer, ahol egy alkalmazás bármilyen úton-módon haza tudja vágni a kernelt is, az NAGYON-NAGYON cikis cucc.

    Tökmind1, hogy mikor, hol és hogyan faultol be egy driver/app, a kernel módban futó cuccoknak egyszerűen nem szabadna összeomlani. Doksi elveszít, ablak bezár, PROFI LOGFILE készít, de az oprendszer meg sem rezzen...

    Linux alatt pedig ott az X, az is nagyon grafikus :)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • guest

    veterán

    válasz gergoke #8 üzenetére

    Gergoke!

    Meg a kettovel ezelottihez: amit Parci mondott arro jutott eszembe. Szamtech tanárom mondta (es maximalisan egyet ertek vele) "...egy OS nem fagyhat meg!"

    Felreertes elkerules vegett nem vagyok kezzel labbal a Win ellen de azert mindennek megvan a helye...

    ennyi

    üdv.

    prohardver vendég

  • Adi

    senior tag

    válasz gergoke #8 üzenetére

    Ehe, hát igen, nem ma kezdtem (augusztusban volt hét éve :) ).

    A képviselőm a Pokorni, de meg se próbálok emiatt időpontot kérni nála, mert kb. 1-1,5 hónapot kell várni és azalatt ezt már mindenki elfelejti. Amúgy a Linux magyarítására egy székesfehérvári kft. kapott 40 millió forintot, de azt is csak utólagos elszámolással, az euroAstrán utána tudtok nézni. Szerintem az m$ cuccaira nem ennyit fog a kormány költeni. :)

    http://www.wired.com/news/technology/0,1282,46413,00.html


    A W2k AS-rel kapcsolatban igazad van, de ez nem csak Windowsnál figyelhető meg, hogy az egység sugarú felhasználó :) Szerintem kérjünk jogdíjat Parciéktól, mert ezzel csak felhúzzuk a RiO színvonalát. :) Mellesleg hónapok óta tervezem, hogy kipróbálom a FreeBSD-t, mert nagyon jókat olvastam róla (stabilitásban übereli a Linuxot is), de sajna eddig nem volt rá időm. :(

    ldm start-reconf primary

  • LLam

    senior tag

    Uraim!

    Bárki bármit mond, MS azert lett ami mert ertett az uzlethez. Szeretnem megjegyezni, hogy nem szeretem a fenti ceget, csak kenytelen vagyok szokni, mert felsooktatasi intezmenyben rendszergazdaskodom.

    Stay hungry!

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Azt nem vitatom, hogy a m$-nak kiváló marketingfogásai vannak, csak hát jó lenne, ha a fejlesztésekre is költenének annyit, mint a marketingre. Mellesleg elég felháborító, hogy free rendszerekből kilopják a kódokat, aztán pénzért árulják. Ha én ellopnám a w$-t, vadásznának rám... :( Nem megyek el szó nélkül amellett sem, hogy a m$win-ek memóriaigénye exponenciális mértékben nő, kiadásról kiadásra. Nem azért ágálok ez ellen, mert olyan drága a memória, hanem egyrészt elég durva, hogy egy oprencernek 128-256 MByte RAM-ra van szüksége, miközben még alkalmazást sem futtatok, másrészt az alaplapok memóriamodul-befogadóképessége is véges...

    https://www.coreinfinity.tech

  • Adi

    senior tag

    válasz sh4d0w #16 üzenetére

    A FreeBSD hálózati kódját azért "lophatták" ki, mert a licensze lehetővé teszi! Szerinted miért hívja hatalmas csinnadratta közepette az m$ a GPL-t "ráknak, ami minden software-hez, amivel érintkezésbe kerül, hozzánő"? A GPL-es software-t nem lehet ellopni és büntetlenül felhasználni. Páran már megpróbálták, de - legalábbis az USÁ-ban - nagy tiltakozás és emlékeim szerint még talán per is lett belőle (ez utóbbi nem biztos), de a licenszsértő eddig minden esetben visszakozott.

    Az m$ csak azt a nyílt forráskódot szereti, amit következmények nélkül elvehet. Én sajnálom a FreeBSD fejlesztőit, de hát ez van.

    ldm start-reconf primary

Aktív témák