Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz tecsu #52 üzenetére

    "A mai oroszország nacionalista. Sztálin sem volt igazán orosz, hanem egy bolsevik, akinek nem jelentett semmit a nemzet. Ehhez a sztálini rendszerhez kezd hasonlítani egyre inkább az EU és az USA által terjesztett ideológia."
    Ennyi zagyvaságot régen láttam egy rakáson.
    Sztálin nem volt orosz, grúz volt.
    A SzU rengetegféle nemzetből tevődött össze. Ez van, ha az ember meghódítja fél Ázsiát. Természetes, hogy kitalálták a "szovjet embertípust" mint valami nemzetek fölött álló valamit, amivel lehet azonosulni.
    A FÁK megalakulása után maradt Oroszország sem egységes nemzet (ott van Csecsenföld, csak hogy a leghíresebbet említsem.)
    Egyébként a 19. sz.-i nemzetállamok romantikus álmát dédelgetők előbb-utóbb mind szembesülnek ezzel.

    Azt meg nem tudom hallottad-e, hogy Krímben is, Ukrajnában is erőszakos lakosságcsere volt az idők folyamán. Szóval csak óvatosan, mert ez a szöveg olyan mintha a székelyeknek ecsetelnéd, hogy Kolozsvár ősi román város...

    Oroszország és az EU/Nyugat különbségét pedig elég jól leírja ez a cikk:
    "Ez a modell pedig annál sebezhetőbb, minél jobban behatolnak az orosz világba a nyugati civilizációs mintázatok. A szabadon gyakorolható politikai jogok széles köre, a szólás- és véleményszabadság, a jogállam autonóm intézményei, a szabad versengésen alapuló politikai akaratképzési mechanizmusok nem egyeztethetők össze a birodalmi működésmóddal."

    "...a múltban bizonyos erkölcsi -mégha vitatható is- normák szerint éltek az emberek, még királyok is, amiket nem rúgtak fel,..." + "Az átlagembernek is lazább a jó/rossz megítélése a liberalizmus relativizálásának, szabadosságának köszönhetően."
    Szerintem neked elég kevés fogalmad van róla milyen egy alkotmány nélküli monarchia és milyen egy liberális demokrácia. Meg úgy általában a liberális, mint fogalom sem tiszta.
    Csak egy kérdés: Szerinted ha Ferenc Jóskát csak 1867-ben koronázták meg, akkor 48-67-ig milyen jogon királykodott nálunk? Ő már biztos túl liberális volt.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák