Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Rickazoid #42 üzenetére

    A lényeg, hogy ha használni akarsz egy szolgáltatást, akkor a feltételeit is el kell fogadni.

    Állítottam én ennek az ellenkezőjét?

    Ha megadod a személyes adataidat egy cégnek, akkor ne csodálkozz, ha az eltárolja és felhasználja azokat.

    Én nem csodálkozok ezen, csak azon hogy te azt hiszed, hogy én ezen csodálkozok. :D

    a többivel sem adott cég él jellemzően vissza, hanem akik megszerzik tőlük a konkrét személyekhez köthető bizalmas adatokat, akár törvényi kötelezettség útján, akár lopással.

    Attól hogy esetleg nem az adott cég használja fel az adatokat, még semmivel sem jobb a helyzet. Nekem tök mindegy hogy ki használja fel, ha egyszer maga a tény zavar, hogy megteszi. Az internetes cégekkel pont az a baj, hogy sajátjukként kezelik a begyűjtött adatokat, az olyan emberek mint te, pedig bólogatnak ehhez. Sajnos még a fizetős netes szolgáltatás sem garancia arra, hogy az adataimat nem adja ki harmadik félnek.

    Tehát továbbra is tartom, hogy a google ebben a helyzetben sokkal nagyobb veszélyt jelent, mint a microsoft valaha is jelentett. Ezt állítottam eddig is, és ezt kellene megcáfolnod, vagy egyetérteni vele, ahelyett hogy teljesen nyilvánvaló dolgokkal megpróbálod megmagyarázni, hogy ami van, az miért van úgy, illetve megpróbálsz meggyőzni róla, hogy ez így helyes.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák