Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csatahajós

    senior tag

    válasz lenox #33 üzenetére

    Szerintem kicsit elbeszélünk egymás mellett, de semmi gond. nem belekötésnek szántam, sajnálom ha annak vetted.

    A CPU nevét fejből írtam, E5 2687v4 lesz a korrekt név.

    HEDT platformról volt szó, nem pedig szerverről és nem ártól függetlenül. Az Intel idáig nem adott ki desktop 16 magos CPU-t ez tény. Azt hogy ezt (amit írtál eredeti hsz-ben) némi mókolással, jó sok pénzért meg lehetett csinálni eddig is azt nem vitatja senki (jó magam is egy ilyen gépen ülök), de hivatalosan akkor sem támogattak Xeon-os órajel emelést, legalábbis nem ilyen mértékűt.
    A nagy szám pont az, hogy hivatalosan támogatott platformban, desktop vonalra is lehozza ezt (4.0ghzre húzható 16 magos CPU) most az AMD, a korábbiakhoz képest lényegesen olcsóbban (persze átlag mércével még mindig csillagászati összegekért).Szerintem ez örvendetes.

    Nem kételkedtem abban, h az Intel képes ellenfelet állítani ennek, és valószínűleg fog is az LGA2066-os platformmal, ettől függetlenül ha az AMD nem hozza most a Ryzent és főleg ezt a 16 magos csodát akkor az Intel még évekig nyomatta volna a sima desktopon a 4 magot HEDTben meg a max 10-12 magot; pont ezen problémáztam már 1 éve is, h elég szemetek h Xeonban tudják hozni, HEDT-ben pedig nem am agasabb magszámot.

    Amúgy ahogy Fiery is írta nem lepődnék meg én sem, ha az Intel erre válaszul csinálna egy UHEDT platformot is, a saját LGA 3xxxx új nagy szerver socketjükre alapozva....

Új hozzászólás Aktív témák