Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Gargouille #26 üzenetére

    teljesen más nézőpontból nézed, nem hiszem, hogy elfogadom.
    leírtál egy csomó költségnemet úgy, mintha azt a felhőből ingyen kapnád.
    "És ha megvették, akkor megint csak rendszeres kiadás ugye az áramszámla, a klíma, a HDD időnkénti cseréje és így tovább.": mert ezt a felhőszolgáltató nem tolja rád? de, rád tolja, ráadásul úgy, hogy még a profitját is ráteszi.
    "Szerintem itt pont magad ellen érvelsz, mert ha mondjuk felhőben vagy, akkor lokálisan nem kell semmilyen bérelt vonal": na ez az a szempont, amit másképp látsz te, mint én. nálam a kkv azért épít infrastruktúrát, hogy a saját dolgozói használják. ül x darab ember a kkv irodaházában, és használja a szervert. nem azért, hogy külsős ismeretlenek piszkálják.
    tehát nem érvelek magam ellen. az meg marhaság, hogy felhőbe telepített cucchoz mobilnet. rotfl, a mobilszolgáltatás lefedettsége és minősége piszkosul nem az a szint, amin dolgozni lehet. persze, én is ismerek embereket, akik még nem jöttek ki a körúton kívülre, nekik jó. de a települések zöme nem ilyen.

    "Ha meg on-premise minden és mondjuk a levelező szervered helyben van, na akkor valóban kell a drága internet kapcsolat meg redundancia, különben ha elhasal a neted onnantól ugye a levelezésed is ment a levesbe.": persze, csak ha felhőben van a levelezés és az hasal el (mert el szokott, gyakrabban, mint az én cuccaim), akkor a *komplett* levelezésed ment a levesbe, ha meg házon belül van, akkor csak az aktuálisan elküldött pár levelet nem látod, a többit igen, és egy korábbi történetre tudsz reagálni telefonon. akkor melyik is a jobb? hint: nem a felhő.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák