Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArchElf

    addikt

    válasz Croatush #10 üzenetére

    Mindegyiküknek van saját gépe, és egyikük sem lakik velem egy háztartásban. Másrészt az átlag középkorú (vagy idősebb) felhasználó már attól megijed, ha véletlenül máshol van egy ikon, vagy más történik, mint amit ő megszokott. Egy ilyen felugró ablak értelmezése általában már pánikszintet súrolja: ilyen esetben pedig nem telefont ragad a nép, hanem megérzésből - véletlenszerűen - kattint.
    Másrészt nem kell csupán a családom alázni. A nem IT-s kollégáim is hasonlóan viselkednek. Nálunk a cégnél az IE6 felugró figyelmeztetése után (hibás szerver-tanúsítvány, OK-ra továbblép) az IE8 böngészőablakban megjelenő hibaüzenete (szöveges linkek) már-már olyan megoldhatatlan problémát jelent, amely komoly gátja a migrációnak.

    Attól még hogy ennek az oldalnak van 10-20 ezer aktív olvasója, az még nem jelenti, hogy mi lennénk az átlag. Erősen marginális réteg vagyunk a felhasználók között.

    AE

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

  • dajkopali

    addikt

    válasz Croatush #10 üzenetére

    Roppant érdekes a probléma, ami itt most felmerült. De semmi szándékom flame-et generálni, ha valaki erre gyúr ezek után, én magam bannolom, nem várok a moderátorokra :) Sztem beszéljünk erről, mert fontos, de higgadtan.
    Szóval.
    Ez egy IT-lap, így az olvasói többsége is jártas az informatikában. De a józanabbaknak be kell látniuk, hogy Narxis hozzászólásában a mellékelt képen található üzenet értelmezhetetlen az átlagfelhasználó számára. Egy átlagos internetezőnek ez nem kínai, még csak nem is nyelven van írva :) (még akkor sem, ha jól tud angolul), ennek értelmezése szaktudást igényel
    Itt következhet az, amit érdemes megvitatni, bár sokra nem jutunk vele: meddig terjedjen egy felhasználó jogosultsága (kell-e neki saját magától tűzfalprogramokat használnia, kell-e tudnia, azok mit és hogyan csinálnak stb.) Ennek a vonalnak a vége az a számítógép, ami tévészerű, nem kell hozzányúlni, dolgozik, oszt kész. De ez a nagy szabadságot biztosító internet miatt nyilvánvalóan lehetetlen (ha fix szoftveres gépekről, vagy csakis a felhőből vezérelt platformokról lenne szó, akkor a probléma okafogyottá válna).
    A másik oldal: ha szükségesek bizonyos alapismeretek, ha figyelni kell a biztonság miatt beállításokra, telepítésekre stb., akkor azt meg kell-e tanítani az átlagfelhasználóval, ha igen, milyen mélységig. Ha nem, akkor kinek legyen a dolga az ilyen felügyelet? Ki segítsen - direkt egy modern szélsőséges példát mondok - annak a villanyszerelőnek, aki egyáltalán nem hülye, de sem ideje, sem kedve a PC-je beállításával foglalkozni. Ő csak egy biztonságosan, flottul működő gépet akar, amellyel az alapvető igényeit ki tudja elégíteni: lapokat, szakmai oldalakat, az érdeklődésének megfelelő website-okat olvas, elintézi az ügyeit, vásárol, levelez stb..
    Mintha vmi hiányozna a folyamatból, persze a sajátosságok miatt. Ha van egy gáztűzhelyem, és meghibásodik, én nem vagyok olyan ütődött, mint egyes ezermesterek, hogy magam buheráljam, kihívom a szerelőt, mert a biztonság fontosabb, mint hogy 10e forintot megspóroljak. De hogy van ez a számítógépeknél? Ez nagyon nem eldöntött kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák