Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Konflikt

    addikt

    válasz hunmyke #4 üzenetére

    PEN-re (Nagykanizsai telephelyre) járok, nekem az egész egyetem egy baromi nagy csalódás.

    Nemkotelezo semmi, odajarni sem.

    Ahhoz képest, hogy informatikát oktatnak, az informatikai rendszerük egy rakás öhm.

    majd pedig:

    ...Rendszergizdánk rádob 5 fajta védelmet, a boot-olás cirka 5-10 perc.

    Ez egy kicsit ellentmondasos, nemgondolod? Amugy a PEN-es rendszergazdat aztan vegkepp nem okolhatod, az utolso mondatod miatt sem, ill. maximalisan a biztonsagot tartja az egyik legfontosabb dolognak. Nem a PENen tortent sem a mostani incidens, sem a par honapja tortent kolis-jelszavas-google-cache-s dolog. ne keverd a kettot.

    Informatikai termekbe meg nem érdemes menni programozni vagy bármit is csinálni, me egy talicska sz*r az összes gép. .... Ja és van bennük 1,7-es cerka 256MB rammal.

    Messze nemezen mulik, h megfogod tanulni a c-t, c++ -t. A VS elfut ezeken is. masra oran (elvileg) nemis hasznalod, nem?

    A sok védelem miatt meg egy rohadt exe fájlt nem tudunk csinálni,
    Itt az informatikát nem elméletben kéne most már oktatni hanem némi gyakorlatban.

    Fentebb irtad a c progot. az talan gyakorlat, nem?

    Folyamatosan tanulunk 28 féle matekot, mert valami elmebeteg kitalálta, hogy szinte mindenből kolokválni kell, magyarán szóbelizni. Ilyenek lesznek a jövőbeli informatikusok?

    A matek nelkul programozas, es mas sincs. bar hiaba magyarazom ha erre eddig nemjottel ra.

    Érdekességképp elmondom, hogy egy héten kb 45 percet vagyunk számtek teremben prog2-ből. És 3 előadás van belőle. Elnézést a sok kitérésre, röviden: Ha így képzelik az informatikus képzést, akkor nem csodálom, hogy úgy törik fel a Pannon Egyetem rendszerét ahogy jólesik...

    erdekessegkeppen: nem progmatra jarsz, hanem mernok informatikara. ahol van ugyan programozas, de nem ez a hangsulyos. bar ilyen hozzaallassal nem josolok neked nagy a szakon...

    Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

  • pok.tom

    aktív tag

    válasz hunmyke #4 üzenetére

    Látom nem lelkesedsz annyira, újoncként a suliban.
    én sem jósolok neked sok jövőt ott ilyen hozzá állással.

  • nistv4n

    tag

    válasz hunmyke #4 üzenetére

    Mérnök infósok inkább mérnökök lesznek, mint sem informatikusok, mi csak annyit tanulunk meg egy adott programozási nyelvből, ami szükséges a mérnöki munkák megcsinálásához, s nekem pl ez önmagában elég is, ha programozni akarnék egyfolytában, akkor mentem volna progmatra...

    Más kérdés, hogy az elméleti tudást nem tudod majd olyan helyeken alkalmazni, amik túlzott gyakorlati tudást igényelnek, de ha a cél egy rendszergazdai állás, akkor a mérnök infó nem a jó választás szerintem. Utóbbiakat képzik az OKJ-s szinteken, és a szakközepekben. No persze nem lenézem őket, mert köztük is sok nagy tudású szakember van, de ők arra orientálódtak annak idején, mi nem.

Új hozzászólás Aktív témák