Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz Lirion #2 üzenetére

    simán lehet életszerű, nem ismerjük a távolságokat. sávváltásnál az egyenesen haladónak természetesen elsőbbsége van, de ez nem jelenti azt, te addig nem válthatsz sávot, amíg látótávolságban van mögötted valaki.

    lassításra késztetheted, hirtelen fékezésre nem. különben az életben nem sorolnál sehova.

    így ha megvolt közöttük a megfelelő követési távolság, akkor a szoftver manővere érthető, életszerű, és indokolt lehetett.

    de mivel részleteket nem tudunk, ezért nem is tudjuk megítélni.

    @VaniliásRönk: ezt így mondjuk simán kétlem. max. ha egymás mögött mennek. de sávváltásnál simán lehet az elöl haladó a hibás, ha "hirtelen fékezésre kényszerítve" vált sávot. erre nem kell készülnöd követési távolsággal, hiszen nem előtted halad, hanem "melletted".

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #4 üzenetére

    most az ő hibája, vagy észak amerikában nincs index, vagy elvileg-gyakorlatilag vagy rend szerint a rendőr vagy kiszeramérabávatag?

    szerintem maradjunk a tényszerű dolgoknál, meg amit tudunk illetve ami a kreszben le van írva (annyit feltételezve, hogy ez amerikában is azonos módon van szabályozva) mert ha elkezdjük a sci-fit arról, hogy a valószínűrendőr egy messzi messzi galaxisban mint humbákol a helyben hagyott helyszínelő feltételes módú jegyzőkönyvére, akkor annak sok alja nem lesz.

    onnan indítottál, hogy akinek a hátsó lököse sérül az ártatlan. ez meg nem igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #11 üzenetére

    arról lamentálunk, hogy az automata hibázott-e és ha igen miben és mekkorát. azon egyszerű oknál fogva, hogy a cikk témája ez. ebben a következő dolgok számítanak: a tényszerű helyzet (ki milyen vektoron mikor és milyen sebességgel haladt, illetve milyen manővert hajtott végre. nettó fizika.) illetve az aktuális közlekedési szabályok, ahogy azok a törvény/rendelet betűjével le vannak fektetve.

    hogy ettől elvonatkoztatva te hogy játszod az önkényes önkéntes csi helyszínelőt, az egy másik dolog, még pedig a te dolgod, ebben nem is vagyok hajlandó veled vitába szállni. :) (már csak azért sem, mert sajnos folyamatban van egy hasonló biztosítási ügyem, ahol én voltam "elöl", tehát momentán némiképp túlképzett vagyok a kérdésben ;) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák