2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

(#1) aram01

aram01
(PH! nagyúr)

Ez a videó nekem nem sokat mondott :(

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2) Dany007

Dany007
(PH! kedvence)

Érdekesnek tűnik. De remélem a végleges verziónak lesz valami komolyabb design-ja. Mert ez így nagyon gázos :D Persze, prototípus. Nyilván. De egy ilyen közönségbeli elfogadása igen nagyban függ a külső megjelenéstől.
Jelenlegi formájában egy kettétört sztk szemüvegre hajaz...

Ja meg olyan "tanulmányokra" is kíváncsi lennék ami azt vizsgálja, hogy egy ilyen szemüveg mennyire vonja el a figyelmét az embernek. Így is sok a séta / vezetés közben sms-ező őrült az utcákon.

(#3) micimacko válasza Dany007 (#2) üzenetére

micimacko
(fanatikus tag)

Szerintem az az egyik erőssége, hogy közel sem vonja el úgy a figyelmet, mint a mostani telefonok. Gondolj bele, hogy eleve itt nem kell lefele bambulni, hogy lásd a tartalmat. Szerintem hasonló lesz a vadászpilóták HUD-jához. Ha nekik nem okoz gondot a használata (mikor milliárdos gépsasokon játszanak :) ), akkor nem hiszem, hogy nekünk fog.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#4) WonderCSabo válasza micimacko (#3) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Ha nekik nem okoz gondot a használata (mikor milliárdos gépsasokon játszanak :) ), akkor nem hiszem, hogy nekünk fog.

Azért ez a következtetés egyáltalán nem tuti, a vadászpilóták egyáltalán nem az átlagember adottságaival és felkészültségével rendelkeznek. :)

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#5) Chrys_

Chrys_
(PH! addikt)

Nyugi, átlagember úgysem fogja tudni megvenni, biztos marhadrága lesz.

So obvious that Stevie Wonder could see it. "Alles unter 2 Bar Ladedruck ist Sauger."

(#6) Dany007 válasza micimacko (#3) üzenetére

Dany007
(PH! kedvence)

Annyira nyilván nem vonja el, mintha lefele figyelve sms-ezik az ember.
De elvonja ez tény. 100%-osan egyszerre csak egy dologra tudsz koncentrálni és figyelni.
Ahhoz, hogy mondjuk átmenj az úttesten, sétálj az utcán a tömegben plusz eközben figyeld a szemüvegben vetített képet és azt fel is fogd, reagálj is mind a kettőre.... na ahhoz bizony meg kell osztani a figyelmet.
Tehát mindenképp megoszlik a figyelmed csak nem akkora százalékban, mint sms-ezés közben.

Persze még az is kérdés, hogy "mit csinálsz" a szemüveggel. Csak képeket nézegetsz, esetleg útvonalat. Vagy épp fórumot olvasol, videót nézel stb... Mert mindegyik másféleképpen és más szinteken képes elvonni a figyelmedet. Annyi a különbség, hogy ezzel a szemüveggel azért nyilván többre leszel képes, mint menet közben sms-ezni. Ergo fennáll a lehetőség, hogy jobban elvonja a figyelmedet.

A pilótás példa ugyan hasonló de nem helytálló. Ugyanis amit egy pilóta csinál a levegőben ahhoz a HUD egy segítséget, kiegészítést nyújt neki. Ez a szemüveg pedig inkább szórakozást, multimédiát fog adni, mintsem tanácsokat, hogy vigyázz jobbra autó, balra biciklis meg két gyalogos ütközési pályán stb...
Gondolhatod ha a pilóták HUD-ján nem a repülési adatok a célkereszt hanem mondjuk a Facebook lenne kivetítve kicsit gyakrabban zuhannának le :)
Szóval nem szabad elfelejteni, hogy a pilótának a HUD segítséget nyújt nem pedig szórakozást pluszban.

(#7) Chrys_ válasza Dany007 (#6) üzenetére

Chrys_
(PH! addikt)

A pilótának meg nem kell esetlegesen hirtelen fékeznie mert átmegy előtte egy gyalogos :) Szóval ott jóval kisebb reakcióidő is elég, míg pl, autóvezetés közben jobb képességekkel kellene bírni, mint egy pilótának.

So obvious that Stevie Wonder could see it. "Alles unter 2 Bar Ladedruck ist Sauger."

(#8) WonderCSabo válasza Chrys_ (#7) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Szóval ott jóval kisebb reakcióidő is elég, míg pl, autóvezetés közben jobb képességekkel kellene bírni, mint egy pilótának.

WUT?

[ Szerkesztve ]

(#9) gordonfreemN válasza aram01 (#1) üzenetére

gordonfreemN
(PH! addikt)

Nekem annyit, hogy a fejlesztő faszinak eléggé (enyhén szólva) közelkeleti akcentusa van :DDD
Azért a finom fogalmazás, mert itt a ph-n nem szabad csúnyákat mondani.

Andris

(#10) AndrisBoy

AndrisBoy
(fanatikus tag)

nálnuk mikor lesz elérhető? gondolom nem 10-20eFT lesz :( :DDD

•°o.OO.o°•

(#11) mgrincs

mgrincs
(tag)

Szerintem meg elég vastag az a "lencse" hozzá, hogy ne egyszerűen odavetítsenek valamit, hanem esetleg hologramszerűen 3D-ben jelenítsen meg tartalmakat. Szerintem. :)

http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

(#12) Tigerclaw válasza gordonfreemN (#9) üzenetére

Tigerclaw
(PH! nagyúr)

Az Szergej Brin és ahogy a nevéből is látni, Orosz születésű. Gondolom azért van akcentusa.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) gordonfreemN válasza Tigerclaw (#12) üzenetére

gordonfreemN
(PH! addikt)

Akkor tévedtem :R
De azért az oroszok is a közel-kelet. Legalábbis egy része :B

[ Szerkesztve ]

Andris

(#14) WonderCSabo válasza gordonfreemN (#13) üzenetére

WonderCSabo
(PH! félisten)

Pff, Oroszország nem tartozik egyáltalán a közel-keleti országok közé.

(#15) gordonfreemN válasza WonderCSabo (#14) üzenetére

gordonfreemN
(PH! addikt)

Nyilván...

Andris

(#16) gtasystem válasza Chrys_ (#5) üzenetére

gtasystem
(őstag)

akkor nem lenne értelme fejleszteni..akkor van benne pénz ha az átlagember is megveheti..az a nagy biznisz..
de amikor kijön nem lesz olcsó az valószínű.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#17) student

student
(őstag)

ez igen érdekes. akkor lassan jöhet az iGlass is ;] trololo

(#18) danikollar

danikollar
(őstag)

Ez alapján a rövid videó alapján még mindig nem sokat tudtunk meg.

(#19) Mr.Csizmás válasza gordonfreemN (#13) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

szerintem te a Szovjetunióra gondolsz, ott voltak közelkeleti és távolkeleti tagköztársaságok, mint Azerbajdzsán, Mongólia, etc.

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Samsung S6 Edge Gold

(#20) jFox válasza danikollar (#18) üzenetére

jFox
(őstag)

Én is ezt utálom az ilyen beharangozókban, hogy pont a látvány lenne a lényeg, de azt nem akarják vagy nem tudják megmutatni.

Kicsit olyan ez mint annó a Szojuz-Apolló űrrandevú.
Hofi sorolta annak idéjenén: "Láttad a Szojuz-Apolló űrrandevút? Láttad a túrót! Tudod mit láttál? Almár Iván csillagész vigyorgott! "

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#21) schawo

schawo
(Jómunkásember)

Eddig azon filóztam, hogyan fog ilyen közelre fókuszálni az ember. Már látom, hogy ez egy optikán keresztül vetített képet ad, magyarul nem kell közelre fókuszálni, mert az optika elvégzi a korrekciót. Ez gyakorlatilag hasonlóan működik, mint a fényképezőgépek EVF-e.

Ha ez meglesz, akkor nem kell majd azon melózni, hogy ki tud nagyobb méretű kijelzővel kijönni, ami még használható. :C

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#22) Dany007 válasza Chrys_ (#7) üzenetére

Dany007
(PH! kedvence)

Jólvan, ezen még gondolkodj el egy kicsit. :)

(#23) csaba951 válasza gordonfreemN (#9) üzenetére

csaba951
(PH! kedvence)

Jó megfigyelő vagy! :)

Sergey Brin Moszkvában született, orosz zsidó családban, apja Mihail Brin matematikus, közgazdász, aki 1979-ben családjával elhagyta a Szovjetuniót az akkor felerősödő antiszemitizmustól való félelmében. Sergey apja a Marylandi Egyetemen kapott professzori állást, ma is ott tanít, édesanyja a NASA kutatója.
Forrás

(#24) DUNKENSTEIN válasza Chrys_ (#5) üzenetére

DUNKENSTEIN
(tag)

Tedd hozzá hogy kelet európában és ezen belül is mo-on

(#7) Chrys_ : Biztosan ezért a legjobb a vadászpilóták reakció ideje az egész világon..

[ Szerkesztve ]

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#25) Chrys_ válasza DUNKENSTEIN (#24) üzenetére

Chrys_
(PH! addikt)

Éppen ezért volt irónia, de látom páran nem értik :)

(#26) DUNKENSTEIN válasza Chrys_ (#25) üzenetére

DUNKENSTEIN
(tag)

Like me :DDD

Eladó asztali "gamer" pc [+monitor] egyben [90.000] vagy bontva! http://href.hu/x/i0of

(#27) gordonfreemN válasza csaba951 (#23) üzenetére

gordonfreemN
(PH! addikt)

Na, akkor csak jól súgott a 6. érzékem ;]

Andris

(#28) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Nem gondoltam, hogy ennyire komoly ez a téma

Az áráról meg annyit, hogy egy régebbi cikkből nekem az rémlik, hogy nem lesz olyan túl vészes az ára

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#29) malwy

malwy
(senior tag)

Caprica gyanús cucc lesz :DDD

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.