Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunmyke

    aktív tag

    PEN-re (Nagykanizsai telephelyre) járok, nekem az egész egyetem egy baromi nagy csalódás.
    Ahhoz képest, hogy informatikát oktatnak, az informatikai rendszerük egy rakás öhm. Van egy honlapja a sulinak, szép meg minden, de semmit nem közölnek, jó csodát nem várok... De ha valami teremváltozás van, vagy elmarad valami óra azt igazán kiírhatnák. Eleve nem egy bejárós van itt. Ott a szép kis Neptun, kész katasztrófa megtalálni semmit sem lehet. Ha Tanulmányi Osztályra megyek ők még kevesebbet tudnak mint mi, rendszergazdát elérni meg képtelenség 28 másik munkát végez sulin kívül. Tárgyfelvételt, 3-4 nap alatt lehet felvenni félév kezdetekor, abban a 3-4 napban képtelenség elérni a Neptun-t, me szokásához híven be van halva.
    Informatikai termekbe meg nem érdemes menni programozni vagy bármit is csinálni, me egy talicska sz*r az összes gép. Megpályáztak 20"-os samu monitorokat, ugye 1680x1050 a natív felbontásuk, ezek az őskori IBM gépek az integrált vga-val nem bírnak 1280x1024 fölé menni. Elfelejtettem hozzátenni, hogy a 20"-os lcd-k full extrásak, webkamera, usb hub, mikrofon (ezek nagyon fontosak egy suliba), DVI, D-sub minden van rajta, persze D-sub-on kívül nincs más bekötve. Ja és van bennük 1,7-es cerka 256MB rammal. Rendszergizdánk rádob 5 fajta védelmet, a boot-olás cirka 5-10 perc. A sok védelem miatt meg egy rohadt exe fájlt nem tudunk csinálni, mert azok is le vannak védve programozásnál pedig néha néha jól jönne.:)
    Itt az informatikát nem elméletben kéne most már oktatni hanem némi gyakorlatban. Folyamatosan tanulunk 28 féle matekot, mert valami elmebeteg kitalálta, hogy szinte mindenből kolokválni kell, magyarán szóbelizni. Ilyenek lesznek a jövőbeli informatikusok?
    Érdekességképp elmondom, hogy egy héten kb 45 percet vagyunk számtek teremben prog2-ből. És 3 előadás van belőle. Elnézést a sok kitérésre, röviden: Ha így képzelik az informatikus képzést, akkor nem csodálom, hogy úgy törik fel a Pannon Egyetem rendszerét ahogy jólesik...

    [ Szerkesztve ]

    "A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

Új hozzászólás Aktív témák