Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • negyedes

    addikt

    válasz Shad0w #16 üzenetére

    Van csoport pidginen, yahoon biztos es erdekes mod nalam a 720p film szaggatas nelkul ment(igaz effekteket ki kellet kapcsolni meet draga ati meg most sem kepes normalis drivert irni). Youtube szaggatott nalam is => flash meg mindig gany, bar most nem szaggat az 10es ota.

    Ha linuxot probalsz hasznalni szakadj el a windowstol.

    Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Shad0w #16 üzenetére

    Az ubuntu pont nem arról szól, hogy fél napot kell eltölteni vele. Nekem meg van olyan gombom, amire ugyan nem az van írva, hogy mégse, de ugyanez a funkciója.
    A 720p-s film nekem nem netbook kategória, mert ilyeneket nem szokás lerángatni mobilinterneten, hogy ott helyben nézd meg.

    Ok, legyen a youtube-ban igazad.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Shad0w #16 üzenetére

    "e akkor nézzünk filmet, ááá 720p szaggat. Nembaj youtube, ááá full képernyőn szaggat."
    Most erre jöjjek közhellyel? vörkszformí

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • l@czko

    tag

    válasz Shad0w #16 üzenetére

    Shad0w:

    Nem vagyok egy nagy Ubuntu guru, de 1,5 perc keresés után megtaláltam a Pidgin-ben ( 2.5.5 ) a csoportok használatának lehetőségét:

    Partnerek menü a Partnerlista ablakon, felül => +Csoport felvétele

    Most már tudod használni. ;)

    Amúgy nem rég tértem át az összes ( 3 db )itthoni géppel Ubuntu-ra, mely gépek közül az egyik netbook. Még a nejem is megszerette a Linux-ot, pedig az aztán nagy szó, nekem elhihetitek! :)

    Az biztos, hogy több dologgal foglalkozni kell a Linuxnál, ha az ember működésre akarja bírni ( flash, wines partíciók automatikus csatolása indulás után, stb. ) De ha egyszer ezeken túl van az ember, akkor szerintem egy jóval stabilabb rendszert kap mindenképpen.

    Nekem sokat számít, hogy mindig ugyan annyi idő alatt indul el és mindig 20 mp a kikapcsolás is kb. A mikroszopsz-os rendszerekről ez nem mondható el. Netbook-ot sokszor használom " kutyafuttában ". Gyors bekapcs, levél megnéz, gyors kikapcs. Ez az XP-vel nem volt éppen gyorsnak nevezhető. Egyszer a netbook táskában maradt bekapcsolva a kedves XP. Majdnem megfőzte magát a gép, mert eszébe nem volt leállni a windows-nak. Na, ez volt az utolsó csepp a pohárban.

    Tény, hogy kevesebb erőforrással, hatékonyabb fájlrendszerrel dolgozik a Linux. De nyílván teljesen más, mint a megszokott XP pl.

    Lehet, hogy sok dolog megy pöccre az Xp -vel.....egy darabig. ;]
    Hányszor szívtam olyanért, hogy este lekapcsolom, reggel meg kiír valami marhaságot és nem indul el ilyen-olyan hiba miatt. Ha huzamosabb ideig nem takarítják, akkor szépen elpusztítja önmagát. A C:-t csodálatosan teleszemeteli, töredezik a fájlrendszer, lelassul minden. A millió vírusról, meg trójairól, meg egyéb kártevőkről mlég nem is szóltam. Nekem elegem lett, ezért is tértem át ------ a netbook-on is. :D

  • doc

    nagyúr

    válasz Shad0w #16 üzenetére

    pidginben vannak csoportok, emesen-t nem ismerem

    miert kene szopni? pont hogy a Linux az, ami a fel oras telepitest kovetoen teljes erteku, hasznalhato oprendszer, mindefele szukseges szoftverrel. windows alatt jo esellyel kezdheted a driverek letoltesevel, majd fel/haromnegyed orat es 4-5 ujrainditast kovetoen toltheted le a szukseges programokat (felteve hogy a wordpad/paint/media player trional nagyobbak az igenyeid)
    videolejatszassal (es -felvetellel) nekem meg csak windows alatt voltak gondjaim, a tunerkartyahoz adott driver, a netrol letoltott legujabb driver es a "third party" driver sem volt kepes elerni hogy normalis minosegben, hanggal egyutt tudjak felvenni. Linux alatt a tortenet annyi volt, hogy bekapcsoltam a gepet, es barmifele telepites vagy allitgatas nelkul azonnal mukodott a tunerkartya, felvetellel egyutt
    a regi HP scanneremet a sajat windowsos driverevel sem voltam kepes beuzemelni windows alatt, egyaltalan nem is latta a gep a scannert, Linux alatt (igaz, fel oras molyolassal, kernel patchelessel, de) mukodott

    a flash player sajnos tenyleg nagyon gyatra Linux es OSX ala, ennek viszont az OS-hez semmi koze, tessek az Adobe-nal reklamalni

    megse gombhoz nem tudok hozzaszolni, nem hasznalok gnome-ot, de biztos vagyok benne hogy van ilyen...

Új hozzászólás Aktív témák