Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Kalandor #3 üzenetére

    szerintem a név nem sokat számít. az android nagyon köztudatban forog, mobilos világban lglaábbis, kár lenne lecserélni. főleg, hogy teljesen más elven működő rendszerekről van szó.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Morden24 #8 üzenetére

    szerintem a logónak is úg van értelme, ha androidnak hívják a rendszert, mert akkor ábrázol valamit.
    amúgy én is azt mondom, hogy felesleges nevet váltani, teljesen jó az android is. meg nem is a név a lényeg, hanem a termék. kíváncsi leszek a gingerbread-re, meg a chrome os-re is. ha normálisan megoldják, akkor majd lehet, hogy előbb utóbb szerzek egy chrome os-t futtató tabletet.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz floatr #10 üzenetére

    3.1-ről?? még a 3.0-ról sem lehet tudni semmi konrétumot (konkrétan azt sem, hogy most 2.3 2.5 vagy 3.0 lesz, vagy valamit tök más), csak ilyen feltételezések vannak, amiket innen-onnan kihámozgattak forráskódookból.

    nekem mondjuk mindegy, hogy android, vagy chrome os, csak csinálják meg normálisan az optimalizációt, és legyen használható a rendszer, és használja ki az eszköz adottságait.
    viszont szerintem nem a mobilhálózat lesz a határvonal, hanem inkább a fizikai méret. mondjuk ami még befér a zsebedbe, és lehet telefonnak használni (és ennek megfelelően a képernyője is olyan méretű és felbontású), az androidos, a nagyobbak meg chrome os.

    Morden24: most honnan tudod hogy néz ki egy króm? lehet, hogy pontos és élethű ábrázolása az a logó :D
    igazából nem érzem én sem a féktelen szükséget egy tabletre, nem ez fogja megváltani a felhasználási szokásaimat, de megfelelően kezelve hasznos dolog tud lenni. mondjuk egy nyaralásra a laptopot nem vinném el, de egy ilyenre fel tudnám tenni a képeket, ha mást nem backup miatt (szállt már el cf kártyám fotózás közben), de visszanézni sem rossz. vagy ha megfelelően megcsinálják a képernyőt, akkor jegyzetelni akár (kézírással), meg netezni, reptéren, vonaton filmet nézni, zenét hallgatni, stb.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Morden24 #15 üzenetére

    ja, hogy így. hát nekem még mindig jobban kéne ez, mint egy win7-es tablet... igazából jelenleg tableten nem nagyon van igazán elfogadható rendszer. az ios csak egy halom ikon, semmi más, az androidnál vannak kisebb-nagyobb gondok a felbontás miatt, a meego jó lesz, csak még sehol sincs, a win7 meg egy vicc ilyen eszközre.

    floatr: nem is úgy értettem, hogy semilyne infórmáció nincs róla, hanem hogy nyilvánosan semmit nem tudni, még egy featurelista, vagy néhány kalózfotó sem került napvilágra, jóformán még a becenéven kívül semmit nem tudni róla. mindezt úgy, hogy már a finishben van a fejlesztés... szóval érdekes ez így.
    de majd meglátjuk mit tudnak csinálni. kicsit tartok attól a kijelentéstől, hogy ideén a legnagyobb dobás a googletv, mert akkor se a ginger, se a chrome os nem kap akkora háttérszelet majd...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Morden24 #22 üzenetére

    az a baj, hogy kőbuta a rendszer az ikonos elrendezésével, főleg ekkora képernyőre. meg az, hogy mindenért gyakorlatilag be kell lépkedni az alkalmazásokba, hogy megnézd vagy módosítsd. erre jók a widgetek, ha normálisan oldják meg (és nem az ilyen véletlenül egymásra húzkodós touchwiz borzalom). mondjuk kitenni egy naptárat, időjárást a képernyőre, vagy bt-wifi-3g-fényerő kapcsolókat, stb. de ekkora képernyőre akár egy maps widget is elfér simán. nézd meg mondjuk a meego demó videókat, hogy mennyivel intuitívebb a felülete, mint ez az ikonhalom.
    a másik pedig az, hogy az ios lehetőséget sem ad másra. mondjuk egy andoidot vagy meego-t meg simán berendezhetsz ikonhalomra, ha úgy tetszik.

    a win7-ben megint az a probléma, hogy ez a startmenüs elrendezés marha jó egy desktopon, de tableten tökre nem jó. ahogy telefonon is halál volt, amíg el nem törölték teljesen (hála az égnek). most a programok egy dolog, de az az ablakos elrendezés tök felesleges. szerintem eg ytablet eleve mást kíván meg, de ez majd letisztul, ahogy megjelennek a tabletre szánt rendszerek, és a közönség eldönti melyiket szereti jobban.
    amúgy pont mostanában volt valahol hír, hogy lesz ilyen win7 embedded rendszer arm cpu-ra, mert gondolom azt akarják tolni tableten. hát, sok sikert :) mindegy, amíg van alternatíva, addig nem nagyon érdekel, hogy milyen nekem nem tetszőt csinálnak.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz zoltanz #27 üzenetére

    hát, nem tudom, láttál már widgeteket?
    szerintem az a jó widget, amit nem kell megnyitni, mert ha meg kell, akkor semmivel sem tud többet a program elindításánál, tehát értelmét veszti. az is egy widget, ami mondjuk a BT-t kapcsolja érintésre. nem nyit meg semmit, csak átvált a módok közt. vagy ha mondjuk kiteszed a naptárat, akkor látod előre egy heti tennivelóidat, anélkül, hogy meg kéne nyissad. de lehet egy rakás más dolgot is így kitenni. mondjuk az olyan widgeteknek semmi értelme, ami mondjuk kontaktokat tesz ki szerintem, látványos, de nem ad igazán plusz a felhasználásban.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz zoltanz #29 üzenetére

    hát, jó esetben azért elég sok információval tud szolgálni egy widget anélkül, hogy elindítanád (előtérbe helyeznéd) a fő programot, amihez tartozik. időjárás, netforgalom, akármi kitehető sokféle nézetben. de mondjuk kereső is lehet widget,vagy akármi. annyi előnye mindenképpen van a sima ikonnal szemben, hogy aktív, tehát meg tudnak jelenni rajta információk, még akkor is, ha csak egy ikon méretű. például arra is használtam widgetet, hogy lássam a rendszer hangerőszintjeit, és hasonlók. szerintem elég ötletesen lehet felhasználni őket, és sokkal több szabadságot és kreativitást engednek, mint egy halom ikon...
    az meg, hogy bele tudsz-e szerkeszteni, az a widget íróján múlik, mert elméletben lehetséges, bár szerintem nem ifejezetten kényelmes, de lehet, hogy egy tablet képernyőjén már nem lenne gond.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák