Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz frescho #47 üzenetére

    Kimutatható zen1nél is a ccx-en kívüli művelet, persze.. de közel se "fájt" annyira mint amikor másik chipen keresztüli memóriavezérlőn vagy azon tárolt L3ból kér át adatot a cpu... az "rug" egy nagyot a latencybe...
    itt "előny", hogy mindenki "egyforma" így optimalizálni is könnyebb rá, és a kiszámíthatóbb késleltetésre is könnyebb tervezni cpu egységeken belül is (kevesebb adat "parkoltatási idő", hatékonyabb cache kihasználás).. az L4 is segíthet (ha tényleg lesz).

    Az FX egy érdekes koncepcióra épült .. én akkor kételkedtem (szomorúan) kicsit amikor az elvek egyre jobban szivárogtak ki róla... és végül tényleg "vegyes" lett a képe.. ugyan FX cpu-m van, mert amikor megjelent akkor is AM2+ platformom volt már, és folyamatosan "fejlesztettem", kis lépésekkel és pár éve FX van. Ár értékben nekem megérte...
    De a zen más, a koncepció alapból teljesen más elvre épül ami "jól is sikerülhet".. a kulcs baja a kapcsolatok közötti késleltetés lehet (és jelen is van ez a design gyengeség)..
    Csak még is.. ezen "hiba" ellenére is lehet győztes, mert más tulajdonságok ellensúlyozhatják a gyengeségét... Pl. a Zen backendje az intel jelenlegi architektúrájához képest vagy 1/3maddal több feldolgozót tartalmaz, de a frontend kb. hasonló erősségű, így a backend ereje nem jön ki (de pl. ezért jobb az SMT-je).
    De utóbbi miatt is sejthető, hogy van tartalék benne, mert kicsit gyúrnak a frontenden és nyerhetnek némi extra erőt... és a frontendet könnyebb bővíteni mint a backendet...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák