Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz WN31RD #11 üzenetére

    Hm, ezekkel a problemakkal nem talalkoztam (mondjuk nalunk Linux alatt, dosemuval + freedosszal futnak a cuccok): mindegyiknek meg lehet mondani, hogy hova telepuljon, a dosemut sima userkent futtatjak a userek, es nincs gond a lezernyomtatoval sem.

    ''Mellesleg nemrég láttam valami APEH-es windowsos adózással kapcsolatos programot''

    Probald meg egyszer hasznalni is oket :) Mokas volt, hogy az adatszolgaltatas ugy mukodik, hogy raboksz a file menuben a megfelelo pontra, eltelik egy kis ido, feljon egy ablak, kivalasztod a nyomtatvanyt (szigoruan csak egyet, csak egerrel, fel/le kurzor nem mukodik), kivalasztod a ceg adoszamat (mint az elobb), ranyomsz az okera, meg megint vmi gombra, erre elmenti az adatokat, es eltunik az ablak, igy aztan a kovetezo nyomtatvanynal/cegnel ezt elorol el kell jatszani (es persze erosen figyelni, nehogy vmi kimaradjon). Na, kepzeld el, hogy milyen nagy moka ez egy konyveloirodaban, ahol 40-50 ceg van :)

    DRM is theft

  • Adi

    senior tag

    válasz WN31RD #11 üzenetére

    Hát, a windowsos cuccaik se sokkal különbek. A könyvelőnk elküldte az APEH programhoz tartozó adatfile-t e-mailben, hogy nyomtassuk ki magunknak. Modern kor ugye, elektronikusan intézzük a dolgokat egymás között. Kicsit körülményes volt, lévén nincsen itthon Windowsom. :D Így kénytelen voltam távolról, egy munkahelyi gépen megcsinálni mindezt.

    Az ÁFA-bevallásról van szó egyébként. A delikvens program remek módon betelepül a Program Files alá, viszont a k. fejlesztők olyanról nem hallottak, hogy többfelhasználós rendszer, meg home könyvtár, profilkönyvtár stb. Mindezt azért emelném ki, mert az adatfile-jait oda kell bemásolni, a telepítési könyvtárába, brávó. :(

    Az meg már csak a hab a tortán, hogy a program nem tud file-ba nyomtatni! Egyszerűen nincsen ott a kis pipa, amivel ki tudom jelölni, hogy file-ba menjen a kimenete. Kénytelen voltam a gépre fölcsapni egy GhostScriptet, Redmont és fölvenni rá egy PostScript nyomtatót. Aztán az így legenerált PDF file-t töltöttem le itthonra és nyomtattam ki.

    ldm start-reconf primary

Új hozzászólás Aktív témák