Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz Croatush #10 üzenetére

    Roppant érdekes a probléma, ami itt most felmerült. De semmi szándékom flame-et generálni, ha valaki erre gyúr ezek után, én magam bannolom, nem várok a moderátorokra :) Sztem beszéljünk erről, mert fontos, de higgadtan.
    Szóval.
    Ez egy IT-lap, így az olvasói többsége is jártas az informatikában. De a józanabbaknak be kell látniuk, hogy Narxis hozzászólásában a mellékelt képen található üzenet értelmezhetetlen az átlagfelhasználó számára. Egy átlagos internetezőnek ez nem kínai, még csak nem is nyelven van írva :) (még akkor sem, ha jól tud angolul), ennek értelmezése szaktudást igényel
    Itt következhet az, amit érdemes megvitatni, bár sokra nem jutunk vele: meddig terjedjen egy felhasználó jogosultsága (kell-e neki saját magától tűzfalprogramokat használnia, kell-e tudnia, azok mit és hogyan csinálnak stb.) Ennek a vonalnak a vége az a számítógép, ami tévészerű, nem kell hozzányúlni, dolgozik, oszt kész. De ez a nagy szabadságot biztosító internet miatt nyilvánvalóan lehetetlen (ha fix szoftveres gépekről, vagy csakis a felhőből vezérelt platformokról lenne szó, akkor a probléma okafogyottá válna).
    A másik oldal: ha szükségesek bizonyos alapismeretek, ha figyelni kell a biztonság miatt beállításokra, telepítésekre stb., akkor azt meg kell-e tanítani az átlagfelhasználóval, ha igen, milyen mélységig. Ha nem, akkor kinek legyen a dolga az ilyen felügyelet? Ki segítsen - direkt egy modern szélsőséges példát mondok - annak a villanyszerelőnek, aki egyáltalán nem hülye, de sem ideje, sem kedve a PC-je beállításával foglalkozni. Ő csak egy biztonságosan, flottul működő gépet akar, amellyel az alapvető igényeit ki tudja elégíteni: lapokat, szakmai oldalakat, az érdeklődésének megfelelő website-okat olvas, elintézi az ügyeit, vásárol, levelez stb..
    Mintha vmi hiányozna a folyamatból, persze a sajátosságok miatt. Ha van egy gáztűzhelyem, és meghibásodik, én nem vagyok olyan ütődött, mint egyes ezermesterek, hogy magam buheráljam, kihívom a szerelőt, mert a biztonság fontosabb, mint hogy 10e forintot megspóroljak. De hogy van ez a számítógépeknél? Ez nagyon nem eldöntött kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák