Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Bl@tty #2 üzenetére

    A bolt oldalán az 1TB-os az HDD...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Cythyel #16 üzenetére

    Én teljes megelégedéssel használom a magyar kiosztású Cherry Brown kapcsolós MSI GK-701-mat, ajánlanám is, de már úgy nézem, sehol se kapható - pedig anno a 25e-s árával egész jó vétel volt

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Graphics #52 üzenetére

    Mostanság lassan már alap, de MaCS_70-nek igaza van, 15"-on tök fölösleges.
    Játékok alatt indokolatlanul kell neki erősebb GPU, ha meg visszaveszel a felbontásból, akkor nézhezed a mosott interpolált képet...
    Windows vagy Linux asztalt meg nézheted 20-30 cm-ről, hogy láss is valamit, vagy skálázhatod fel és akkor ugyanott tartasz, mintha alacsonyabb felbontáson lennél, max a betűk kicsit élesebbek.
    768p vagy 900p bőven elég kéne legyen 14-15"-ra, FHD-t 17" alatt értelmetlennek tartok, ha meg legalább 50cm-ről néznéd, akkor 21-22" alatt.

    Sokkal fontosabb, hogy jó minőségű legyen a panel, mint hogy magas legyen a felbontása... Photoshopnál is pl.

    A Dell Inspiron 5491 féle tabletre hajtható cuccok esetében több értelme van a FHD-nak, mert tablet formában tipikusan sokkal közelebbről nézi az ember.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Graphics #55 üzenetére

    Aki használ PS-t annak csak akkor elég a notebook kijelzője, ha perverz. Kicsi is, kalibrálni se lehet...
    "Fillérekért" van 24-es FHD monitor jó panellel, de már a 27-32"-os WQHD vagy 4K monitornak se ördögtől való az ára... ezek után 14"-on Photosopolni a mazochizmus megbízható tünete... Nekem a 27"-os FHD monitor is megfelel(90-100cm-ről nézem), de ha sasszemed van, hát senki se gátol meg abban, hogy magas felbontású kijelzőt használj, rendesen bekalibrálva... ja de, a laptopgyártók, ha mindenáron az egérmozihoz ragaszkodsz...nem gonoszságból, egyszerűen azok a kijelzők nem arra valók... kispolákkal se vontatsz ekét...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Graphics #57 üzenetére

    Ne már, menet közben Photoshopolsz... :D
    Bánom is én, ha neked megfelel, amíg meghagyod másoknak azt a lehetőséget, hogy törődjenek az ergonómiával és ne sírják nedvesre a párnát, ha az egérmozijuk nem FHD-s... anélkül, hogy te leszaroznád a választásukat.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Graphics #59 üzenetére

    OK, adom, explicite nem szaroztad le...
    Az hogy mi az egérmozi, nagyban függ attól, hogy milyen messziről nézed, én desktopot úgy 90-100 cm-ről szoktam, laptopot 60-70-ről. Erről a távról a 14" FHD ThinkPad T470 egérmozi, de azt kaptam munkára, ez van - cserébe munkahelyen is és HO-ban is rá van kötve egy -egy desktop monitor, hogy amit kell azt lássam.
    Na most, ha te mondjuk 40-50 cm-ről vagy közelebbről nézed, akkor nyilván nem egérmozi, de annak az ergonomikus kivitelezéséhez álló asztal praktikus, vagy esélyesen a hátad nem fog örülni a görnyedésnek.
    A Microsoft meg szégyellhetné, hogy csak az Android kezeli normálisan a magas DPI-s kijelzőket, de a desktop Linux sincs érdemben előrébb...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák