Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz -=Sziszi=- #47 üzenetére

    Egyik csoporttársam világuralomról is beszélt már Linux kapcsán, hát nah ilyenek is vannak. Amúgy nagyrészt user fatal error van Linux alatt, nem lenne azzal semmi gond, 10 éven belül mondanék neki 25%-os részesedést otthoni felhasználás körében. OEM Vista van a notimon alig használtam/most már szinte sosem mégis kötelező volt megvenni. Én is inkább ezzel foglalkoznék mint egy rohadt böngészővel... :W

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -=Sziszi=- #47 üzenetére

    Azért nem mindenki táborlakó:) én SzVSz nagyon szimpatikus OS-nek találom a win7-et és az Ubuntu-t is. bizonyos dolgokra ez (M$ Office, DX-es játékok) bizonyos dolgokra az (kényes adatok kezelése, netbankozás, netezés, ill olyan cuccok, amik linux alatt mennek jobban, pl Matlab)

    Ami a linuxban szimpatikus még: ingyenes. A win-zal nem az a bajom, hogy fizetni kell érte, hanem az, hogy minden frissítésnél fizetni kell érte. Megvetted a dobozos xp-t, akkor fizess+ a vistáért, utána még1x a win7-ért. Nem beszélve arról, h a legtöbb vírusirtó is fizetős. Azért sok, amúgy fizetős proginál sincs ez így. 1x fizetsz érte, utána életed végéig support. (ld totalcommander)

    Én nem windozzal használnám a leendő notimat, de mégis vegyem meg, ráadásul nem is olcsó mulatság. - na itt kéne a kedves EU bizottságnak közbelépni. Az OEM-eket (HP, Lenovo, stb) kötelezni arra, hogy a, OS nélkül is ajánljanak OLCSÓBBAN gépet (az úgy nem járja, h OS nélkül elkérnek annyit,amennyi win7 licensszel lenne),

    vagy: b, igazi választási lehetőség legyen, MINDEN modellnél, h milyen OS-t akarok. Nem pedig az, hogy no, 10-ből 1 modellünket adjuk Freedos-sal, a többin meg vegyél vista licenszet (win7-es még persze nincs, majd fizess rá 50$ upgradet, ha használható win-t akarsz)

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • FTeR

    addikt

    válasz -=Sziszi=- #47 üzenetére

    winen eddig sem akadályozta meg semmi, h másik böngészőt használj. az oem-ek eddig is azt tettek rá amit akartak.
    most csak annyi változik, h telepítés után megkérdezi, ami a legtöbb flehasználót rohadtul nem érinti, ezel csak a szomszéd hozzáértő sanyika dolgát könnyítik meg 2 kattintással.

  • doc

    nagyúr

    válasz -=Sziszi=- #47 üzenetére

    Lehet, hogy a linux alapú rendszerekben még sok a hiba, de nagyon gyorsan fejlődik. Az átlag juzernek pont azért lehet jó, mert egyszer belövi az ember és nem kell félévente újrarakni, és vírusoktól sem kell félni. Azt meg senki nem említette, hogy a linux ingyenes és szerintem jópár linuxot fikázó embernek még csak legális wine sincs.
    abszolut 10 pontos post :R
    nem allitjuk hogy a Linux hibatlan, sot, sok tekintetben van meg hova fejlodni. viszont ez a fejlodes szeduletesen gyors, es nap mint nap lathato, folyamatosan jonnek a frissitesek, latom ahogy felkerulnek a gepre az altalam hasznalt programok uj verzio, egyre jobban, tobbet tudva mukodik a rendszer, szinte erezni ahogy el!
    es igen, valoban ingyenes. kollegam szokta erre mondani hogy "es? letoltom barmikor, az is ingyen van". viszont aki ennel tudatosabb "fogyaszto" annak eros jo pont lehet, hogy teljesen ingyen van egy 'full-featured' oprendszere

  • D4rkAv3ng3r

    senior tag

    válasz -=Sziszi=- #47 üzenetére

    Nos nekem eredeti Vistám van (OEM Home Premium x86) és nem fikázom a Linuxot, mégsem kellene. Egyszer lehet pont a sokat emlegetett KDE-s Kubuntu-t ki fogom próbálni. (Főleg ha kijön a KDE 4.3).

    Nos mindnet OS gyenge pontját ki kell ismerni. Windows-nak nem vírus, mert arra elég egy jó tűzfal + vírusírtó, hanem a regisztrációs adatbázis. Erre jön jól a Revo Uninstaller. Magyarán a sok telepítés-programtörléshez ideális, mert kitisztítja a registry-be a szemetet - nincs lassulás. Nekem a Vista-m több, mint 1 évig volt fent és nem lassult be. Azért töröltem csak le, mert HDD-t vettem és átraktam az újra, egyébként maradhatott volna. Tehát a Win hibáinak az okozói is ugyanúgy "user error" azaz a hozzá nem értés. Nekem avast! Home 4.8 van fent + alap Windows Defender + Vista tűzfal + hw-s router tűzfal és nincs vírusom.

    A flame-nek nincs értelme, utálom az elfogultságot. Csak netre elismerem, hogy jó a Linux is de a Win 7 vagy Vista Home Basic/Premium. Megszokás meg egyéni ízlés kérdése. (vagy kp akkor meg Linux). Én nekem szóba sem jöhet a Linux, mert kell AutoCAD, meg játékok miatt is.
    Nekem is van kő-Linuxos haverom laptop-ján mégis Vista van. Azért van mert attól még, hogy ő Linuxos attól még nem utálja kötelezően a Win-t. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák