Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Predi

    csendes tag

    Azért nem kell midig a szolgáltatókat szidni. A megadott sávszélesség többnyire meg is van, de ők csak a saját szerverükig tudják ezt garantálni, de ha végeztek egy sebességmérést a www.speedtest.net-en, és Budapestet jelölitek ki, akkor többnyire meg is van a sávszélesség. Persze azért a T-Com is sokszor olyan sebességet ad el egy előfizetői pontra, ahol pl a távolságból adódóan eleve ki van zárva az adott sávszélesség, de a tájékozatlan előfizető sosem jön rá. Arról már nem a szolgáltató tehet, hogy az adott oldal, amit néztek, olyan szerveren van, ami lassú, vagy a sávszélesség alacsony az adott irányba (pl Kína, Dél-Amerika). Ami a torrenteket illeti, szerintem azokat a magyar szolgáltatók eleve lassítják, szóval az mindig lassú lesz. Tavaly nyáron volt alkalmam 3 hónapig Pekingben élni, és ott ez teljesen más. Persze az európai vagy amerikai oldalak ott is viszonylag lassan jönnek be, de pl. a torrenteket mindig maximális sebességgel sikerült letöltenem. Abban a házban, ahol laktam, szimmetrikus 8M-ás net volt (ott a legtöbb helyen szimmetrikus van, a 8Mbit-es 3 hónapra 450 jüan, vagyis kb 11000 Ft volt). Szóval az ottani torrent sebességből gyanítva vagy ott van a legtöbb torrentező, vagy a itt szoftveresen tényleg lassítják. Visszatérve, én itthon vagy egy tucat ismerősnél mértem le, és mindenhol megvolt a maximális sebesség. Szóval ez egy nagyon összetett dolog, és nem kell mindjárt az NHH-hoz rohanni.

Új hozzászólás Aktív témák