Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Donki Hóte #8 üzenetére

    Ehhez képest naponta jönnek a hírek, hogy ellopnak sok-sok bitcoint:
    Social engineeringel igen. De ha ugye nyitva hagyod a veranda ajtót akkor lehet akármilyen high tech a biztonsági rendszered nem fog megvédeni. Én nem hallottam olyat hogy konkrétan feltörtek volna egy privát tárcát. vagy meghamisítottak volna tranzakciókat a chainen. Linkelj már ilyet ha tudsz róla.

    valaki elfelejti a bitcoin tárcájának a hozzáférését
    Ilyen van tényleg, de azért kevés nagy értékű tárcát felejtettek el. Olyan van hogy inaktív x éve, de ez nem tudható hogy miért van. Sőt olyanról is cikkeztek hónapokig aki valójában csak egy kis hírverést akart, mert az emlegetett tárcán hirtelen mozgás indult be.

    darkweben fizetnek a lenyomozhatatlan bitcoinnal
    Nincs lenyomozhatatlan bitcoin. Olyan van, hogy nem tudjuk kihez tartozik az adott cím, de minden tranzakció nyilvános. Ha már fikázol és kritizálsz tedd pontosan a tények ismeretében. Amúgy "lenyomozhatatlan dollár"-ral is fizetnek napi szinten. Úgy hívják KP és imádja a maffia. Títtsák be!

    most meg kiderül, hogy egymillió bitcoinról azt sem tudják, hogy kié
    Tehát "works as planned". ez lehet egyeseket zavar, de pont ezért bíznak benne és tartják a jövő egyik potenciális fizetőeszközének a crypto-t.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Donki Hóte #8 üzenetére

    Az, hogy egy ez egy kurvajó dolog, elválik attól, hogy sík idióták is használják. :U

    Mintha sugárhajtómûvet adnál az érdeklôdôknek, és azok azt felnyergelnék, mint egy lovat, hogy majd amolyan Star Wars-os siklóként menjenek vele melóba.

    Ezeknek fényében én totál megértem, hogy röhögsz, a sztori viszont valamilyen szinten szánalmas.

    A buszon ha ellopják a pénztárcád, mert fingod nincs, hogyan tedd biztonságos helyre, nem a tolvaj hibája.

    Ô volt is, van is, lesz is.

    Aki nem tájékozódik alaposan, nem csak crypto tárcákat, de úgy általánosságban privacy és security alapokról minimálisan sem, ergo írom és mondom: sík hülye az IT-hoz, egyszerûen ne nyúljon ehhez, vagy megbízható (akkreditált) brókercégen keresztül vegyen és tartson ilyen eszközt.

    Rengeteg hülye, buta, ostoba ember van a világon, nem tudok velük együttérezni.

    Gyere, röhögjünk együtt :K

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • mekker

    őstag

    válasz Donki Hóte #8 üzenetére

    Egy dolog az elmélet, más dolog a megvalósítás. A típusú adatkezelés egy harmadik, de talán ebből szokott a legtöbb gond lenni.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Donki Hóte #50 üzenetére

    nem tudom elképzelni, hogy lehetne egy anonim nem volt tranzakció sem tárca tulaját kideríteni. Nemhogy bizonyítani. Satoshi kilétét 10éve kutatja a komplett communitytól kezdve mindenki olyanok is akik vele együtt dolgoztak napi szinten. Meg ért ehez az egészhez. Mégis fogalmunk sincs ki ő. Tippek vannak bőséggel.

    Ami biztos, hogy több tárcája van az ominozuson ~60m$ vagyon de vagy ezért vagy azért de nem nyúl hozzá, nem érdekli, nem motiválja.

    de végülis a jogban minden lehet ha totál analfabéták a bírók. itt a hszed is. ha ennyire felkészült végülis rámondhatja joskapistára is hogy az övé és fizessen. Amúgy is az én apám fejlesztette szóval az enyém...

    Végül itt egy random nem kicsi wallet cím. 17j45BXWrjSDttuurcSQubYLdLescJ7eJH Csak annyi lenne a kérdésem, hogy ki a tulaja meg a privát kulcsot... aki megadja őket (elég a második is) annak adok 1millió forintot. :DDD Tényleg!

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • vicze

    félisten

    válasz Donki Hóte #64 üzenetére

    Hozzáférnél a légy szíves a Svájci bankszéfemben lévő drogkereskedelemből szedet pénzemhez, amit panamai, bahamai szémlákon át forgattam egy svájcira és váltottam kp-ra majd raktam letétbe.

    Értem én hogy probálod a bullshitet tólni, csak nem ártana hozzá a valoságban élni és nem valami állomvilágban ahol a crypto valami ősgonosz.

  • nemlehet

    őstag

    válasz Donki Hóte #50 üzenetére

    Mondjuk ezzel az a baj, hogy a bitcoin értéke nem állandó. Ergo a bíróság nem tudja megállapítani hogy a tárca fele mennyit is ér. jelenleg 30 milliárd dollár, de 5 éve mondjuk csak 3-at ért volna. 2 év múlva meg lehet már érne 300-at.

    Pláne amikor létrejött maga a tárca közel se volt az értéke 30 milliárd. Szóval szerintem ez nem lesz olyan egyszerű menet hogy majd mindenképpen ki kell fizetni ennyit vagy annyit.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Donki Hóte #64 üzenetére

    "A bitcoin tárca esetében nem tudom, hogy van-e módszer arra, hogy egy hatóság hozzáférjen a tartalmához."

    jáájjjj... nem nincs.
    A problémák itt kezdődnek, láthatóan fogalmad sincs még az alapokról sem de irogatsz a témában.

    "Azon el lehet meditálni, hogy mi a jobb, az ha indokolt esetben hozzáfér, vagy az, ha a hatóság semmilyen formában sem fér hozzá valamihez..."

    Az egész satoshi/blokklánc magalkotásának az egyik fő oka pontosan az volt, hogy se hatóság se senki ne férjen hozzá, ne tudja elvenni azt ami a tárcá(d)ban van.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Somatom

    veterán

    válasz Donki Hóte #64 üzenetére

    Miért számít ez? A hatóság azt mondja, hogy fizess 30 mrd -ot. Nem kell nekik semmilyen kulcs és az sem számít, hogy Te tudod-e a jelszót, vagy sem. Fizetsz, vagy élsz nincstelenként, ledolgozod a sarad zacsiragasztással, stb.

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Donki Hóte #74 üzenetére

    akkor két szót átírnék az első bekezdésben:

    a FIAT pénznek semmi kézzelfogható értéket sem jelentenek, a FIAT pénzeknek csak árfolyama van, de értéke nincs!

    Ezzel az utolsó bekezdés meg nem tudom, hogy jött ide, de hamár akkor szerintem a FIAT pénzek sokkal nagyobb lufik mint a kriptok jelentős része. BTC 12 éve van. Mi pukkadt ki az elmúlt 12évben? A $/eur/forint vagy a BTC? :C De ott a második legnagyobb ami vmei L2vel jó esélyel de facto standard lesz DEFIn/okoszerződés vonalon az ethereum. Mi pukkadt ki az elmúlt ~6évben az eth vagy $/eur/forint?
    És itt most nem azt mondom, hogy nem voltak vagy lesznek brutál ingadozások és lehet fél év múlva a felét se éri a btc/eth. De akkor is a $/eur/forint/yen az ami ki van pukkadva.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák