Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Gargouille #31 üzenetére

    értem, tehát amikor indulna a cége, akkor nem kell megvenni a desktop gépeket se, az azokhoz való szünetmenteseket se, merthogy a szervert nem kell megvenni. szerintem vissza kellene kanyarodnod a valódi életből vett példákra.
    és nem kell foglalkoznia a gariztatással, üzemeltetéssel, stb. cserébe rászakadt a gdpr meg az adatfeldolgozó kérdéskör... sokkal olcsóbb... ja :P

    "mondjuk egy OneDrive-al simán kiváltasz egy egyszerűbb fájlszervert, akkor máris nincs sávszélesség para. ": amikor ezt leírod, odafigyelsz arra, hogy mit írsz, vagy csak írod az ms marketing bullshitet ész nélkül?? ha az adatodat kiraktad a házból, akkor számít a sávszélesség. Ha a meghajtód a felhőben van amerikában, és fel akarsz rá tölteni a saját irodádból egy gigás fájlt, hogy megoszd, a szomszéd kollégád meg le akarja tölteni, akkor qvára számít az, hogy mobilneten töltöd fel meg le amcsiba, vagy réz etherneten a lépcső alatti szerverre. kanyarodjunk már vissza ahhoz, amit mondtam: a kkv az infrastruktúrát zömében MAGÁNAK építi, nem külsősnek.

    az meg, hogy emailen nem lehet könyvelésbe adatot küldeni, nevetséges. ftp szervert tudott üzemeltetni, email szervert meg nem? miért nem kért meg engem? én be tudom állítani a postfixet úgy is, hogy 128k-s levelet se fogadjon el, meg úgy is, hogy egy gigásat is elfogadjon. és a spamfilterét is be tudom állítani.

    ja, a háztáji szervered biztosan fog állni egy napot, ha tönkremegy benne valami, mert arra nem lehet szerviz szolgáltatást kötni vagy tartalékot képezni úgy, mint ahogy a felhőben csinálják. de legalább a felhő soha sem romlik el, hiszen a bgp-t se lehet félrekonfigurálni, hogy megálljon a fél világon az internet. rotfl. és akkor még nem beszéltünk arról, hogy egy olyan topikban tolod a felhő reklámot, ami arról szól, hogy biztonság szempontjából ez a konkrét felhő lyukas. meg tegnap is az volt. meg tegnap előtt is. és hetente jönnek cikkek, hogy a felhő mindig lyukas volt. és az is marad örökre.

    a magam részéről akkor fogom elhinni, hogy a publikus felhő jó megoldás, ha valaki megmondja, hogy mire, és az nem bullshit. hogy bulvárosan fogalmazzak: izgatottan várom.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák