Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bbattila92

    csendes tag

    Üdv mindenkinek! :)
    Érdekes volt elolvasni ezt a cikket és főleg a rengeteg hozzászólást a fórumban... ugyanis én egyike vagyok az operátoroknak, akik ilyesmivel keresnek mindenkit, többek között titeket is.

    Pár dolgot szeretnék elmondani:
    Több mint három éve végzek ilyen munkát, a fősuli mellett kezdtem, jó zsebpénzkiegészítőnek tűnt. Később teljes munkaidőben folytattam. Bele sem merek gondolni, hány emberrel beszélhettem már munkám során és hány, változatosabbnál változatosabb hülye terméket kellett megpróbálnom eladni vagy valamilyen felmérésre, kutatásra válaszokat kicsikarni.
    A munka egy szempontból könnyű, mert egy gép előtt ülsz egy headsettel a fejeden és beszélsz többet-kevesebbet egy előtted lévő szöveg alapján. Egyes esetekben nem is változtathatsz az adott mondanivalón, extrém esetben szóról szóra meg van kötve, mit mondhatsz.
    Rengeteg fiatallal dolgoztam eddig együtt, két cégnél, nemrég pedig itthonról végzem ezt a melót, egy cégnek dolgozom ugyanúgy, mintha a helyszínen lennék.
    A számokat a számítógép dobja nekem, miután felvették a másik oldalon. A legtöbb esetben fogalmunk sincs, hogy honnan kerülhettek oda az adatok, csak meg van adva, mit mondjunk, ha rákérdeznek.

    A sötét oldala a munkának: rengeteg elutasítást kapsz, elküldenek a különböző, cseppet sem barátságos helyekre, felmenőidet emlegetik. Ez napi 6-8 órában rettentő zavaró tud lenni, kiszívja az életenergiád, a lelked szépen őrli fel. Rengeteg bunkó ember, értetlen személyek... Egy-egy nehezebb nap után sz*rul szoktam magam érezni...
    Csak arra kérek mindenkit, aki agresszívan, vulgáris eszközöket is használva szabadul meg tőlünk, hogy nyomjon le egyetlen napot egy ilyen irodában. 8 órát. Talán át fogja érezni, mit jelent ez a munka.
    És hogy mit?
    - A megbízó az maga az Isten. Ha azt mondja, hogy kérdezd meg a vérnyomását vagy a menstruációs periódusát az ügyfélnek, akkor így kell tenni.
    - A sok-sok retardált kollégát. Akik ezt viccnek fogják fel és gépként, érzések nélkül dolgoznak. Akik pl. jót nevetnek azon, milyen magányos, kilátás nélküli, halálát váró idős nénivel beszéltek épp.
    - A fizetést... és a levonásokat. Ha valamit nem helyesen mondasz, vagy helyesen, csak nem úgy, ahogy a vezetőségnek vagy a megbízóknak tetszik, kegyetlenül megvágják a béred.

    Pár rövid infó:
    Azért van meg nekik a Te telefonszámod, még ha titkos is, mert jó pénzekért a cégek adják-veszik az adatokat... Ha egy netes regisztráción, akárhol megadtad a számod, ne csodálkozz...
    Nem szívatni akarunk Téged. Nekünk ez a munkánk. Ha én ma otthagyom, három újonc kerül a helyemre, aki talán a neved sem tudja majd helyesen elmondani.
    Ha nem érdekel:
    - Ne egyezz bele, hogy rögzítsük a beszélgetést. Ekkor nem tudjuk folytatni. Jogszabály köt minket.
    - Mondd el nyugodtan, udvariasan, hogy ez nem érdekel, majd búcsúzz el és tedd le a kagylót. Pár udvarias, kellemes szó nem fog tönkretenni Téged sem.
    - Ha téves a hívás, mondd el, hogy nem is ismersz ilyen nevű illetőt. A telefonszámod ki fog kerülni az aktuális adatbázisból. (az, hogy szerepel húsz másikban is, arról sajnos nem tehetünk)
    - Ne tedd le szó nélkül, mert "megszakadt a vonal" -ra hivatkozva visszahívnak. Mondd el, hogy nem érdekel és utána bontsd a vonalat.

    Ha szórakozni szeretnél, kérlek, tedd azt másutt. Szórakozz azzal, amivel egyidős vagy. Mi csupán alkalmazottai egy mocskos vállalatnak. Ha a cégünk kap egy megbízást, hogy holnaptól koporsókat fogunk árulni, akkor azzal fogunk felhívni, hogy nem történt-e a családban nemrég haláleset, mert most akciós a koporsó, nagyszerű ajánlatunk van.
    A szabályokat, szövegünket a megbízó cég szabja meg számunkra. Nem saját szórakoztatásunkra rögzítjük a beszélgetést sem...
    Ha mindenki otthagyja a céget, három nap múlva ugyanennyien lesznek.
    Gyakran automata hívásokat indít a rendszerünk, azaz csak sokadik hívásnál kapcsol bennünket, addig csak csörget sok számot. Innen van a rengeteg süket vagy zenélő hívás... Ezeket ha lecsapjátok, sajnos visszakerül a rendszerbe ás újra hívni fognak benneteket. :(

    Köszönöm, ha végigolvastátok a soraimat!

Új hozzászólás Aktív témák