Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz floatr #3 üzenetére

    Meglehet rossz helyen takarékoskodtak. Másfelöl nem feltétlenül készül arra teszt, hogy mi van, ha hibás jelszóval próbálok belépni... illetve garantálható, hogy rakás esetre nincs teszt, Test-Driven Development ide vagy oda. Aztán ha mégis, akkor meg véletlenül nem pont azt töltik fel a szerverre, amit teszteltek. Tehát akkor erre is kell egy teszt, hogy tényleg u.a. a kettő... :) Szóval, a lehetséges elcseszések száma közelíti végtelen... mindez súlyosbítva a gyakorlatilag elérhető eszközök slendriánságával (pl. Ant nem szól ha nem létező változóra hivatkozok benne, és ez az egész világon csak engem zavar... Elvégre ezzel szokás összeállítani a "csomagot" ami felkerül a szerverekre, tehát miért is lenne ez gond, ha olykor mondjuk csöndben kifelejt egy könyvtárat, meg ilyenek, ugyan már...) Ilyenek mindig lesznek...

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz floatr #24 üzenetére

    Másfelöl azért azt is látni kell, hogy központosítás növekedése kockázat növelő is... Valószínű hogy ilyen helyen komolyabb az minőség felügyelet meg archiválás mint egy kisebb cégnél akinek nem is ez a profilja, de viszont többen is szeretnék "feltörni" a rendszert nagyobb lelkesedéssel (meg érdemes lesz erre szakosodott vírusokat írni, amik hazatelefonálnak ha belépsz egy fertőzött gépről), meg a mindenféle hatóságoknak is sokkal könnyebb körbenézni (elszemtelenednek...), ráadásul esetleg anélkül hogy értesítenének...

  • attila9988

    őstag

    válasz floatr #24 üzenetére

    Mindig jössz ezzel a hülye áramszolgáltatós példával, holott SEMMI köze a felhőzős megoldáshoz. Mondtam már neked sokszor. Az áramszolgáltató ÁRAMOT AD NEKEM. A mennyisége után fizetek, de én a fizetségen túl NEM ADOK NEKI SEMMIT. Érted?

    A tejes példád dettó... valaki megtermeli, te meg megveszed. Ez is rossz példa.

    Persze lehet szembe brunzolni a dolgoknak, csak nem biztos h sokáig érdemes.

    Tehát szerinted, attól hogy valami jelenleg trendi, akkor hiába szarabb megoldás, és hiába jár rengeteg veszéllyel, illetve hátránnyal, akkor is azt kell választani, nehogy "szembemenjünk a dolgokkal".
    A birkaszellem híve vagy látom.

    Egyébként egyáltalán nem biztos hogy a felhőzés annyira nagyon elterjedne a későbbiekben, mint ahogy azt a jelenlegi marketing megpróbálja eladni nekünk...

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz floatr #28 üzenetére

    egyelőre te nem érted, hogy teljesen ugyanaz, csak próbálod az általad "termelt" adatok kezelését egy áram-, élelmiszer- vagy bárakármilyen szolgáltatás fölé misztifikálni.

    Rajzolok neked folyamatábrát ha akarod.. :)

    Áramszolgáltató (áram) >>>>>>>>>>>> TE

    Felhő marhaság (adat) <<<<<<<<<<<< TE

    Érted már?

    Ha meg úgysem kell félni semmitől, add oda egy kis roma srácnak a lakáskulcsodat.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz floatr #30 üzenetére

    júzer --------- ( szolgáltatás )

    A szolgáltatás pedig (amellett hogy pl a gdocs esetében félelmetesen gagyi, és lassú egy normális alkalmazáshoz képest) igényli, SŐT a gdocs esetében egyenesen feltétele a működésnek hogy te, a létrehozott tartalmakat A SZERVEREN tárold. És ez miért is jó nekem? Használhatok egy sz*r programot, cserébe a kugli azt tesz a dokumentumaimmal amit akar, és bár elérem bárhonnan - de minek - más is elérheti bárhonnan. Hol itt a haszon? A hangyafasznyi tárhely sem túl inspiráló egyébként. De mivel ez a "trendi", neked biztosan tökéletes megoldás a gdocs. Talán még az óvodásoknak javasolnám hogy az "én kicsi pónim" következő epizódját megírják vele, de arra meg megint minek a felhő.

    A felhő, ilyesmire, ebben a formában egyszerűen nem alkalmas, és rendkívül kockázatos. (többek közt a cikk is erről szól)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Dany007

    veterán

    válasz floatr #34 üzenetére

    Annyira nem hülye példa ám az áramellátás.
    Azt az egyet kifelejtetted a példádból, hogy az áramszolgáltatásnál van 4 9-es rendelkezésre állás. Ami a felhőszolgáltatások esetében - ahogy ezt már oly sok korábbi cikk is bizonyítja - közel sincs meg.
    Persze nincs ezzel semmi gond. Hiszen az áramellátásnak is kellett vagy 50-60 év mire kiforrt ennyire, de lehet jóval több is. Ez az egész internetes kalamajka meg nincs 20 éves sem...

    Amúgy meg a lényeg ott van a #38-ban. Ott a pont, topic zárható. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz floatr #47 üzenetére

    mire a többi példához foghatóan elfogadott, és hasonlóan biztonságosnak ítélt szolgáltatássá fejlődjön.

    De SOHA nem lesz olyan biztonságos, hiszen ahhoz tökéletes bizalomra van szükség a szolgáltató adatkezelési eljárásával kapcsolatban. Márpedig nem látom azt a tényezőt a képletben, amitől mindez bekövetkezhetne. Mindennek a tetejébe még maguk a szolgáltatások sem igazán nyújtanak semmi egetrengetőt, amiért érdemes lenne a "felhőben", - vagy inkább az egyik felhőben ha pontosak akarunk lenni - tárolni az adataimat.

    Nyilván megoldható hogy titkosított adatokat küldjek fel egy szolgáltatóhoz, de a kegtöbb mai próbálkozás nem így működik, hanem hogy adnak egy böngészőben működő felületet, és a tartalom további sorsát én nem befolyásolhatom. Se a tárolási módszert, sem az adatkezeléssel kapcsolatos egyéb paraméterekbe nincsen beleszólásom.

    Most vetítsd le ezt a gdocs -ba, és mond meg hogy mi az amit érdemes ott tárolni azon kívül, mint amikor pl nyilvánosnak szánt adatokat hoz össze egy kisebb csoport.

    Fontos megjegyeznem, hogy amennyiben egy cégen belül működtetnek egy "felhőt" - ha már így kell hívni - azzal nincsen semmi baj. Az valóban lehet hasznos az adott munkát figyelembe véve.

    Viszont pl az ilyen nyílvános felhőzésnek semmi értelme (mint amilyen a gdocs) a TB -os hdd -k, meg a több GB méretű pendrive -ok korában.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • ddekany

    veterán

    válasz floatr #54 üzenetére

    Úgyis majd meglátjuk, de azért én nagyon nem lennék biztos abban, hogy ez be fog jönni, csak azért mert a vasút stb bejött. Nagyon gyorsan változnak a dolgok, nincsenek itt évezredek alatt kitapasztalt szabályok, amiket a mostani rendszerre vakon lehetne alkalmazni. Eleve nem bizonyított, hogy az egész "ipari forradalmas" civilizáció bejött és tartósan fennmarad... az egész nincs 200 éves, és az alatt is rengeteget változott.

  • attila9988

    őstag

    válasz floatr #54 üzenetére

    Nagyjából ezt gondolhatták az árammal kapcsolatban is

    Látom nem nagyon vagy képes rá, hogy megértsd mi a különbség aközött ha energiát vagy terméket adnak és számláznak mennyiség után, és aközött ha teljes bizalom mellett átadom a saját adataim feletti ellenőrzés jogát valaki másnak.
    De nem baj, ha nem érted akkor azon sajnos én már nem tudok segíteni... :(

    Lesznek majd felügyeleti szervek, akik megfelelő eljárásokkal auditálják ezeket a szolgáltatásokat is

    És? Mennyiből tart egy adathalmazzal megtenni bármit is ami nem ellenőrizhető? Neked ezt csak tudnod kellene.... De ha mégis lehetséges volna, az meg már a magánszférára nézve megint problémás lenne.

    A hülye áramos példával meg kifelejtesz egy pár apró tényt... pl azt, hogy a felhő az nem egy egységes, megnevezhető, megmérhető dolog, hanem egyes vállalatok saját megoldásai. Ahhoz hogy tömegesen elterjedjen, ki kellene halnia majdnem minden vállalatnak, még végül maradna 2, akiknek tökéletes egyetértésben kellene nyújtaniuk mindenkinek ugyanazt és még ez sem biztos hogy lefedne minden igényt. Rajtuk keresztül pedig, baromi könnyű lenne mindent, és mindenkit ellenőrizni. Ez a forgatókönyv ebben a formában nem valószínű hogy létrejön... Áramot viszont az termel, akinek van erőműve, és kész. Az egy hangyányival egyszerűbb dolog.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák