Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • corlagon

    senior tag

    Egyáltalán azt sem értem, hogy egy fokozatosan minden állampolgárra kiterjesztendő elektronikus bevallási rendszert hogy nem lehet eleve platformfüggetlen formában fejleszteni?
    Aki készíti, abban nem merül fel, hogy talán nem mindenki használ Win Xp-t? És ha én csak linuxot vagyok hajlandó futtatni, akkor mit csináljak, ha később mindenkire kötelező lesz a rendszer? Áhhh, szokásos APEH bölcsesség...

    Egyébként a Nyomtatványkitöltő szoftverük, a hozzá kapcsolódó .pdf helpfájlokkal még egész korrekt. Még ellenőrizni is lehet vele, váóóóóó!

  • corlagon

    senior tag

    válasz Protezis #20 üzenetére

    Könyvvizsgáló/adótanácsadó irodában dolgozom, és elég sokat tökölök különböző nyomtatványokkal, szóval:

    1. program manapság MINDEN esetben hibamentesnek ítéli a nyomtatványt

    Marhaság. Ellenőrizd a végén, első kitöltésre tuti hibás lesz, rá is írja a nyomtatásnál. Az APEH meg simán eldobja.

    2. Sok nyomtatványt beadási határidő UTÁN frissítenek

    Folyamatosan frissítik az összes nyomtatványtípust, elég nagy gyakorisággal. Nem muszáj mindig a legújabbat használni, amúgy is picik a változások.

    3. Van, hogy kiírja a program, hogy újabb verzió jelent meg az adott nyomtatványból. Nézem a honlapot, még mindig a régi van

    Ja, ez előfordul, goto 2. Nagyobb gáz, hogy pl. önellenőrzéseknél néha olyan előző évi nyomtatványok kellenek, amelyek az APEH oldalon már nem elérhetők.


    Ez a flopis macera tényleg hülyeség, a linux hiánya szintén, de én 2005-ben MO-n nem is várok többet... Már az is csoda lesz, ha valamilyen (akármilyen) elektronikus bevallásig elérünk.

Új hozzászólás Aktív témák