Keresés

Aktív témák

  • Adi

    senior tag

    Ingyen nem kapsz, mintha máshol azt olvastam volna, hogy 3000 Ft lesz. Az eddigi áraikhoz képest ez rendkívül olcsó.

    Azonban én nem azért adózom, hogy m$ szarra költsék a pénzemet. :D

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz gergoke #4 üzenetére

    De, vannak olyan dolgok, amik jók nekem, de a m$ dolgai nem tartoznak közéjük. :) Mert én Windowst igen, egyik munkahelyemen (HORROR! :D) azzal kellett dolgoznom. És nem tetszett, nagyon nem. Pl. a MacOS se tetszik, mert nekem az a grafikus felület nehézkes a parancsoros-ablakos X Windowhoz képest. De messze jobbnak tartom, mint a Windowst (bár az XP-ben igyekeztek a designt felhozni hozzá már).

    Szóval nem zsigerből ellenkezem, hanem szeretem, ha szabadon választhatok és ismerem a lehetőségeket.

    Persze megértem a te álláspontodat is, mert egy Win2000 server alá 6x akkora Compaq vasat tudsz eladni, mint Linuxhoz. :D :D

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz gergoke #8 üzenetére

    Ehe, hát igen, nem ma kezdtem (augusztusban volt hét éve :) ).

    A képviselőm a Pokorni, de meg se próbálok emiatt időpontot kérni nála, mert kb. 1-1,5 hónapot kell várni és azalatt ezt már mindenki elfelejti. Amúgy a Linux magyarítására egy székesfehérvári kft. kapott 40 millió forintot, de azt is csak utólagos elszámolással, az euroAstrán utána tudtok nézni. Szerintem az m$ cuccaira nem ennyit fog a kormány költeni. :)

    http://www.wired.com/news/technology/0,1282,46413,00.html


    A W2k AS-rel kapcsolatban igazad van, de ez nem csak Windowsnál figyelhető meg, hogy az egység sugarú felhasználó :) Szerintem kérjünk jogdíjat Parciéktól, mert ezzel csak felhúzzuk a RiO színvonalát. :) Mellesleg hónapok óta tervezem, hogy kipróbálom a FreeBSD-t, mert nagyon jókat olvastam róla (stabilitásban übereli a Linuxot is), de sajna eddig nem volt rá időm. :(

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz sh4d0w #16 üzenetére

    A FreeBSD hálózati kódját azért "lophatták" ki, mert a licensze lehetővé teszi! Szerinted miért hívja hatalmas csinnadratta közepette az m$ a GPL-t "ráknak, ami minden software-hez, amivel érintkezésbe kerül, hozzánő"? A GPL-es software-t nem lehet ellopni és büntetlenül felhasználni. Páran már megpróbálták, de - legalábbis az USÁ-ban - nagy tiltakozás és emlékeim szerint még talán per is lett belőle (ez utóbbi nem biztos), de a licenszsértő eddig minden esetben visszakozott.

    Az m$ csak azt a nyílt forráskódot szereti, amit következmények nélkül elvehet. Én sajnálom a FreeBSD fejlesztőit, de hát ez van.

    ldm start-reconf primary

Aktív témák