Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Keeperv85 #3928 üzenetére

    "De bizony, ezt pont az akku saját védelme szabályozza."
    Te magad írtad, hogy a telóakkuk elektronikája 2C értékre van beállítva. A Haier esetén ez 3520mA áramot jelent. Viszont a telóm a gyakorlatban 440mA árammal töltődik. Ezt hogyan is állítja be az az elektronika, ami 3.5A-rel szeretne tölteni?

    "Hadd idézzek ide neked egy cikket:"
    A cikkben le van írva, hogy ha csak 4,1V-ig töltünk, akkor az akku élettartama megnő, míg a kapacitása lecsökken (másik töltési mód). Kobaltos LIion-nál 3,92V estén duplázódik az élettartam. (3. töltési mód) Mobiltelókat 1C-vel töltik (4.mód), laptop akkukat 0,8C-vel(5.mód), az akksikat 0,5C körül ajánlott tölteni(az ábra is ezt mutatja, tehát ez az 1.mód). Gyorstöltés 70%-ig, majd töltés leáll (6.mód, "csodatöltők")
    (A cikkben 1C-t írnak a mobilakkukhoz, te viszont 2C-t írtál az akkuelektronikához. Miért 2C, ha csak 1C-vel töltik, és tudomásom szerint nem is ajánlott 1C-nél gyorsabban tölteni, mert károsítja az akkut?)

    "Szoftveresen korlátozni/mérni lehet, viszont növelni NEM az áramfelvételt."
    Ki állított ilyet? Én csak azt írtam, hogy másik ROMmal a gyári 440mA-es töltés helyett kerülhet a Haierbe például 700mA-es, ami még mindig nem ütközik az akku 2C(1C) védelmi korlátjába. Viszont az élettartam lecsökken a gyári töltési módhoz képest.

    "Valamit nagyon félre olvastál: maga lítium cella, legyen az bármelyik változat nem megy 20 mOhm alá... soha, semmiben. A technológiai korlátainak az az alja..."
    Szerencsére Kínában nem tudtak róla, hogy ez lehetetlen, ezért megvalósították: [link]
    Ennek például 5,25mOhm a belső ellenállása, és mivel 2 cella van sorba kötve, 1 cellának 2,63mOhm.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák