Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz MCGaiwer #144 üzenetére

    Mekkora lol vagy :)

    "napóleon 580ezréből kb 170ezer volt, ami konkrét csatában eset el, a többi a logisztikai hiányosságokból. (oroszországig is csak ~250 ezer jutott el, a többi már előtte kivált, hátramaradt, éhen halt.)"

    Értem tehát a 250 ezerből 170 ezres veszteség + 300 ezren éhenhaltak a katonákból már előtte az már győzelem? :D

    Amúgy meg ne tereljél, én azt mondtam hogy az számít hogy a háború végével mennyi embert vesztettél arányában és ez alapján össze lehet hasonlítani hogy egy-egy háború nyerésnek, vesztésnek vagy semlegesnek számít.

    Az viszont kutyát nem érdekel hogy miért vesztettél annyi embert, teljesen lényegtelen hogy azért mert sz@rul szervezted meg az utánpotlást vagy azért mert annyi embert lőttek le a csatában mindkét esetben katonailag csődöt mondtál.

    A nehézségek meg minden korban megvannak, átdobni többszáz tankot meg egy fél hadsereget légierővel az 10000 km-re lévő anyaországból az oceánon keresztül semmivel sem kisebb feladat mint elgaloppozni szárazföldön oroszországba. Csak az USA figyelt erre, a franciák meg nagy ivben tojtak rá, meg is lett az eredménye.

    Tudod a háborúzás nem csak arról szól hogy feláll a két sereg egymással szemben és lövik egymást, sőt ez már csak a vége.

Új hozzászólás Aktív témák