Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joghurt

    addikt

    válasz Kékes525 #9 üzenetére

    Nem ugyanazt a szöveget kell megismételni, hanem egy kvázi random beszélgetést, amire nem igazán tudsz előre felkészülni hangmintákkal.
    Az algoritmusnak amúgy épp az is a dolga, hogy kiszűrje az összevágott szöveget. Mint amikor a pályaudvaron hallod a bemondót, és egyből kiszúrod, hogy ezt nem egy mondatban vették fel, hanem szavanként, kifejezésenként.

    @weiss: Életmódszerű adóelkerülő. :)

    A tej élet, erő, egészség.

  • joghurt

    addikt

    válasz Kékes525 #11 üzenetére

    Időtényező. Ha nem élő ember beszél, hanem egy programban rakosgatod össze, bármennyire is rákészülsz mintákkal és összefűző algoritmussal, akkor is sokkal nagyobb lesz a késleltetés a kérdés és a válasz között, illetve valószínűleg maga a beszéd sem lesz olyan gördülékeny.

    De előbb-utóbb bizonyára eljut odáig a beszédszintézis, hogy konkrétan egy adott személy beszédét sikerül majd leutánozni. Mint ahogy ez már megtörtént az ujjlenyomatokkal - az elérhető, kommersz ujjlenyomat-olvasókat már meglepően könnyű átverni.

    Mindenesetre a hang-azonosítást én sokkal megbízhatóbbnak tartom, mint egy négyjegyű PIN-kód használatát. De még a személyes adatokra való rákérdezésnél ("Mondja meg a születési évének harmadik jegyét...") is, amit szintén nagyon könnyű megszerezni.
    Az igazán rizikós dolgokhoz (pl. jelszó megváltoztatása) pedig úgyis megkövetelik a személyes jelenlétet, hogy a bankfiókban tudjanak ellenőrizni.

    A tej élet, erő, egészség.

Új hozzászólás Aktív témák