Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz VaniliásRönk #21 üzenetére

    "A gyártók rengeteg mindent ráírnak a termékeikre, de kérdés hogy ki az aki ezt ténylegesen ellenőrzi is."

    A közvetlen kuncsaftjaik (azaz a notebook gyártók), mert ők fogják beépíteni a gépekbe. A Dell/Lenovo/HP/Panasonic/Acer/Fujitsu/stb. rárakják mindenféle vibrációs meg ejtő mérőpadokra - tesztelnek, mérnek, próbálgatják az OEM termékek határait, s ha az jön ki, hogy bírja azt a strapát, amire a gépet tervezik, akkor az megy a késztermékbe. Nyílván az ár és teljesítmény is befolyásoló tényező, de ha még a többezer dolláros strapanotikba is mind a mai napig a HDD-t favorizálják az SSD-vel szemben, akkor nem lehet olyan szörnyű a megbízhatósága. Nem állítom, hogy a 2,5" HDD egy elpusztíthatatlan valami (sőt, a HDD vs. SSD témában sem akarok állást foglalni) - de azért "van bennük anyag".
    Sajnálatos, hogy az ismerősi körödben így hullanak a vinyók, de ennyiből nem mondja meg senki, hogy fizikai vagy más behatás okozta a halálukat, netán egy flash alapú tároló is ugyanúgy megadta volna magát adott körülmények között.

    [ Szerkesztve ]

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz VaniliásRönk #21 üzenetére

    "A gyártók rengeteg mindent ráírnak a termékeikre, de kérdés hogy ki az aki ezt ténylegesen ellenőrzi is.

    A piac.
    Az OEM gyártók nem hülyék. Ha megemelkedik a garanciáztatás aránya egy alkatrész beszállító termékei esetében, bizonyosan lecserélik a beszállítót."

    "Az én tapasztalatom az általad sugalltaknak pont az ellentéte. (az egyetlen 3.5"-es HDD-m ami elpusztult pont egy WD Blue volt egyébként "

    Értem. Megteszed, hogy hozzá barkácsolod egy notebookhoz. Kapja meg pont azt a terhelést, amit egy 2.5" merevlemez kap meg. Kíváncsi vagyok mennyi ideig tűri a gyűrődést.

    "Ha kétszer annyit bír a mechanika, de háromszor gyakrabban parkol a fej, akkor nem kell matekzseninek lenned hogy kiszámold, így is kevesebb ideig fogja bírni."

    ??
    Érvelési gond van. Ha több HA van a feltételezésben. Az eredmény csak egy adott esetben igaz és nem általánosítható.

    "A nagyobb gyorsulásértékek elviselésében pedig egyrészt annak is szerepe van, hogy fizikailag sokkal kisebb alkatrészekből van, másrészt ennek megint ...."

    A tömegnek van jelentősége és nem a méretnek.

    "..semmi köze ahhoz, hogy mennyi elhasználódást visel el mielőtt működésképtelenné válik. Tehát ez megint csak nem releváns."
    Az elhasználódást Te hoztad elő és nem Én. Valóban nem releváns. Minek mixelted a hozzászólásodba?

    "Ugye desktop HDD-t nem fog senki notebookba rakni (talán még bacsis sem! :D), tehát annak hogy notebookban nyilván többet bírna egy 2.5"-es HDD sok jelentősége nincs."

    ??
    Értem. Illetve nem értem. Jól értem? Elismered, többet bír egy 2.5"-os merevlemez, de ennek te nem tulajdonítasz jelentőséget. Tehát ezért bírják jobban a 3.5" merevlemezek a gyűrődést?!

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • sb

    veterán

    válasz VaniliásRönk #21 üzenetére

    A konklúzióddal tökéletesen egyetértek, miszerint egy átlagusernek egy SSD lenne való notiba. Sebességben több nagyságrendnyi a különbség a HDD-hez képest, tárhelyre meg valóban nincs nagyon szükség 256GB-nál többre 90%-ban, átlagos esetben. Ez pedig már bőven megfizethető. (Bónuszok: jobb fogyasztás, mechanikai hibák kiküszöbölése, zaj, stb, stb...)

    De ami miatt írni akartam az az érvelésed ami totális hülyeség emellett. Kb. annyit látni belőle, hogy a fenti tétel bizonyítására próbálod csavarni az összes tényt.

    1. Bárki bármilyen számot ráír: Igen, a 3.5"-ra is.

    2. Ha az elviselt load/unload nagyobb akkor tartósabb a HDD. Hiába parkol többször notiban, épp azért parkol, mert szükséges. Vagyis egy 3.5 elvérezne... vagyis maguk a HDD-k önmagukban vizsgálva gyengébbek 3.5" esetén, mint 2.5-nél...

    3. Gyorsulásra ugyanez, csak bejön még egy érv: kisebb alkatrészek: kit érdekel mi az oka? Attól még tartósabb.

    4. Desktop HDD nem megy notiba, de fordítva lehet... és akkor megint tartósabb a 2.5". Világos a számokból.

    Kicsit olyan mintha azt mondanád az űrsikló kevesebbet bír mint egy robogó mert nagyobb erőhatást kell kibírnia. Ha meg mégis többet bír akkor meg jóhogy, mer' más anyagból van és a mérete is más. Továbbá nem tudna a körúton a két autósor között elmenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák