Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mager

    csendes tag

    válasz shabbarulez #15 üzenetére

    Pedig a világ pont arra megy hogy elmosódjanak a határok...
    Pl én egy lakóparkban lakom, ahol a vezetékes távközlési alapvonali szolgáltató (majd mindjárt kiderül hogy miért így írtam) az nem a Fatáv hanem - láss csodát! - a Datanet.
    Tőlük veszi az ember a Netet, telefont, kábeltévét, és alapvetően asszem, hogy ez a három össze fog egymással teljesen mosódni hosszú távon.
    (Persze ha akarnám, kérhetném hogy a telefont a Datanet madzagján a Fatáv szolgáltassa, de akarja a halál.)

  • mager

    csendes tag

    válasz shabbarulez #18 üzenetére

    Bejött a tipped, InTeleCom.
    A lakás szerződésben nincs olyan kikötés hogy csak az Intelecom-on keresztül vehetek telót meg ilyesmit, de tény hogy mindenki tőlük veszi a házban.
    A konkrét kiépítés meg műszakilag nem tom hogy hogy történt, úgy működik, hogy van egy tök szokványos ADSL modem, amire viszont valami mágikus módon nem kell PPPoE, hanem a végén egy DHCP-n keresztül kapok egy NAT-olt IP címet, amin hosszasan lehet vitatkozni hogy jó-e. Személy szerint amíg nem ittt laktunk addig is NAT-oltam mert annál hathatósabb védelmet eleddig még nem igazán találtam, de ez persze az én dolgom, tudom hogy sokan utálják.
    Amúgy a sávszélt szokták hozni, sőt általában picivel fölé is mennek, a 2 MB-os vonalam általában méréssel 2.17-nek szokott bizonyulni, bárhová is mérek (tehát nem csak a Datanet sebességmérőjében.)
    Az áraik a Datanet árai, csak másképp hívják a csomagokat.

    Nomármost.

    Ugye a tudomány mai állása szerint a szabad szolgáltató választás azt jelenti, hogy ha akarok, akkor Invitel területről is köthetek szerződést a Matávval vagy akár a Datanettel, és ilyenkor valahogy ők ezt elszámolják egymással. Kérdés, hogy ugyanez műxik-e itt?
    (Amúgy ugye a Net meg a teló közmű, és a lakóparkokban a közművek is hasonlóan működnek: a vízóra pl mellékmérős, aminek vannak előnyei is meg hátrányai is.)

    Az eggyel feljebb említett cikket elolvastam és abban benne sejlik a válasz. Hát kíváncsi leszek hogy az NHH vizsgálatnak mi lesz a vége.

Új hozzászólás Aktív témák