Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .bableWes

    őstag

    válasz CreMindES #6 üzenetére

    nem lakok messze töled, ~120km, sátoraljaujhelybe, és én most csinálom a jogsit. 91e lesz, ha 1x se bukuk. kell hozzá protekcio, meg akcio is és akkor olcson kijösz.

    auto választáshoz: inkább gyüjtögetni kell, mert ~150e ért lehet hogy kapsz jo autot, de ennek az esélye 100000/1.
    én amerikai autot ajánlanák mindenkinek. relative olcsok, és kvára megbizhatoak, amelett, hogy kényelmesek, és masszivak.
    mi 2004be vettünk egy 1994es plymouth voyager-t. akkor 97e mérföldel, most van benne 144000 mérföld. anno 5 éve volt 1,5millio, extra nincs benne a klimán, és 2x beépitett gyerekülésen és a sötét zöld gyöngyház festésen kivül. azota kellett neki 1 válto csere, ami került 500e-be, mivel mindent kanadábol kellett hozzá rendelni, és ha amikor megvesszük és megnézzük a válto olajat, akkor talán megy is a válto mai napig. van benne egy v6os 3000 motor, ami mitshubishi gyárilag. fent tartani se sok, mert jo biztosito és olcso. amit meg mindenki mond, hogy nagy motor, sok fogyasztás... hülyeség. autot mindig ugy kell venni, hogy "nagy" motor legyen benne. és nem fog többett enni. pl. mi 7személyel, autp pályán 150es tempoval, pesten eltévedtünk és még györbe is bementünk a balaton elött, megjártuk 100liter benzinnel. ugy hogy a klima is ment.
    ha tehetitek amerikai autoba gondolkozzatok. lehet, hogy picit drágább mint a többi, de megéri. én véleményem.

    és amellett sose állt meg alattunk. de nem is fog :D

    iu.: mi se vagyunk milliomosak :N

    [ Szerkesztve ]

    töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

  • Quent1n

    senior tag

    válasz CreMindES #6 üzenetére

    Bp-n kerékpározni szerintem minden csak nem egészséges. Kitágult tüdővel szívni a füstöt nem igazán tesz jót a szervezetnek, úgyhogy erősen javallott a maszk viselése, viszont úgy meg nehezebb tekerni azért. Budapesten én sem kerékpároznék napi szinte sohasem. Se nem egészséges se nem biztonságos. Legalábbis Pesten semmiképp. Talán Buda jobb egy fokkal.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • z0d1AK

    veterán

    válasz CreMindES #6 üzenetére

    Debrecenben lakom, és a Hajdúringnél tanultam.
    az elmélet+rutin+forgalom+vizsgák voltak 90ezer ft, és még erre jött12ezer ft, az egészségügyi vizsga, plusz az orvosi alkalmassági!
    a kresz oktatása elég fapados volt, viszont a forgalmi oktatóm elég jófej volt, és ha esetleg megálltunk kaját venni, akkor azt nem számolta bele, tehát az órákat pontosan le is vezettem, arról nem is beszélve, h tényleg jó oktató, dicsérte pár ismerősöm is, köztük egy volt oktató is.
    Ahogy látom, most még olcsóbban ki is hozható ott a jogsi, mint nekem 1 éve...

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Új hozzászólás Aktív témák