Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frescho

    addikt

    válasz DraXoN #48 üzenetére

    Amit leírtál az a késleltetés az új felépítésnél máshová fog kerülni. A chiplet és az IO vezérlő között ugyanúgy ott lesz egy késleltetés. Az L4 viszonylag lassú lesz az L1-L3-hoz képest és ha egy szálat az ütemező átrak az egyik chipletről a másikra, akkor az ugyanúgy érezhető lesz. A kérdés, amire a válasz még nem ismert, hogy a chiplet és az IO rész között mekkora lesz a késleltetés/sávszélesség és ennek a hatása mekkora lesz.

    Az FX alapötlete jó volt. Aztán három pont hibázott. Először is a kis piaci részesedés mellett nem tudom miért hitték, hogy a fejlesztőket a masszívabb párhuzamosításra rá tudják venni. A második hiba az volt, hogy a egy szálon vészesen lassúra sikeredett, mert a mag lassú volt. Ráadásul sok szálon sem tudta rendesen kifutni magát, mert a modulon belül a frontend rész annyira szűk keresztmetszet volt. Ha egy modulon 1 mag teljesítményét 100%-nak vesszük, akkor két maggal nem tudtak a programok 170% fölé menni, sőt inkább alatta maradtak.

    A Zen jól sikerült, ismét verseny van. De előre kell lépniük mielőtt az Intel magához tér. Erre van szerintem 18-24 hónapja az AMD-nek. Sajnos az első EPYC-nél azt láttam, hogy papíron bejelentették, de a nagy gyártóktól kb. egy évig nem lehetett venni gépet. A Dell-es kapcsolattartóm draftokat tudott csak adni kb. fél év után, a HP-sek pedig 9 hónap után voltak képesek szerezni egy teszt szervert kölcsönbe, de még nem tudták volna szállítani, ha rendeltem volna. Ezt kellene levinni előzetes BIOS/firmware validációkkal 3 hónapra. Szóval felőlem lehet 200% a backend, meg 2TB integrált NVMe, ha nem tudnak mennyiségben szállítani időben és nem tudnak felmutatni olyan előnyt (pl. +15% teljesítmény/ár) amiért érdemes váltani.

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák