Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oO7

    őstag

    válasz fordfairlane #120 üzenetére

    "Azt jól látják, hogy a a desktop már nem nagyon tud hová fejlődni"
    végülis csak most indították el (igen, a Windows 8-al) a desktop piac történelmének talán legnagyobb/legforradalmibb átalakítását...

    "miközben a mobil+tabletpiac kétszámjegyű növekedést produkál, de nagyon nem tudnak mit kezdeni ezzel"
    a Windows Phone lassan de biztosan növekszik, akik használják nagyon szeretik, és jó pár országban már az iOS-t le is nyomta, és akkor az igazán komoly enterprise rétegek meg az új generációs xbox szolgáltatások még csak most lesznek igazán bevezetve, amikkel szintén hatalmas felhasználócsoportokat fognak tudni meghódítani...

    "Érintőképernyők meg szintén nem nagyon akarnak kijönni a tabletek világán túl"
    Már eddig is rengeteg érintőkijelzős PC jött ki Win8-al, de majd most ezt még masszívabban meg fogja boostolni az, hogy az Intel Haswell-es Ultrabookjaiban kötelező lesz az érintőkijelző.

    "A tabletek már annyira eltérnek a hagyományos egér+bill vezérelte eszközöktől, hogy új rendszert érdemeltek volna"
    Vagy inkább - mint ahogy a példa is mutatja - a hagyományos egér-bill vezérelte eszközök térnek el annyira a tabletektől, hogy inkább "kicsit" megreformálják őket, aztán így már nem is térnek el annyira egymástól...

    most jönni fogsz azzal, hogy "de legyen opcionális, meg amúgyis adják vissza a startmenüt"... de erre csak azt tudom mondani, hogy nézd meg a Win7-et... a Win7 az egészen pontosan az, amit nagyon sokan a Win8-tól várnának el... ott van benne a teljes multitouch támogatás, a lehetőség, az opció, hogy érintőkijelzős gépet vagyünk és touch-os alkalmazásokat használjunk... meg lehet nézni, hogy hány érintőkijelzős gép készült Win7 alá és hány ilyen felhasználásra optimalizált alkalmazás... nem biztos, hogy mindkét kezedet fel kell emelned hozzá... na látod, ezért kellett a Win8 agresszív lépése, mert különben még 10 év múlva is egerésznénk...

  • oO7

    őstag

    válasz fordfairlane #122 üzenetére

    ja szóval van valami amit nem értessz, de nyilván milyen lenne már ezt belátni, inkább akkor leszarozod, az a biztos, ha pedig valaki megpróbálja elmagyarázni a történések miértjét, az szervilis MS ajnározás meg marketing bullshit... ééértem :U

    mellesleg egyszerű tényeket közöltem, innentől kezdve az már legyen a te bajod, hogy ha a tények ellentmondanak a vélt igazadnak...

    [ Szerkesztve ]

  • oO7

    őstag

    válasz fordfairlane #125 üzenetére

    mondd meg őszintén, nem ez lett volna valamelyik következő gondolatod? hogy "rendben, legyen érintőkijelző meg Metro felület, de tegyék opcionálissá, stb" ? gondoltam kicsit lerövidítem a beszélgetést és megpróbálok gyorsan pontot tenni a végére, mielőtt itt ezredjére is nekifutunk a szokásos köröknek...
    de mondjuk ha attól a kis "átvezetőtől" eltekintünk, akkor melyik része is a hsz-nek az én személyes, szubjektív véleményem?

Új hozzászólás Aktív témák