Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ftc #46 üzenetére

    Én BME-t végeztem, de utólag visszatekintve sokkal többet nyertem volna, ha rendesen megismertetnek open-source rendszerekkel.
    A jegyzőkönyveket+diplomamunkát openoffice-on + pár a win-esnél jobb(!) modellezőprogin is megírhattam volna, stb. szóval innentől kezdve kb 1-200eFt-ot feleslegesen dobott ki az állam a képzésemnél, ez áll a mérnökpopuláció kb 70%-ára és kb a teljes természettudományi, bölcsész, közgazdász és az informatikus kivételével szinte az összes többi diákra.

    #48: egy civilizált és előre tervező ország ezt úgy csinálja, hogy OK, nem fizetünk a M$-nak 15 milliárdot, viszont ezt a 15 milliárdot a géppark átállítására fordítjuk. Ezzel magyar informatikusoknak adunk munkát, a pénz ugyan elköltődik, de már az első évben a magyar gazdaságban marad. Persze ehhez azt a 15 milliárdot konkrétan rá kéne szánni, nem pedig elsikkasztani...

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Dave™

    nagyúr

    válasz ftc #46 üzenetére

    Mondjuk ha elvonatkoztatunk a konkrét példától, akkor nincs igazad, mert az állam legfőbb szerepe pont az újraelosztó funkció, ergo beszedi a "jattot" aztán oda szuplementál belőle, ahová (elvileg) a leginkább szükséges, aztán hogy ezt milyen szisztéma szerint teszi, az már politika, abba bele se menjünk. Ilyen módon se te sem én nem látunk belőle semmit, hogy fizetjük bizonyos kisebbségek segélyeit, mert 10 gyereket sikerült csinálni, képzettség és akaraterő hiányában meg nem megy dolgozni. Ez egy szükséges rossz, de nem is nagyon működhetne másképpen a dolog egy társadalmon belül. Ha maradunk a példánál, akkor már árnyaltabb a kép, tekintve, hogy erősen megkérdőjelezhető a projekt haszna. Akkor nem lenne így, ha valóban minden előfeltétel nélkül használhatná a hallgató, de nem így van, előtte vegyen csak valamit. Olyan ez, mint a TV Shop "ajándék", veszel egy 100 ezres porszívót, és ajándékba kapsz egy portörlőt hozzá. Tehát attól, hogy valaki soha sem fogja közvetlen hasznát látni, még nem feltétlenül rossz a dolog (a vidéki földművelő mit lát a jogi egyetemen tanulóknak (képzés) fizetett adójából? semmit).

  • REDeath

    őstag

    válasz ftc #46 üzenetére

    adóból építik nyíregyháza útjait is, meg a soproni utakat is, és lehet hogy a sporoni forma soh nem megy nyíregyházára. uh, akor mér szednek tőle adót?

    amúgymeg mért is baj az, hogy egy oem termékért cserébe kapnak vistát, meg office-t meg minden jót?

    campus faq, pár embernek érdemes lenne elolvasnia :)

    [ Szerkesztve ]

    Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

Új hozzászólás Aktív témák