Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz VaniliásRönk #21 üzenetére

    A konklúzióddal tökéletesen egyetértek, miszerint egy átlagusernek egy SSD lenne való notiba. Sebességben több nagyságrendnyi a különbség a HDD-hez képest, tárhelyre meg valóban nincs nagyon szükség 256GB-nál többre 90%-ban, átlagos esetben. Ez pedig már bőven megfizethető. (Bónuszok: jobb fogyasztás, mechanikai hibák kiküszöbölése, zaj, stb, stb...)

    De ami miatt írni akartam az az érvelésed ami totális hülyeség emellett. Kb. annyit látni belőle, hogy a fenti tétel bizonyítására próbálod csavarni az összes tényt.

    1. Bárki bármilyen számot ráír: Igen, a 3.5"-ra is.

    2. Ha az elviselt load/unload nagyobb akkor tartósabb a HDD. Hiába parkol többször notiban, épp azért parkol, mert szükséges. Vagyis egy 3.5 elvérezne... vagyis maguk a HDD-k önmagukban vizsgálva gyengébbek 3.5" esetén, mint 2.5-nél...

    3. Gyorsulásra ugyanez, csak bejön még egy érv: kisebb alkatrészek: kit érdekel mi az oka? Attól még tartósabb.

    4. Desktop HDD nem megy notiba, de fordítva lehet... és akkor megint tartósabb a 2.5". Világos a számokból.

    Kicsit olyan mintha azt mondanád az űrsikló kevesebbet bír mint egy robogó mert nagyobb erőhatást kell kibírnia. Ha meg mégis többet bír akkor meg jóhogy, mer' más anyagból van és a mérete is más. Továbbá nem tudna a körúton a két autósor között elmenni.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz TeeJay #24 üzenetére

    Én meg még 2.5"-al nem találkoztam ami tönkrement volna. (De, bocs, a hordozható HDD-men van 1db bad fél éve mert a gyerek földhöz vágta 3*. :D )

    Desktopból meg pár már tönkrement életem során.
    Igaz, azoknak kb. 80%-a Seagate volt.
    Sőt, úgy is mondhatnám, hogy nem volt még Seagate HDD-m ami ne ment volna tönkre.

    Ilyen egyszerű szummázásokat mindenki fel tud sorolni méretre, tárhelyre, gyártóra, szériára, színre, stb... bontva. Sokat nem jelent.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák