Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Sofian #2 üzenetére

    A google monopólium veszélye valós, és nem ma lett az, hanem már évekkel ezelőtt is láthatóak voltak a tendenciák. Az a tény, hogy egyes vállalatok csak ma adnak hangot az aggodalmaiknak, semmit nem változtat a tényen.
    A legnagyobb baj azzal van, hogy a google fölénye sokkalta nyomasztóbb, mint amilyen a microsoft -é valaha is volt, és sokkal veszélyesebb is. Nagyon remélem hogy lesznek akik megteszik a megfelelő lépéseket, még ha az USA -ban nem is. (Miért is bántanának egy remek titkosszolgálati eszközt, ami önkéntes alapú adatszolgáltatással működik.)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Youri #22 üzenetére

    Van erre egy szó: paranoia

    Ha azt akarod hogy az emberek ne vegyenek tudomást arról amit teszel, el kell bagatelizálni a dolgot, viccet csinálni belőle, úgy kell beállítani, mint ha csak pár ember gondolná azt úgy, és nem is igazán számítana... ebben ügyesek a kuglinál. Elmagyarázzák neked, miért nem baj egyáltalán, ha minden adatod náluk van... te meg elhiszed, és nem is kételkedsz, mert úgy gondolod kételkedni egyet jelent a paranoiával...

    A facebook egyébként dettó ugyanez.

    floatr

    Ez egy érdekes kérdés. Ha ugyanis engedik neki a hozzáférést, azzal a google megkapja a teljes twitter -t is, ami a felhasználókra nézve sem feltétlenül bölcs lépés. Ha meg nem adja meg, akkor marad a jelenlegi helyzet, ami sorvasztja a twitter -t. Tehát így sem jó, meg úgy sem. De leginkább sehogy sem.. :DD

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Youri #34 üzenetére

    Nem is tudom kinek a szoftverein fut nem egy ország közigazgatása. Persze belenézni nem lehet, mert zárt...

    A google adatfeldolgozó algoritmusaiba mikor nézhetsz bele? És abba hogy mikor mit tesz a rá bízott adatokkal mikor lehet betekintést nyerni?

    Az hogy a gépemen van egy software amit használok egyátalán nem olyan nyomasztó és veszélyes, mint ha nálam nincs semmi, csak egy vacak terminál, minden egyéb pedig egy cégnél van, aki bár használ nyílt forrású software -eket is, de ez mit sem számít, ha én magam nem befolyásolhatok egyetlen folyamatot sem az adataimmal kapcsolatban. Az, hogy egy formátumhoz adott software való, miért veszélyesebb szerinted mint az, hogy minden adat egy adott cégnél van a ki tudja milyen formátumban, a ki tudja milyen szerveren?

    floatr 35:

    Ezért mondtam, hogy a twitter álláspontja jelenleg az, hogy ez így nem jó. De úgy sem lenne igazán jó, ha engedne.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Rickazoid #33 üzenetére

    egyik sem jobb nála adatbiztonsági és emberi jogi szempontból. Kezdjük ott, hogy az USA-ban minden ilyen cég kötelezve van...

    Köszi... ennyi. Egyik online cég sem megbízható, ez tökéletesen igaz. De ez a tény nem teszi legitimmé, vagy követendővé amit tesznek, és nem is sarkall engem jobban arra, hogy használjam a cuccaikat. Ez olyan mint ha azt mondanád, hogy úgyis van egy csomó tolvaj, akkor kinyitom az ajtót az egyiknek, mert nincs mit tenni....

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz banhammer #39 üzenetére

    Inkább a Google+ használom, mint a Cukorhegy Márk alkotását.

    Miért? :P

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Rickazoid #42 üzenetére

    A lényeg, hogy ha használni akarsz egy szolgáltatást, akkor a feltételeit is el kell fogadni.

    Állítottam én ennek az ellenkezőjét?

    Ha megadod a személyes adataidat egy cégnek, akkor ne csodálkozz, ha az eltárolja és felhasználja azokat.

    Én nem csodálkozok ezen, csak azon hogy te azt hiszed, hogy én ezen csodálkozok. :D

    a többivel sem adott cég él jellemzően vissza, hanem akik megszerzik tőlük a konkrét személyekhez köthető bizalmas adatokat, akár törvényi kötelezettség útján, akár lopással.

    Attól hogy esetleg nem az adott cég használja fel az adatokat, még semmivel sem jobb a helyzet. Nekem tök mindegy hogy ki használja fel, ha egyszer maga a tény zavar, hogy megteszi. Az internetes cégekkel pont az a baj, hogy sajátjukként kezelik a begyűjtött adatokat, az olyan emberek mint te, pedig bólogatnak ehhez. Sajnos még a fizetős netes szolgáltatás sem garancia arra, hogy az adataimat nem adja ki harmadik félnek.

    Tehát továbbra is tartom, hogy a google ebben a helyzetben sokkal nagyobb veszélyt jelent, mint a microsoft valaha is jelentett. Ezt állítottam eddig is, és ezt kellene megcáfolnod, vagy egyetérteni vele, ahelyett hogy teljesen nyilvánvaló dolgokkal megpróbálod megmagyarázni, hogy ami van, az miért van úgy, illetve megpróbálsz meggyőzni róla, hogy ez így helyes.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz Rototti #44 üzenetére

    De ezeket az adatokat nem azért gyűjtik, hogy megkárosítsanak vele, vagy hogy kifosszák a lakásodat, amikor nem vagy otthon.

    Nem is mondtam hogy azért. A google veszélyessége nem ebben áll. Elmagyarázom. A microsoft -ot azért szokás utálni, mert a software -ei zártak, és nem leshet bele senki, hogy hogyan működnek. Ez neked mint felhasználónak maximum azért lehet probléma, mert az adataid olyan állományokban vannak, amiknek a működését nem ismerve, adott gyártó programjára van szükséges ahhoz, hogy kezelni tudd őket. Ezen kívül semmi. A microsoft pénzt kér a programokért, amiket te a gépeden tartasz, és onnantól kezdve senkinek semmi köze hozzá, hogy te milyen adatokat kezelsz, és hogyan. Ez így teljesen világos, egyszerű üzlet. Morogni lehet miatta, és néha jogosan, de igazi veszélyt nem jelent.

    Na most. Ha az MS -t ennyiért is utáni kell, akkor lássuk a google -t. MS esetében ugye a függőség abban állt, hogy az állományokat az ő programjaival lehet rendesen megnyitni. (itt megjegyezném hogy a legtöbb editor programnak, van saját formátuma, és annó nem is nagyon volt követelmény hogy átjárhatóak legyenek az egyedi programok szolgáltatásai köztes formátummal, ez csak később vált fontossá) A google -nél azonban a függést nem a program okozza, hanem maguk az adatok. Azzal hogy te odaadod neki, és elfogadsz egy licenc szerződést ami gyakorlatilag szabad kezet ad az adatok felhasználhatóságával kapcsolatban, te máris sokkal rosszabb helyzetben vagy mint az MS -nél. Most ugyanis nem hogy a program, de az adatok is kikerültek az ellenőrzésed alól. Ha a google úgy dönt, akár le is tilthatna a hálózatról.

    Ilyen mennyiségű adat egyetlen cégnél ráadásul további veszélyeket rejt magában, hiszen remek eszköz ez a kormányok és a neki dolgozó szervezetek számára a folyamatos ellenőrzésre, és akár cenzúrára. Mindez pedig annál hatékonyabb, minél nagyobbra hízik a rendszer, akár annyira, hogy teljesen megkerülhetetlenné váljon az interneten. Az pedig hogy a google -t fizető cégek mit is kezdenek az adatokkal megint egy érdekes kérdés. Használhatják reklámozásra is, igen. De miért csak arra? Van talán erre valamilyen szabályozás? Nincs.

    Ha a google akkorára nő hogy "felfalja" a netet, akkor majd jobban fogják az emberek gyűlölni, mint az MS -t valaha is.

    47 "A Google veszélyességének cáfolata az lenne, hogy a veszélyességére nincsenek tények."

    Persze hogy nincsenek. Nem is lehetnek, mert nem láthatsz bele a rendszerbe. Ez maga a veszélyforrás. Onnan hogy nem tudhatod mit tesznek, bármit megtehetnek. Volt már olyan a világon hogy valaki ekkora szabadsággal ne élt volna vissza? Ne hidd. Aki benyalja a marketing szöveget, hogy "jobb szolgáltatásért van az egész", az rettenetesen naív.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák