Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz Piton #41 üzenetére

    A szervezetek szerintem maximális bevételre törekednek. Amikor bólintanak, akkor ''befektetnek'', mivel egy nagy cég sok adót fizet, jobban fejlődhet. És ha már nagy, akkor lehet ugrálni, és még több pénzt beszedni tőle, mint büntetést. Egyértelmű, hogy a sok kis cégtől közel sem tudnának annyi adót, és büntetést beszedni.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • dabadab

    titán

    válasz Piton #41 üzenetére

    ''Nezzel korul informatika teren milyen szabalyokat hoznak...''

    Konkretan?

    ''Nezd meg MS-t mennyit piszakaljak, masik cegekkel mi a helyzet?''

    Gondolom ez csak koltoi kerdes volt, mert ha ennyi hevvel kritizalsz valamit, akkor nyilvan jol tajekozott vagy, es te is lattad a DG Competition honlapjan az eseteket, mondjuk pl itt a trosztellenes ugyeket: [link]

    Es gondolom az is jol tudod, hogy a MS-t azert ''piszkaljak'' annyit, mert 2004 ota meg nem volt kepes teljesiteni a buntetesul kiszabott dolgokat, ami egeszen peldatlan dolog.

    ''Mig letre jott a monopol helyzet hol voltak megis?''

    Itt szintem feltetelezem, hogy csak felindultsagodban fogalmaztal rosszul, hiszen jol tudod, hogy dominans piaci pozicioba kerulni onmagaban nem bun, csak az, ha ezzel visszaelnek.

    ''es megis mit is reagalnak ra? Tamogatjak...''

    Egeszen konkretan mit jelent ez a tamogatas? Amugy meg nekem ugy remlik, hogy a ''netes vilagban'' az egyetlen jelentos felvasarlasuk a DoubleClick volt egy honapja, az osszes tobbi megvett ceg kb nulla piaci erovel birt.


    Elnezest, ha egy kicsit tul gunyosra sikerult a hangnem, de nekem ugy remlik, hogy csak innen-onnan osszeszedegetett, felig emesztett informaciomorzsak alapjan osztod nagyon kemenyen az eszt, az meg mindig ezt valtja ki belolem.
    Tessek rendesen utananezni a dolgoknak, ott van elotted az internet, a keresok, a Wikipedia, a mindenfele szervezetek honlapjai - igazan nincs szo tul nagy ordongossegrol.


    DRM is theft

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Piton #41 üzenetére

    Nézzük meg, mi van a többi céggel? Jó, nézzük meg, mekkora büntetést róttak ki azokra a magyar vállalatokra, akik akadályozták a szabad piaci versenyt: Synergon, egyetemi informatikai rendszerek, keress utána. Szerintem még lehetne sorolni sokáig.

    Tudtommal gugli nélkül lehet élni. Tudtommal a gugli jelenleg még nincs monopol helyzetben a keresők piacán, kereshetsz mással is.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák