Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz borg25 #36 üzenetére

    Én nem vagyok 5g ellenes, de azért inkább kutassanak még egy kicsit, még ha a többség vállat is vonna. Azért lehetett olyat hallani még kevésbé vicclapok szintű sajtóban is, hogy pl sejtfejlődésre vagy idegrendszerre lehet hatásuk. Nem mondom, hogy kapcsoljuk le, de azért nem árt elő-elővenni a kérdést időközönként és vizsgálódni. Persze az meg a másik véglet, amit most olvastak, hogy radioaktív medálokkal védekeztek a zötgé ellen :W , bár nem tudom mennyire igaz az is.
    Az ionizáló sugárzásról meg eszembe jutott, hogy fiatalabb koromban ködkamrát meg lehetett nézni egy kiállításon. Különböző ércek mellett szépen látszódtak a mintázatok, míg a régi C35-ösöm mellett még hívás kezdeményezésekor se nagyon változott semmi, pedig jó közel tartottam :DDD

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz borg25 #40 üzenetére

    Szerintem nem csak kettő éves kort kellene nézni, hanem a negyvenkettőt is... Azért pl a face is meghülyített sok középkorút is, hogy idősebbekről ne is beszéljek.
    Nekem mondjuk nem okoz most akkora örömet egy új telefon, mint gyerekkoromban egy szimpla walkman (ami csak portable casette player volt :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Radeon_5

    aktív tag

    válasz borg25 #40 üzenetére

    Igen, nagyjabol igy, bar az idegrendszerre es az agyhullamokra valo hatasairol mindenfele hullamoknak azert en meg szivesen neznek sok (!fuggetlen!) kutatast. Vagy nem tudom, vannak-e mar ilyenek, jelentosebbek.
    Az 5G konkret szidasa talan inkabb ilyen leegyszerusites lehet - a kozneptol mindig ilyesmik jonnek, az nem tud koztudatba ivodni meg jelszova valni hogy mittom 'Le a bizonyos hullamhosszok es adott frekvenciatartomanyok tulzott merteku sugarzasaval a VolTe es a 5ghz wifi savokban!'
    Es hat ha nem is konkretan maga az 5G a ludas, de megis maga az eszme, hogy 2g 3g 4g 5g vegtelen g, egyre feljebb, egyre jobban nyomjuk, egyre fiatalabbak kezebe a kutyuket, egyre jobban az elet minden egyes legaprobb reszleteit is vegye at az emberi cselekves es gondolkodas helyett a gep - szoval mindennek talan a megtestesitoje jelenleg az 5G, ezt tudom igy elkepzelni meg szociologiailag. Es ilyen modon legalabbis, en is sajnos teljesen egyetertek vele - mert ezek mar mind lathato tapasztalhato bizonyithato tenyek es folyamatok. Es mind olyan, amivel egyaltalan nem latom mar, hogy mivel jobb nekunk embereknek, ellentetben sok regebbi valoban segito vagy attorest nyujto talalmannyal.
    Mindenesetre masnak a felelmet teljesen elbagatelizalni akarmiben, es hulyenek kikialtani nem sokat segit. Inkabb elmagyarazni mi van, mi lehet es mi nincs.
    Erre lenne valo tobbek kozott a tudomany es az ertelmisegiek ugye - mar ha nem lenne az is fundolva es elteritve az ellenerdekelt cegek altal..

    [ Szerkesztve ]

    Son of a Bit

  • #16939776

    törölt tag

    válasz borg25 #46 üzenetére

    Egy ilyen, mint főnök olyan megoldást fog választani, ami a kezére áll, "természetes", így azokról a síkokról ahol ember-emberrel találkozna fokozatosan a kütyüzés irányába lesz terelve a problémák megoldásának a lehetősége. Így erőszakkal megszűnnek azok a gyakorlati problémák, amik ebből a helyzetből származnának jelenleg. így szépen lassan, nem is fogunk tudni megoldani olyan dolgot, amire nincs előre legyártva a megoldás.

    Pl.: párom apukájának bőrkötéses személyigazolványa van, nekik már nem lesz plasztik kártyája, amit 8 évente megújítani, mert az állam úgy ítéli meg, hogy abban a korban nincs rá szükségük, mert úgy sem ők intézik a dolgaikat..
    De egyik telefon/net szolgáltató sincs arra felkészülve, hogy valaki majd nem a /6db szám - 2 db betű/ formátumban adja meg a személy ig. számát, tehát az a mező "hibás lesz" egy egy online űrlapon. Így Ő nem tud önállóan elintézni egy adategyeztetést, vagy csomag módosítást, akármit a szolgáltatónál.
    Sőt a telefonos ügyfél-szolgálatuk is ugyan ezzel a felülettel dolgozik, így az sem tud ezzel a helyezettel mit kezdeni.
    Vélhetően a probléma, - mivel nem túl nagy az esetszám ahhoz, hogy foglalkozzanak vele - akkor fog lerendeződni, ha ezek a bőrkötéses személyigazolvánnyal rendelkező emberek meghalnak. :U

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz borg25 #46 üzenetére

    Sajnos nem ismerem a forrást, mert teljesen véletlenül kerültem olyan helyzetbe, hogy szólt a rádió és éppen ez a riport ment.

    De sajnos nagyon úgy látom, hogy kőkeményen ez lesz a jövő, sőt, látom lassan munkavállalói korba kerülni azt a generációt, amelyben ez a kettősség eklatánsan megvan. Persze régebben is volt már ilyen, de ennyire nem volt durva.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák