Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    érdekesek ezek az önkéntes függőségek.
    nálunk a fontossági sorrend már egy ideje a következő:
    1. google SEO
    2. IE comp
    3. FF comp
    talán 1 éve már az ff és az ie egyenlő súllyal esik latba.

    szal, ha be akarunk vezetni egy új fcsört, akkor azt nézzük, h a google hogyan tudja lekövetni. aztán jön, h a böngészők mit tudnak vele kezdeni.

    pl nem mérlegelés kérdése, h a google vagy az ms ajax könyvtárát használjuk...

  • FTeR

    addikt

    válasz FTeR #1 üzenetére

    (a lista itt nem ér véget, de a mondandó szempontjából lényegtelen a többi...)

  • FTeR

    addikt

    válasz moma #5 üzenetére

    ps rossz példa, mert van mac-re is (sőt, azon volt előbb). arrol nem az ms tehet (közvetlenül), h adobe-nak nem éri meg még linuxra is kiadni.

    nekem nincs problémám a google piaci részesedésével. azért ekkora, mert ő a legjobb. az már más dolog, h pl a hirdetési piacon bevásárolta magának a részesedést, ezt már jóval problémásabbnak tartom.

    nem tudok egyetérteni, olyan kijelentésekkel, ahol a tömegeg igényéből és saját elképzelésünkből fakadó ellentmondáson lovagolnak.
    ha az emberek többségének elég volt az amit, az IE6 tudott, akkor hiába siránkozik az opera, h az ő böngészőjük mennyivel jobb. ha nem lett volna alapból IE a winben, akkor az emberek nem tudtak volna a netre menni, h letöltésk a firefoxot. funkcionalitásokat egymás mellé állítva, a ff nem volt jobb megejelenésekor, mint az opera. igaz, az opera fizetős is volt. az ff hatására változtak a flehasználói igények, változott az IE is.
    ez egyáltalán nem egy problémás terület. senki nem kényszerített arra, h win alatt IE-t használj. főleg, h pár éve már több valós alternatíva is van, a kompatibilitást tekintve. az, h más (a többség) mit használ, az ne érdekeljen.

    a googlenek nem is a keresőjével van baj. msnél sem a win a probléma. a gond a járulékos függőségekkel van, amit a piaci részesedés mértéke okoz. a googlenek nagyobb hatása van az internet fejlődésére, mint az msnek valaha is volt. pedig nem rég még az ms volt az inernet mumusa.

    még 1x, az nme gond, h a google-é a legjobb kereső. de az már az, h egy weblapnál az az elsődleges szempont, h a google pókja hogyan szereti. a google csak a html-t szereti. így minden javascriptes, javás, flashes és egyéb megoldás ki van lőve (ha nem akarunk duplán dolgozni). és még hálasak is lehetünk neki, mert senki még csak meg sem találná oldalunkat, ha nem lenne... (''önkéntes'' függőség ügye...)
    winnél ugyanez van. ha 1x-i munkával lefedem a piac 90+%-át, akkor nem fogok 2x-es munkával szenvedni további 2-3%ért.

    észre kell venni, h már a google sem más és a megfelelő képpen kezelni.

  • FTeR

    addikt

    válasz doc #7 üzenetére

    a vistás megállapítással vitatkoznék, de az nagyon elvinne offba.
    linuxon konzisztens brobléma a driver hiány. winen nme az. arról nem is beszélve, h vistában gyakorlatilag több driver van, mint linuxhoz valahza összesen volt. az más kérdés, h 2-3 húzó hw gyártónak sikerült szerencsétlenkedi.
    a funkcionalitással is hasonló a helyzet. valszeg a testreszabhatóság miatt úgy tűnik jóval több fícsör van, de ez csak egy látszólagos dolog. már az is elég lehet, ha összehasonlítjuk a szolgáltatások listáját.

  • FTeR

    addikt

    válasz moma #11 üzenetére

    és szerinted azt kinek kéne eldöntei, h mely böngészők kerülhetnek be opcióként?
    és ki fizetne az adott termékért, mert ott van a telepítőn?

    nem ártana néha rendesen végigondolni a dolgokat és utána levonni a következtetéseket.

  • FTeR

    addikt

    válasz atus #14 üzenetére

    miben különbözik a többezer szmélyreszabható startup olaltól?

  • FTeR

    addikt

    válasz doc #20 üzenetére

    egyrészt nem minden böngésző ingyenes, az opera sem volt az.
    másrészt pont az az alap probléma felvetésetek, h csak azt ismerik az emberek, ami default benne van. így megszavaztatni sem lehetne.
    kiváncsi lennék mégis hogyan vinnéd végbe, milyen mintavételezéssel, hogyan szürnéd ki keménymagot**, stb.

    a linuxos elképzelés egyrészt arra alapoz, h minden ingyen van, másrészt nem rendelkezik akkora potenciállal, h bárkit is érdekeljen. hidd el, ha egy linux disztrib elég nagy százalékot érne el, akkor sokan lennének, akiknek sírna a szájuk, h ők miért maradtak ki. elég csak azt megnézni, h hogyan rinyálnak a suse miatt.

    semmi nem akadájoz meg abban, h mást használj az IE helyett. innentől kezdve minden rinya teljesen fölösleges.

    ** (az a helyzet, h linuxot elhanyagolhatóan kevesen használnak. mondhati a hibahatár alatt vannak. ellenben ez a keménymag elég hangos és ami fontosabb, rettentően nagyra tartja magát. ha bármit is megszavaztatnának, akkor a részvételi arány kb. 3% lenne és az a 98%ban a linuxra szavazna.)

  • FTeR

    addikt

    válasz moma #18 üzenetére

    Az nem lenne megoldható, hogy amikor feláll az internet kapcsolat a telepítésnél, az legyen az első, hogy valahonnan, böngésző nélkül leszedi és felrakja az általam kívánt böngészőt?

    tod az emberek nem szeretik összelegózni a rendszert. berakják a lemez, felkúszik, majd használják.
    ha neked ez nem tetszik, akkor egyrészt testreszabhatod a telepítőt, másrészt használhatsz más rendszert. ha elegen vagytok egy hullámhoszon, akkor teret fog nyerni az elképzelésetek. de jelenleg ez nincs így. ezért fölösleges azon rágodni, h más vajon miért nem úgy szereti ahogy én.

    egy os-nek az a lényege, h a változatos hw felett egy egységes felületet adjon az alkalmazások számára. tiszta vicc, h külön frameworkök kellenek, amik az osek felett próbálják ezt teljesíteni. ahogy én látom, egyáltalán nem lenne jó egy ilyen 50-50% vagy 25-25-25-25% részesedés. manapság az os-ről, mint platformról beszélhetünk. a platfornak az a léynege, h egységes legyen. ez számomra egyből kilövi a linux változatos világát.

    a böngészők szempontjából sem jó, h ezer fele kell figyelni egy weblapnál. erre pl megoldás lehet egy ajánlás, amit mindneki követ. de ehhez az ajánlásnak is alkalmasnak kéne lennie, ami jelen esetben nincs így. a mai w3c ajánlások, nem tartanak lépést a fejlődéssel, tehát elavultak, ráadásul saját magukkal sem kompatibilisek (lásd css2.0-2.1) és belátható időn belül nem véglegesülnek. már évek óta a css3.0 fejlesztése folyik, miközben a 2.1 sincs befejezve, a 2.0-át meg úgy 80% környékén abba is hagyták (a 2.1 hivatott menteni a helyzetet).

  • FTeR

    addikt

    válasz bambano #38 üzenetére

    rossz a szemléletmódotok. nincs belegyógyítva, csak rá van utalva.
    ez egy gazdaságos szemléletmód. teljesen értelmetlen és fölösleges dolog lenne, ha az outlook vagy a help saját html megjelenítővel rendelkezne. külön kéne fejleszteni, supportálni stb.
    az outlook egy ms termék. teljesen logikus választás, h a már egyébként is ott lévő ie motorját használja. ha ez nem tetszik, használj más levelező progit.
    az ie egy platform elem. ha winre fejlesztesz, akkor azt annak a boldog tudatában teheted, h bármikor meghívhatod az ie fügvényeit, h a programodon belül megjeleníts vagy értelmezz egy html/xml dokumentumot.
    wmp-re ugyanez igaz, egy vmilyen multimédiás objektummal kapcs.

    ez biztosítja, h nem kell külön implementációval foglakoznod, egy egyébként kis dolog miatt. mégha adott esetben az ff motorját teszed bele, akkor is neked kell gondoskodnod a frissítésekről.

    ez olyasmi, mint a kozoloknál fix hw. hiába böngésző az ff is, a funkcionalitása nem egyezik meg. és ami talán fontosabb nincsenek kivülről meghívható fügvényei.
    egyik topikban vki az ms szemére vetette, h miért nem tud IE-ben videót lejátszani a bsplayer. a QT meg a RP miért tud? megvan hozzá a funkcionalitásuk.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák