Új hozzászólás Aktív témák

  • M@trixfan

    addikt

    válasz #65675776 #24 üzenetére

    Ha nem ilyen ízlésrombolóan ronda lenne a szoftver akkor is jól működne. Tipikus kóreai, kínai, stb tervezés ahol soha sem veszik észre, hogy a kevesebb több. Még a japán kocsiknál is mindig ott van egy-két vonal amivel agyonvágják a nagyvonalúságot. Ha semmit sem csináltak volna és hagyják a Windows alap megjelenítésében akkor már normálisabb lenne.

    Az meg már megint más kérdés, hogy feltétlenül kell-e ennyi mindent állítani és miért nem alapból megy minden pöccre. Nekem pl. 20% falárat simán megér ha nem ezt kell bámulnom állandóan és nem kell mindent állítgatnom.

    Az utolsó mondat eléggé paradox. A dizájn maga funkcionalitás egyik sarokköve. Ezt mondjuk rengetegen keverik, nem is csodálom a sok fölöslegesen csicsás kacat közepette amivel el van árasztva a piac. Bármilyen hardver/szoftver/termék esetén a legelső kapcsolat a termékkel amikor ránézel, a szobád része, a kezedben van, stb... Ez már rengeteg különböző dolgot kivált az emberből és még nem is használtad. :) Ez után jön be a képbe a funkcionális dizájn és ergonómia. Elárulom neked, hogy baromira hátráltatni tudja a funkcionalitást egy ilyen ocsmány tervezés. Én csak érintőlegesen foglalkoztam ergonómiával és csak belepillantottam pár megdöbbentő szoftverergonómiai témába. Embertelen pontossággal mérik a mikrofrusztrációkat és azt, hogy hány klikkből/parancsból valósítasz meg valamit. Mindezt pulzus, pislogásszám, légzésszám rögzítése mellett :Y Szóval a lényeg az, hogy a dizájn és funkció nagyon szorosan össze van kötve.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Új hozzászólás Aktív témák